Yardım Arka Kayar Kapı Kilit Sorunu

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
Hekese hayırlı günler bir süredir malum soğuklardan dolayı arka kapı kilitlerinde sorunlar yaşıyorum ya hiç açılmıyor yada açıldığında kapanmıyor.dün geçe de hava sıcaklığı -7 lerde idi kapıyı acabildim ama kapatamadım. ve bir süre açık kapı ile seyir etmek ve sabaha kadar d3 ümün kilitlerini açık bırakmak zorunda kaldım. sabah ise aracı güneşe bıraktım ve kapıyı kapatabildim daha sonra ise çocuk kilidini aktif hale getirmek istedim resimdeki beyaz kilit ve siyah kilidin ikisinide kurcaladım daha sonra ise kapıyı tekrar kapattığımda bu sefer yine açamadım. merak ettiğim beyaz kilit ne işe yarıyor siyah kilit ne işe yarıyor? kapıyı açamamın sebebi bu kilitlermi yoksa yine soğukmu tam bilmiyorum güneşe bıraktım bekliyorum. yarum ve tavsiyelerinizide ayrıca bekliyoruIMG_20170122_135135.jpg m.

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
yardım lütfen. Bi süre kapı dışardan bazen acıldı bazen acılmadı. artık bu mevsimde de kapı acılıyor ama kapanmıyor. kapatmak isteyince bildiğin kapı geri tepiyor. resimdeki daire içindeki halkayı ileriye doğru iktirdikten sonra kapı kapanıyor. bu seferde yolda giderken kapı kilitli değil ise kendiliğinde acılıyor. kaportacı arkadaş. telin içerden tek tek attığını bu yuzden takıldığını ve yeni tel takınca sorunun düzeleceğini söyledi. sizce de durum böyle midir. olduğum yerde servis yok yakın zamanda uzun yol yapıcam, sorunu nokta atışı halletmek istiyorum. görüş önerileriniz bekliyorum teşekkür ederim.CYMERA_20171022_155711.jpg

ali1

Daimi Üye
Doblo
Adı
ali nusret
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
dostum geçenlerde beninde başıma geldi. kapı içinde komple bir tel var onu değiştirdiler. sorun düzeldi. yaklaşık 200 tl masraf açtı.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@bedbaht155
ustanızın dediği gibi doğru
sizin yapacağınız iş deyil

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@bedbaht155
oralar hassas ince ayar yerleri mumkunse siz kurcalamayın ayarı kaçarsa iyi olmaz

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
130 tl parça 20 tl dost işi işçilik ile değişim yapıldı. Sorun çözüldü umuyorumki onumuzdeki kış donma sorunu yaşamam...