Yardım D2 Müzik Sistemi

olcar1453

Azimli Üye
Adı
mertcan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Herkese merhabalar. d2 aracımın müzik sistemi orjinal ve hiç verim alamıyorum ve artık değiştirmek istiyorum. Ön hoparlor, ön kapı hoparlorü ve arka hoparlorlerle beraber kafayı da yani müzik çaları da değiştirmek istiyorum. Fazla bassla işim yok ama tatmin etmesi de gerekli. Tavsiye edebileceğiniz hoparlor serilerini yeri ile beraber ve müzik çaları da nedeni ile beraber yazarsanız sevinirim. Bu konuda yardımcı olmanız temennisiyle. İyi çalışmalar.

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Yaklaşık 6 ay önce kurdum sistemi göğüs hoparlörleri Sony profesyonel serisi ile değiştirdim 10 cm çapında zaten.. gogusun üst tarafına yine Sony profesyonel serisi Twiter yerleştirdim. Arkada bir çift Sony profesyonel serisi oval hoparlör bir adet 4 kanal amfi bir adet Pioneer champion serisi 30 Luk bas ve 2.5 farad kapasitör taktım. Kapasitör tercihim ise aküye fazla yük binmemesi, bas vurduğunda aydınlatmada sorun ve ses te kayıp olmasın aynı zamanda ileride takacağım ikinci sub ile mono amfiyi rahat beslemek içindi...

Ana ünitem jvc kdr 436 ana unitem kaliteli olduğu için ileride double teyp yine param olursa marka olacak o zamana kadar bu :)

Maliyet :
Teyp : 440 TL
Oval Sony : 350 Tl
10 cm Sony : 150 Tl
Sony Twiter : 140 Tl
Kapasitör : 200 Tl
Pioneer Sub : 350 Tl
Amfi : 240 TL

Ses çok tatminkar oldu. Lakin alışınca yetmiyor. Biraz daha ileride ekleme olacak. O yüzden şuan ana ünite ileriyide desteklediği için sorunsuz...

olcar1453

Azimli Üye
Adı
mertcan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
hocam göğüs, kapı ve arkalar kaç cmlik acaba? ve hoparlorlerin isimlerinin yazabilir misiniz?

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Benim araç cargodan çevirme olduğu için kapıda yok sadece göğüste var orjinal olarak yerleri..

Göğüs 10 Cm lik Sony XS-FB1030
Arka Oval : Sony XS-XB6941
Twiter : Sony XS-H20S

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Ovalleri daha önce sub ve amfi olmadan önce teyp ile besliyordum. Aracın plakaligini sallayabiliyordu.. amfi ile daha çılgın oldu aletler :)

olcar1453

Azimli Üye
Adı
mertcan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
çok teşekkür ederim hocam. hazır yakalamışken bir iki sorum daha olacak :) ben amfi takmayı düşünmüyorum amfisiz göğüs, tweter ve arka ovale dediklerinizden bağlayıp kapıya da uyumlu bir set alsam seste sorun yaşar mıyım?

olcar1453

Azimli Üye
Adı
mertcan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
bu arada kafa olarak kawai diye bir markanın müzik çaları var. onun için de navitech tdc-4054 düşünüyorum fiyatından dolayı

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Bahsettiğiniz tarzda hoparlörler ile amfisiz çin malı teyp ile istediğinizi almanız mümkün değildir. Teyp çıkış gücü markalar için konuşuyorum Max 55x4 olur oda pahalı olanlardadir. O bahsettiğiniz marka ve buna benzeyen markalar ile verim almanız zordur.. size tavsiyem bir kerede yapacağınıza benim gibi her ay yada iki ayda bir bir parça alarak eklemeler yapmanizdir. Ana ünite markadan sasmamanizi öneririm.. piyasadaki jvc, alpine, pioneer, Sony gibi büyük markalar dışında kalanlar yani Kawai, navitech, piranha gibi bunlar randıman sağlayan ürünler değildir. Benim ana ünite kuvvetli olduğu için önceden amfisiz iş görüyordu. Sistemi buyutecegim için amfiye geçtim. Lakin bahsettiğiniz ürün 4x50 dese de o gücü vermez.. ve bahsettiğim hoparlörlerden verim alamazsınız..

olcar1453

Azimli Üye
Adı
mertcan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
peki kafa için tavsiye edebileceğiniz bluetoothlu cihaz var mıdır? fiyatı makul olan ^^

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
BT özelliği istiyorsanız min 500 TL yi gozden çıkarmanız gerekir kaliteli bir ünite için bu miktar olduktan sonra Sony, Pioneer ve jvc bunlardan birini tavsiye ederim. Mesela JVC KDX330 şuan Hepsiburada adlı sitede 495 TL

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Bu jvc nin telefondan kontrol özelliği de mevcut

olcar1453

Azimli Üye
Adı
mertcan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
sizin ilk yorumda tavsiye ettiğiniz teypde de telefon kontrol özelliği var mı?

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Gayet güzel bir ürün.. flac dosya çalması çok iyi bir özellik flac formatlı müzikler MP3 uzantılara göre çok daha kaliteli ses özelliğine sahiptir. Pişman etmez..

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Rahat bir şekilde alabilirsiniz.. ünite her şeyden önemli bir parçadır.. ve tercihiniz gayet yerindedir..

olcar1453

Azimli Üye
Adı
mertcan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
hocam çok teşekkür ederim. geç cevap için kusura bakmayın. hala kararımı verebilmiş değilim ama pioneer deh-x1750ub almayı düşünüyorum şuan :)

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Ben tesekkur ederim.. ünitemiz butceniz yettiği sürece marka olsun.. gerisini amfi halleder..

Kubilay_tuna

Edremit Körfez Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Kubilay
Kan Grubu
A RH +
Meslek
elektrik elektronik
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
giri mistik
Benim aracında D2
on goguste 210 watt pionner
Kapılarda jbl gt7-6ch harman kardon serisi 310 watts 16 cm kompenant seti
Arka bagajdakiler orjinalleri
Pionner 1400 w çift bobin şampiyon seris woffer
Anfi olarak da Jameson 2500 w anfi
Teyip olarak da yine Jameson js-966ml dahil teyip kullaniyorum ses gayet tatmin edici oldu herkeze tavsiye ederim

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
@olcar1453

Selamun aleyküm hayırlı geceler benım aracta ben bu teypi tercih etmiştim çok memnun kaldım tavsiye ederim
#TeamDobloBalıkesirBandırma
herkese selamlar
upload_2018-7-8_0-38-33.png