Team Doblo
TEAM DOBLO AKSESUAR
Multimedya
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olun!

Şifrenizi mi Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
En Son Ziyaretçiler
18 Eylül 2014
serdare...
18 Eylül 2014
kardele...
18 Eylül 2014
cAn 3436
18 Eylül 2014
doblo v...
00:11:06
18 Eylül 2014
ANLOVE
00:32:33
Daha çok bilgi göster  
Bizi Takip Edin!

Sponsor
Ana Menü
RSS Beslemeleri
Linkler
Hyundai Club Türkiye
Seat Forum Türkiye
Fiat Linea Forum
Ankara Cam Balkon
3K Klima Kombi Servisi
Çelik Kapı Ankara

Başlığı Görüntüle
Team Doblo » FİAT DOBLO SERVİS BÖLÜMÜ » Yürüyen Aksam - Jant - Lastik - Fren
 Başlığı Yazdır
Zorunlu kış lastiği hakkında
Fethi KORKUT
ben 6 senedir kullanıyorum. ekim 15 nisan 15 değişim zamanlarım.
16BFD81

slhle_d

Dün sipariş verdim 4 adet.Bu ayın 15'i ile 20'si arası takacağım.
Kış lastiğini sadece kar buz olarak düşünmeyin.Aracınızı ve içindekileri değerli buluyorsanız zorunlu olmasına gerek yok.Normal lastikler 7 derece sıcaklığın altında maalesef tutunma etkisini yitiriyor.Ama kış lastikleri -40 lara kadar çok rahat işlevini sürdürüyor.Hamurundan dolayı.Bir de şu açıdan düşünün, kışın kış lastiği kullandığınızda yaz lastikleriniz de kış şartlarında heba olmaz,ömrü uzar.

2.0 MultiJet

MEHMET78
slhle_d tarafından yazılan metin:

Dün sipariş verdim 4 adet.Bu ayın 15'i ile 20'si arası takacağım.
Kış lastiğini sadece kar buz olarak düşünmeyin.Aracınızı ve içindekileri değerli buluyorsanız zorunlu olmasına gerek yok.Normal lastikler 7 derece sıcaklığın altında maalesef tutunma etkisini yitiriyor.Ama kış lastikleri -40 lara kadar çok rahat işlevini sürdürüyor.Hamurundan dolayı.Bir de şu açıdan düşünün, kışın kış lastiği kullandığınızda yaz lastikleriniz de kış şartlarında heba olmaz,ömrü uzar.

tuptuptup
Smile
2011 YENİ DOBLO PREMİO KONFOR PAKET 1.6 105 HP METALİK SİYAH
2003 DOBLO 1,9 D HUSUSİ OTO
1977 MASSEY FERGUSON 174

madak
Yolcu ve yük taşımada kullanılan araçlara kış lastiği takma zorunluluğu getirildi. Takmayana 500 TL ceza var.
Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanlığı, yolcu ve yük taşımada kullanılan araçlara her yılın 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluluğu getirdi. Bu önemli gelişme Türkiye'de trafikte bulunan 16 milyon aracın yaklaşık 5 milyonunu ilgilendiriyor. Kış lastiğini takmayanlar, tespit edildikleri taktirde 500 TL ceza ödeme durumunda kalacak. Yönetmelik 12 Kasım Pazartesi günü yürürlüğe girecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanlığı'nın hazırladığı araçların yüklenmesine ilişkin ölçü ve usuller ile tartı ve boyut, ölçüm toleransları hakkındaki yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yönetmelikle beraber yolcu ve yük taşıyan araçlara kış lastiği takma zorunluluğu getirildi. Yolcu ve yük taşıyan araçlar her yılın 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takacak. Bakanlık hava şartlarının durumuna göre bu süreyi bir ay uzatabilecek.

Yönetmeliğe göre kış lastiğinin denetimini ise bakanlığın yetkilendirdiği bakanlık personeli ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın sınır kapılarındaki birimleri ve belediyelerin denetim birimleri yapacak. Görevlilerin kış lastiği takmayan aracın işleteni hakkında 500 lira idari para cezası karar tutanağı düzenlemesinin ardından araçların lastiklerini uygun hale getirebilecekleri en yakın yerleşim birimine kadar gitmesine izin verilecek.

Yönetmelikte ayrıca taşıma sınırı üstünde yolcu alanların, haklarında düzenlenen idari para cezasının ardından tüm sorumluluk ve giderler araç işletenine ait olmak üzere fazla yolcularını en yakın yerleşim biriminde indirecekleri ifade edildi.

Yük taşıyan araçların ise azami yük ağırlığının yüzde 20'den fazla aşılması durumunda, fazla yükünü Karayolları Trafik Kanunu'ndaki esaslara uygun hale getirmesinin ardından yola devam etmelerine izin verileceği belirtildi.

son durum böyle. ancak yük ve yolcu taşıyan araçlar için ibaresi var. yine de hususileri ilgilendirir mi acaba???
d3

ademozkaragul
bence çoookk gerekli hem çevremizdekilerin güvenliği hemde kendi güvenliğimiz için.Ben ilk aldığımda ankaradak gelirken cankurtaranda kar ve tipiye yakalndım 4x4 araçların bile yazlık lastiklerle yolda kaldıklarında benim doblo banamısın demedi bence aracın bakımı kadar önemli.
MEY BİTER SAKİ KALIR
HER RENK SOLAR HAKİ KALIR
DİPLOMA İNSANIN CEHLİNİ ALSA DA
HAMURUNDA VARSA EŞEKLİK BAKİ KALIR

doblo vip premio

bencede önemli paylaşım için teşekkürler

j1310.hizliresim.com/1g/h/tlnnm.jpg

2011 YENİ DOBLO PREMİO KONFOR PAKET 1,3 MULTİJET 90 HP ÇÖL GRİSİ
2006 YENİ PALİO VAN 1,3 MULTİJET 70HP BEYAZ

mfaydin
Ben Bu kış için Kumho Lastik Aldım Tanesi 200 TL'den. Bakalım nasıl olacak kışlık lastiklerle.
1.3 Elegance + ESP

MEHMET78
mfaydin tarafından yazılan metin:

Ben Bu kış için Kumho Lastik Aldım Tanesi 200 TL'den. Bakalım nasıl olacak kışlık lastiklerle.

orjinal ebatlarda mı?
Smile
2011 YENİ DOBLO PREMİO KONFOR PAKET 1.6 105 HP METALİK SİYAH
2003 DOBLO 1,9 D HUSUSİ OTO
1977 MASSEY FERGUSON 174

mfaydin
mehmet senel tarafından yazılan metin:

mfaydin tarafından yazılan metin:

orjinal ebatlarda mı?

Evet Orjinal Ebat. 195/60 16.
1.3 Elegance + ESP

Fethi KORKUT
mühim bir şey. 6 senedir kullanıyorum. paylaşım için teşekkürler.
16BFD81

Atlanılacak Forum: