2012 Doblo 1.6 Ilk Çalıştırmada Sarsıntılı Ve Beyaz Duman Atma

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Arkadaşlar mrb bende d3 Doblo var 2014 90lık araç ilk çalışdırdığımda motor tekleyerek çalışıyor sanki gaz veripbırakıyor
sebebini bir türlü bulamadık boğaz kelebeği egr enjektörleri test ettirdim katilezör komple temizlendi senenin bir türlü bulamadım

Rölanti valfi ne baktınız mı?

Turalp

Azimli Üye
Adı
Turap
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Özel Güvenlik
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Gri
Bitek o ve pompa kald tamam en kısa zamanda ona da baktırıcam

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Arkadaşlar mrb bende d3 Doblo var 2014 90lık araç ilk çalışdırdığımda motor tekleyerek çalışıyor sanki gaz veripbırakıyor
sebebini bir türlü bulamadık boğaz kelebeği egr enjektörleri test ettirdim katilezör komple temizlendi senenin bir türlü bulamadım
Arkadaşım olayla ilgili açıklama yapmışım muhtemelen aynı dert bizimki ?marşta geç almada varsa

Turalp

Azimli Üye
Adı
Turap
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Özel Güvenlik
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Gri
Benim marşda problem yok marş alıyor ama motor ilk çalışmada kendini toparlayan mıyor ve sonra sanki gaz verip kesiyor gibi tekliyor yani

Turalp

Azimli Üye
Adı
Turap
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Özel Güvenlik
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Gri

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Haklisiniz pompaciya da bir gösterin..

Serdar21

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
Ben de aynı sorunu yaşıyorum ama 5-10 saniye sonra kesiyor o olayı

ZirveDizel

Pompa ve Enjektör Sponsoru
Başka Araç
Adı
FATİH
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Şikayetiniz için motor sabah soğukken silindir kompresyon testi yapmanızı öneririz ve rail hat basıncının kontrolünü yaptırın basınçta gezme varmı kontrol edilsin.

Efsankrall52

Azimli Üye
Doblo
Adı
Kamil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Egr ve emme manifoldu temizliği yaptırın. Aynı arıza vardı enjektör dediler değiştirdim ertesi gün yine aynı. Manifoltu söktürdüm temizlettim bütün sorun düzeldi. Sabahları beyaz duman sarsıntı rolanti dalgalanması iğrenç koku vardı
Aynen dedigin gibi yigrenc bi koku ve ortali duman kapliyor resmen gitmedim yer kalmadi

Efsankrall52

Azimli Üye
Doblo
Adı
Kamil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
aynı sorun bende de var, enjektör arızası dediler bu akşam enjektörcüye götüreceğim bakalım ne çıkacak,egr valfi ve kurum bağlamadanda yapar dediler bakalım ne çıkacak
Yakıt deyerleride cok yuksek sehir ici 10 11 litre gosteriyor uzunbyolda 6 litrenin altina dusmuyor 50 tlye 70 km zor gidiyor sehir ici

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Bendede aynı sorun var araba 1,2gün yattımı ilk marşı zor alıyor ve yoğun bir duman atıyor marş geç aldığı için normaldir dediler manifoldu temizlettim sökmeden temizledi usta biraz farketti ama düzelmedi acaba söküp temizleseydi tam düzelirmiydi diğer herşeyi kontrol ettirdim hiçbirşey yok,ama bana pistonlarda kurum birikmiş dediler o yüzden motoru elletmedim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Bendede aynı sorun var araba 1,2gün yattımı ilk marşı zor alıyor ve yoğun bir duman atıyor marş geç aldığı için normaldir dediler manifoldu temizlettim sökmeden temizledi usta biraz farketti ama düzelmedi acaba söküp temizleseydi tam düzelirmiydi diğer herşeyi kontrol ettirdim hiçbirşey yok,ama bana pistonlarda kurum birikmiş dediler o yüzden motoru elletmedim
Yazında aynı sıkıntı varmıydı?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

Efsankrall52

Azimli Üye
Doblo
Adı
Kamil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
@RockLee
Ayni problem bendede var hafifdumanli calisiyor sonra kesiyor sarsinti ise motor isinanakadar devam ediyor.Bana enjektor dediler arac 130000km.
Arkadaskar ayni problem benim aracimdada var 1.6 doblo premio 150 binde sabah gec calisma duman kotu koku gitmedim yer kalmadi wnjekror dediler temizlettim isitma bujilerine baktirdim sikinti yok turbocuya goturdum bisey yok dedi ne yapsam cozum bulamadi

Ferdi-bor

Yeni Üye
Adı
Ferdi-bor
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2013
Arkadaskar ayni problem benim aracimdada var 1.6 doblo premio 150 binde sabah gec calisma duman kotu koku gitmedim yer kalmadi wnjekror dediler temizlettim isitma bujilerine baktirdim sikinti yok turbocuya goturdum bisey yok dedi ne yapsam cozum bulamadi
merhaba bende de aynı sorun var aynı motor bugün yetkili servis enjektör değişmesi lazım dedi siz ne yaptini acaba?sorunu halettiniz mi?