2011 1.6 Premio doblo çekiş sorunu

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Serkan Güngör
geçmiş olsun tekrar.

Tolga1090

Azimli Üye
Dostlar hayırlı akşamlar.
1.6 mjet 2013 model doblo var. Sıfır aldım aracı şu an 92.000 km'de. Sürekli yetkili servis bakımlı sadece ön takım vs. bu tarz mekanik işleri güvendiğim usta var orada yaptırıyorum. Lakin son 3-4 aydır yakıt tüketimi en az 2 litre arttı ve ciddi şekilde çekiş sorunum var. Servis bakımlarında Carbon Clean vs. hepsi yapıldı ama bir fayda olmadı belli ki. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Soğuklarda tüketim belirgin şekilde artar,kullanım şekli 3 ay öncesi ile aynı mı ?Kullanılan mesafe,çalıştır durdur aralıkları,daha çok gaza basma vs.Farklı istasyondan yakıt almak bile fark oluşturabiliyor.

Tolga1090

Azimli Üye
@doblo3

Kullanım şekli 92,000 km aynı benden başka kimse kullanmıyor aracı. Evet soğuk hava,kısa mesafe bunların hepsi yakıt tüketimi için artı etken ama 4 yıldır bu kadar fazla arttığını ve çekiş problemi yaşadığımı hatırlamıyorum.

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Öncelikle turbo ve bileşenlerinde kaçak ,kırık hortum gevşek kelepçe varmı kontrol edin sonrasında Map ve maf temizliği önerebilirim.Özellikle map çok fazla kuruma maruz kalıyor yakında temizledim fena durumdaydı.Bu arada 105 k km deyim bende

SERDARSTC

Azimli Üye
Adı
SERDAR
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
beyaz
Selamun aleyküm aracimdaki sorun çözüldü 1.6 2013 model doblom gitmekle gitmemek arasinda kaliyodu ve 400 tl masraf cikardi turbo hortumları , hava akışmetre ve n75 diye bir parça soylediler bunlar degisti ve çekiş problemi çözüldü ama enjektör temizliğide yaptirmam gerekiyomus onu birdaki sefere biraktim .

orhan0668

Yeni Üye
Adı
Orhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Benim aracım da 2010 1.6 benim araçta da aynı sorun var.Araba 3-4-5-6. Viteslerde gitmiyo ilk gittiğim usta egzozun içini boşaltti arac duzelmedi sonra bir ustaya gittim emme manifoltunun içini temizlettir dedi temizlettirdim olmadı enjektorleri degistir dediler onuda değistirdin yine duzelmedi birsuru para harcadım duzelmedi bende bıraktım artık ama uzun yola gitmeye korkuyorum ankaradayım işini düzgün yapan birtane usta bulamadım arızan şundan dolayı diyene rastlayamadım bende yardım istiyorum artık çok bunaldim yardım edebilecek birini arıyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
servis en garantisi. kavaklıdere oto sponsorumuz yardımcı olurlar.

Emirhan312

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emir
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Merhaba arkadaşlar yeniyim lütfen ilgilenin aracım 1.6 multijet doblo 2011 model aracım da 2-3 arası turbo açıyor uçuyor 3 binden sonra arabanın gücü kesiliyor çok bassan da gitmiyor sorun nedir acaba yardım araç 465 binde ama motor yeni

mhmt-

Aktif Üye
Adı
caglayan diker
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Kahverengi
Normali o zafen wastegate yuksek.devirlerde turboyu devreden cikariyor

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Bende geçen cumartesi yağ filtresi hava filtresi ve yağını değiştirttim. İlk günler sorun yoktu hatta baya rahatlamıştı araba son 3 gündür araba gitmiyo gibi ve ortalama yakıt tüketimi 6-6.5 litre arasında olurken 3 gündür 8 litrenin altına inmiyor.

Motor yağını 5-30 yerine 10-40 koymuşlar yağ o kadar etkiler mi ?
Birde havalar soğuyor yağışlar falanda var diye kış lastiklerini de taktırdım. Havalar soğuk ama asfalt kuru o yüzden mi araba gitmiyor gibi oluyor yakıt tüketimi artıyor acaba.
lastikden pek olmaz bende kullandım yazın kış lastiği ama çok artmıyor

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Aynı sorun benimde aracimda var 1.6 doblo gitmekle gitmemek arasında kalıyo enjektor diyen var partikül filtresi tikali diyen var turbo diyen var . Valla korkudan sanayiye inemiyorum sorunu çözerseniz benide bilgilendirebilirmisiniz.
enjektör ve turbo olabilir bende turbo borusu çıkmış Allah arabanın canını aldı yarım depo yakmışdım giderken gelirken turbadon dolayı 1 depo yaktım mazot