ARAC CAM SUYU

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ABSOLUT tarafından yazılan metin:
maslak petrol ofisi 7 litrelik bidonda -22 dereceye kadar dayanıklı parfümlü ve antifirizli cam suyu. ilk başta tamamı koyulmaz heralde derken bizim koca canavar 7 litreyide aldı :) daha bir gün önce arkadaşla konuşuyorduk arabayı aldığımdan beri cam suyu bitmedi ne bereketliymiş diye meğerse 7 litreymiş depo nerden bileyim ben o kadar büyük olduğunu. 3 ay yetti nerdeyse.. aracı ilk alırken teslim eden personel sadece cam suyu için motor kapağını açarsınız geri kalanı biz yaparız demişti. aracı yazın alsam heralde servise kadar açmazdım motor kapağını :D

aga ne yaptın!o su ile %50 karıştırılarak kullanılıyor.ucuz aldım savuruyorum dersen ona bişey diyemem :D:D:D

kaputuda hakkaten bi su için kaldırıyoruz.yağ eksiltmiyor bu mübrek...servsite de söylemişlerdi zaten bunlar yağ eksiltmez,yağ eksiltiyorsa motor inecek demektir diye.zaten sana sormayız yağ eksiltirse senin faturadan haberin olur demişlerdi...

bende bi daha yağ çubuğunu ellemedim.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
RAPTOR tarafından yazılan metin:
ABSOLUT tarafından yazılan metin:
maslak petrol ofisi 7 litrelik bidonda -22 dereceye kadar dayanıklı parfümlü ve antifirizli cam suyu. ilk başta tamamı koyulmaz heralde derken bizim koca canavar 7 litreyide aldı :) daha bir gün önce arkadaşla konuşuyorduk arabayı aldığımdan beri cam suyu bitmedi ne bereketliymiş diye meğerse 7 litreymiş depo nerden bileyim ben o kadar büyük olduğunu. 3 ay yetti nerdeyse.. aracı ilk alırken teslim eden personel sadece cam suyu için motor kapağını açarsınız geri kalanı biz yaparız demişti. aracı yazın alsam heralde servise kadar açmazdım motor kapağını :D

aga ne yaptın!o su ile %50 karıştırılarak kullanılıyor.ucuz aldım savuruyorum dersen ona bişey diyemem :D:D:D

kaputuda hakkaten bi su için kaldırıyoruz.yağ eksiltmiyor bu mübrek...servsite de söylemişlerdi zaten bunlar yağ eksiltmez,yağ eksiltiyorsa motor inecek demektir diye.zaten sana sormayız yağ eksiltirse senin faturadan haberin olur demişlerdi...

bende bi daha yağ çubuğunu ellemedim.

ben en azından ayda 1 açıyorum kaputu, motoru silmek için ve arada sırada yağa bakıyorum :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ne bileyim arkadaş.alıştık doğandan bagajda yağ tenekesiyle dolaşmaya...zannettik ki dobloda öyle olacak.

doğan slx öyle...adam kullanım klavuzu kitapçığına bile yazmış her 1000 km de 1/2 litre yağ tüketir diye.

aslında doğanın yağını değişmeye gerek yok!1000 km de yarım litre eklesen zaten 5000 bakımına kadar 2.5 litre yağ eder.

hatta ben bi ara bakımları özensiz yaptım,1 litre 1 litre eksiltmeye başladı...ama herşeye rağmen bende yeri başkadır.tosundur o!

S@MeT38

Saygın Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
ne bileyim arkadaş.alıştık doğandan bagajda yağ tenekesiyle dolaşmaya...zannettik ki dobloda öyle olacak.

doğan slx öyle...adam kullanım klavuzu kitapçığına bile yazmış her 1000 km de 1/2 litre yağ tüketir diye.

aslında doğanın yağını değişmeye gerek yok!1000 km de yarım litre eklesen zaten 5000 bakımına kadar 2.5 litre yağ eder.

hatta ben bi ara bakımları özensiz yaptım,1 litre 1 litre eksiltmeye başladı...ama herşeye rağmen bende yeri başkadır.tosundur o!
:D:D:D:D

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
iyi akşamlar herkese min maks diye bir işaret göremedim nereye kadar doldurmak lazım

Musa ATASEVEN

Onursal Çankırı Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
@Gun
Cam suyunu sonuna kadar doldurabilirsin sorun olmaz. Motora anifiriz haznesinde min-max vardır. Onda bile max'ı geçerse kendisi tahliyeden atar. Ama ortasında olması sağlıklıdır.

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
@Musa_06-18

Antifrize dikkat etmek lazım. Periyodik bakımı yetkili serviste yaptırdım, hakikatten cömertler. Diğer firmalar gibi pinti servis değiller. Eve gelince dedim bu Fiat, normal olamaz, kaputu açayımda kontrol edeyim bi. Kaputu açmamla haykırmam bir oldu. Antifrizi kapağa kadar doldurmuşlar ? Doblonun takım çantasından enjektörünü aldım 3 cc ile 2 saatte normale döndürdüm. Yarım litre ilave antifriz var bagajda ? Araba 20 km trafikte atmadığına göre Fiat'ın tahliye sistemine güvenmeyin kontrol edin.

Cam suyu konusunda kaliteli cam konsantresinden ve saf sudan şaşmayın. 18 yılda 3 su deposu ve su pompasından sonra saf su çok daha ucuz. Eskiden bahçe hortumuyla bahardan bahara doldururduk, su pompasından sonra ki kendisi 220 TL + işçilik ile değişen bir arkadaş saf su + würth konsantre koyuyorum.

Adilarslan D3

Başakşehir Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Adil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
@ANLASN
İstanbulda bizim marketlerden temin edebilirsiniz ben ordan alıyorum 5lt var gayetde uygun ve iyi