1.4 Fire Lpg yi Kokluyor Adeta

bozlakci

Daimi Üye
arkadaşlar 1 hafta oldu yakıtını ölçmek için doldurdum ne kadar yakmış bakıyım diye 180 km ye 25 tl gaz aldı 150 kuruş yakmış karma kullanım ankara trafiği birde gerçekten çok şaşırdım sizin araçlarınızda böyle mi yakıyor yoksa benim araçda bi sıkıntımı var böyle sıkıntıya can kurban ama.:D*clap*

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Ankara'lpg çok ucuz olan yerler var.lpg'yi orlardan mı aldınız yoksa buralarda normal küçük otolar bile o değerleri yakalayamıyor.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
şamandıranız da takılı kalıyor olabilir. o motor ve araca göre zor bir değer

bozlakci

Daimi Üye
yok hocam 2.02 den aldım bilmiyorum şamandırada bi problem olsa gazı ya dolu gösterir felan hep ama sanmıyorum sonuna kadar doldurttum tırtır sesi felan geldi ölçüme devam edeceğim. dobloma tekrar aşık oldum ;)

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizim 1.4 bile kmde 23 kuruş yakıyo 1.2 ise 20 tllik gazla 80 km falan yakıyo ve gazın litreside 1.97 ama çekişi mükemmel ikisininde
serhat abi sizin dobloda çekişten düşme varmı ?

bozlakci

Daimi Üye
çekişi felan güzel bilen bilir kızılcahamamda kargasekmez rampasını 4 de tırmandım daha yeni açık hava filtresi felan taktıracağım.performance egsoz felan.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizim 1.4 normal 1.4 lere benzemiyo abi şanzıman ital yurtdışından gelme düz yolda sen 2 ile giderken biz 1 ile gidiyoruz ama yokuşlara gelince çekmiyo şanzımandan dolayı

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
neden berat ne şsnzımanı var üstünde

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
abi sözde 1.4 albe şanzımanı var ama 1.4 gibi durmuyo bizim dobloda

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
neden orjinalini taktırmadımız

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
çekişi felan güzel bilen bilir kızılcahamamda kargasekmez rampasını 4 de tırmandım daha yeni açık hava filtresi felan taktıracağım.performance egsoz felan.
Açık hava filtresi güzel uygulama olur hem ses hem biraz performans artar..

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
maşaallah iyi değerler.inşaallah yanlış hesaplama yoktur.bizim arabalarada kısmet diyelim.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
Oğuz abi orjinali yok bulamadık varsada çok pahalı

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
berat hem yok hemede pahalı o nasıl oluyor

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
abi bi yerde buldum adamlar 1500 tl istiyodu zaten dahada bulamadım 900 tl ye taktırdık şimdi 7 aydır bişey yok bi bilya değiştik o kadar eğer yine şanzıman kırarsa 1.3 şanzımanı deniyicez

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hayırlısı berat

erkul

Yeni Üye
Bende 1.4 active lpg li doblo var, size şöyle söyliyim o değerleri yakalamanız çok zor ben uzun yolda 18 kurus civarı şehir içinde 22 kuruş civarı yakıyorum. sana tavsiyem tekrar ölçtüreceksen gazı aynı istasyondan al çünkü bir pompa bir pompayı tutmuyo. mesela lpg deposu boşken opetten fullediğimde 36 lt de bitiyo. ama aynı şekilde sheel e gittiğimde 29 lt kalıyo ben çok denedim gaz olayı biraz farklı pompanın gücüne bağlı birazda. o yüzden ikinci fullemeyi başka istasyonda yaptıysan ki ben öle olduğunu tahmin ediyorum muhtemelen ikinci istasyon daki pompanın gücü daha az dı. Ama eğer tüm bunlara rağmen aracın yakıtı bu kadar sa mükemmel diyorum. Ben da 1 hafta önce debriyaj setini ve triger setini orginal parçayla değiştirdim. yakıtta en az % 15 fark attı sadece bi hatırlatma. ayrıca performans da çok ii.

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
LPG li araçların yakıtı kilometre sıfırlanıp tank doldurulur ve tank bitene kadar yapılan kilometre ile hesaplanır.bu hesaplama 3-4 depoda uygulanarak daha kesin sonuç alınabilir.Genelde akşam saatlerinde LPG alarak daha iyi ölçüm yapabilirsin....Tankın içindeki LPG hava sıcaklığına göre sürekli sıvı ve gaz olarak değişim gösterir.Şamandra gazın miktarını ölçemez.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
havalar çok sıcak olduğu için gaz depoda genleşiyo buda bi etki edebilir o yüzden bir kaç deneme daha yap hatta bu yüzden yazın bazı lpg istasyonları depolardaki genleşmeyi önleyici cihazları çalıştırmayıp %6 oranında genleşme sağlıyorlarmış geçen gazetede okumuştum