D1 , D2 , D3 , D4 Hakkında

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@YASİNAÇIKYER
Yol bilgisayarı değil depoyu fuller km yi sıfırlar öyle ölçerim ben

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@Dobloo46
Haksızlık yapmayalım ama 240000 de aracım 2004 model orjinal baskı balatasi duruyor ve hiçbir sıkıntısı yok sanırım daha bi o kadar daha gider , motoruna zaten diyecek laf yok maşallahı var gerçekten

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@omer42320
genelde şehir içi. ama bizim şehirde doğalgaz 2011 de geldi ve her yer inanın köy yolundan beter hallere geldi ve 2-3 sene çektik.köyle bağlantımızda var köyede genelde gider geliriz ama yol bozuksa dikketli kullanırım çok acil bir durum olmadığı sürece.yola göre normal hızla çukura girmek yani yumuşak girmenin bir zararı olmuyor.ne olursa süratten oluyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Dobloo46
hocam çoğunlukla herşey kullanımla alakalı.d1 doblomda krank keçesinden 120,000 de yağ kaçırdı ustam(akrabamdır) keçe değişiminde baskı balatayıda değiştirelim sökmüşken dedi.keçe değişiminede baskı balatayı değiştirsekte değiştirmesekte aynı parayı alacam zaten, yarın bana tekrar para vereceğine parçaya ver hem iki iki uğraşmamış olursun dedi öylelik baskı balatayı değiştirdik sökünce baktı daha yarıya bile ancak gelmiş.bu tip parçalar kullanıma bağlı ömürlü oluyorlar. ve malum markanın daha çok düşük km de bile aracının üzerinde afişle boy boy resimleri vardı garantiye sokmuyorlar diye.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@MEHMET78
Bişey daha danışmak isterim , baskı balata ömrüne motor gücünün etkisi var mıdır?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@MEHMET78
Ben fiorino da kullandım , fiorinonun 3 defa baskı balatasını değiştirdim , doblo ise orjinal hala. Kalite farkı olmadığını kabul edersek fiorino ile doblo ilk kalkışta yokuş yada engebeli toprak arazide çok farklı . Fiorino da daha fazla gaz ve daha uzun süre debriyaj kullanımı oluyor. Aksi halde araç yerinden zor kalkıyor. Fakat doblonun motor gücü nedeniyle daha az gaz ve kısa süreli debriyaj kullanımı ile harekete geçiyor. Bu fark da bence balata sistemine zarar veriyor.