D2 SU EKSİLTME

arteka

Azimli Üye
Adı
aykut
selam arkadaşlar d21.4 lpgli aracım motor tapaları değişti motorda devirdaim borusu patlamış oda değişti ama su eksiltme olayı değişmedi 2 günde bir yedek depo sıfıra düşüyor bu kadar su nereye gidiyor kafayı yiyicem tamircilerede gitmeye bıktım işim gücüm var arabasızda olmuyor daha önce başına gelen varmıdır

edipturan

Azimli Üye
Doblo
Adı
edip turan
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şöför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Dewir daım ponpasında kacak vardır bndede aynı sıkıntı vardı devırdaım ponpasında kacak cıktı

007fare

Aktif Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
motorsikletlikurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Gri
bizdede şirket aracı linea var aynı sorun olmuştu son olarak garantiden radyatör değişti sorun bitti

arteka

Azimli Üye
Adı
aykut
evet tamirciye gösterdim oda devirdaim veya termostat olabilir dedi

Tek6545

Aktif Üye
Adı
Berk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Serbest
Modeli
Araç Yılı
2001
Renk
Yeşil
Bende de aynı dert var 2001 doblo benzin tüplü ama benim çok yol yaptığımda eksiliyor ah bi bilevilsem doğru teşhis hayat kurtarır tıpkı benim doblom gibi

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
@Tek6545

Bende 1.9 jtd var. 2005. Bazen ayda bazen 2 3 haftada bir 250ml doldurup devam ediyorum. Nisandan beri hep böyle. Baska birsey yok. Ne hararet ne performans ne fan acmama. Herhalde bir yerden kaçıyor. Tapalar ve boru ekleri kacirabilir. En kötü conta ince ince alip atabilir. Bir ihtimal de blok tapalari

emredurmaz

Yeni Üye
Adı
emre
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
devir daim pompasının alt kısmı zamanla özellikle su koyduğunuz zaman kireçlenme yapıyor oda zamnala pompanın ömrünü kısaltıyor devir daim popasından kaçırıyordur durduğun yerde eksiltmez motor çalışırken eksiltir sadece ben yaşamıştım 100 km de yarım litre su yakıyordu araba :D