1.2 doblo motor bi düzeliyo bi bozuluyo

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
müdür senin aracını bosch'a yada yetkili servise götürmen lazım.böyle deneme yanılma ile olacak iş değil.

onur007

Yeni Üye
Adı
onur
slm aynı sorun benim 2005 1.2 doblom da da var.netice ne oldu yardımcı olur musunuz

Ahmet k

Yeni Üye
Adı
Ahmet
Selamun aleykum arkadaşlar bende de 2005 model 1.2 doblo var ayni sorun bende de var 1 yıldır cozemedim ariza lambası yaniyor arabayi kasıyor bi sure sonra kendiliginden sonuyot bilgisayarda hep atesleme bobini arızası gosteriyor fakat bobin saglam yani saglam psrcayi arizali gösteriyor beyine baktirdim bi ariza çıkmadı neteden olabilir yardımcı olursaniz sevinirim tskler

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

aliatay038

Yeni Üye
Adı
ali
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2005
arkadaşlar bende 1.2 lpg li doblo var. şuan 175binde 2 aydır usta arasında mekik dokuyorum. çözümü başka bir beyin ile değiştirdik çözüm oldu. bu seferde araç sabahları daha zor çalıştı. en güzeli arabadan kurtulmak

tuncer4343

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Aynı dertten muzdaribim ve ayni seyleri yaptim. Bujiler kablolari bobinler kraank sensoru degisti. şu an 1100 tl gitti ve halen bulamadık. Sorunu nasıl cozdugunuzu soylermisiniz? Şimdiden teşekkürler

kamil eker

Yeni Üye
Doblo
Adı
kamil eker
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.2
2005 model 1.2 benzinli+lpg li doblom var. arac bazen normal çalışıyor bazende motor arıza lambası yanıyor bu yanınca gücü yarı yarıya azalıyor . Bu benzinde de tüpte de yapıyor.bobin arızası dediler degiştirdik yine olmadı arızaya geçtiğinde benzinden gaza geçer gibi gaz gösterge lambası yanıp yanıp sönüyor Bu arızayı ne zaman yapacağı belli olmuyor. motor sıcakken de soğukken de yapabiliyor. bazen de hiç sorunsuz günlerce düzgün çalışıyor. tamirci tamirci geziyorum halen aynı durumda. Bana bi akıl verebilecek var mı? Herkese iyi akşamlar.

kamil eker

Yeni Üye
Doblo
Adı
kamil eker
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.2
2005 model 1.2 benzinli+lpg li doblom var. arac bazen normal çalışıyor bazende motor arıza lambası yanıyor bu yanınca gücü yarı yarıya azalıyor . Bu benzinde de tüpte de yapıyor.bobin arızası dediler degiştirdik yine olmadı arızaya geçtiğinde benzinden gaza geçer gibi gaz gösterge lambası yanıp yanıp sönüyor Bu arızayı ne zaman yapacağı belli olmuyor. motor sıcakken de soğukken de yapabiliyor. bazen de hiç sorunsuz günlerce düzgün çalışıyor. tamirci tamirci geziyorum halen aynı durumda. Bana bi akıl verebilecek var mı? Herkese iyi akşamlar.

Muratsur17

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.4
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
selamun aleykum cumleten. Bu benzinli doblolarin atesleme sorununu cozenler oldu mu acaba ve hala sorun yasayanlar varmi

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Motor sesine göre değil yaptığı üfleme sesine göre vites atıyorum sorun egr de diyorlar iyi de para istiyorlar ya.

kamil eker

Yeni Üye
Doblo
Adı
kamil eker
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.2

Dokuz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Erkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Sorunu çözüldümü bendede aynı sıkıntı var

Chavi1903

Yeni Üye
Doblo
Adı
Çağlayan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aleyküm selam aynı sorun bende de var 3 aydır uğraşıyorum sıfır motor yapıldı tüm atseleme sistemi ve sensörler değişti sonuç yok en son beyin değişecek dediler araç kartal sanayide yatıyor hala bilen çözen varsa sorun nerde söylesin ustalar deneme yanılma ile iş yapıyor ama sonuç yok

Angler26

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Benimde aynı olmuştu 1.2 benzinli beyinden dediler tamir edildi ve sorun çözüldü

Ibrahim03

Yeni Üye
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
A RH -
Araç Yılı
2011
Benimde aynı olmuştu 1.2 benzinli beyinden dediler tamir edildi ve sorun çözüldü
2tane 1.2 doblom oldu ikisinde beyin den dolayı dediler.arac 2 silindir çalışmıyor yeni beyin aldım 6 ay anca gitti beyini tamir edemediler yani orjinal sıfır beyin bile sorunu çözmedi.bazi kullanıcılarda hiç sıkıntı yok acaba bu LPG ye uyumlu bir araç degilmi beyini bozan LPG dediler.derdinden anlayan bı usta çıksa araba işimizi çok iyi goruyor