d3 20000 bakımı

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
valla öyle fethi.10,000 de bir servisin suratını görmek zorunda kalmak adamı deli eder.bir şey olmazsa Allah nasip ederse 1,5 sene görmem yüzlerini.hem bir daha gidesiye unuturuz belki attıkları kazığı.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
geçmiş olsun mu diyim hayırlı olsun mu diyim bilemedim...

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
valla alınacaksa 1,6 alınmalı. 1,3 al. her 10000de bakıma git. coş 500ü. 1,6alıp 20000de gitmek daha karlı. başta arabaya 2bin lira fazla veriyosun ama bakım periyodu 2 kat değişik. zaten 2 bakımda amorti ediyo o farkı.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun mu diyim hayırlı olsun mu diyim bilemedim...
valla kendimde bilemiyorum Can kardeş.yine de teşekkürler.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
valla alınacaksa 1,6 alınmalı. 1,3 al. her 10000de bakıma git. coş 500ü. 1,6alıp 20000de gitmek daha karlı. başta arabaya 2bin lira fazla veriyosun ama bakım periyodu 2 kat değişik. zaten 2 bakımda amorti ediyo o farkı.

*tup**tup**tup* mantıklı.gerçi ben o kadar para vermişken bastımı gitsin bari diye almıştım.bakımlarına falan bakmadık tabi.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
20 bin km bakım periyodu bence çok uzun aracını uzun süreli kullanacaklara bu kadar beklememelerini tavsiye ederim.Derseniz ki üretici böyle tavsiye etmiş.Bütün araçların kitapçığında kullanılan ortama göre bakım km periyodu değişir meailinde.Ayrıca araç üreticileri genellikle 100-150 bin km garanti verirler.zaten araçlarda sorunlar bu km'lerden sonra başlar.Sizin motor ömrünüz bitmiş araç yağ yakmaya başlamış servisin umrunda olmaz garanti bitmiş nasıl olsa.km periyodu 20 bin olacak şekilde versin 500 bin km sıkıyorsa veremez tabi.Eğer 400-500 bin km garanti verseydi 5 binde bir yağ değişimini şart koşarlardı emin olabilirsiniz.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
1.3 araçların bakım km periyodunun daha erken olmasının nedenlerinden 1 tanesi triger zinciride motor yağı ile yağlannıyor yani yağ daha çabuk özelliğini yitiriyor.1.3 kullanıcıları turbo,intercooler ve triger zincirinin daha uzun yıllar sorun çıkarmasını istemiyorlarsa 10 binden önce değiştirsinler.Şunuda unutmasınlar sonradan değişen hiçbir parça fabrikasyon montajı gibi olmayacaktır.Düzen ve aheng bozulduğunda bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Dobloo46
Tofaş km göre ayarlayıp analizlerini yapıyo sanırım yağlarla ilgili önce kullanılan yağlarında kullanım ömürlerinede bakmak incelemek gerek.yoksa psikoloji olarak herkes lastiğin toz olmasından rahatsızdır.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@yunus0635
Araç üreticileri temiz ortamlarda dayanacağı km ye göre belirtir değişim periyodunu zaten kitapçıkları incelerseniz göreceksiniz bakım km periyodu kullanılan ortama göre değişebileceğini.Sürekli şehir içi kullanımlarında km dolmuyor ama araç uzun süre çalışıyor bu bile dikkatlerden kaçmaktadır.Yani uzun lafın kısası parası ve zamanı değerli olanlar, periyodik bakımdan bir kaç bin km önce yaptırabilir.Ben araca binerim 100 binde satarım diyende dilediği gibi yaptırsın fakat ben bir araç kullanıcısı olarak aracımı sattığımda da bir insanın mağdur olmasını istemem bu nedenle aracımı satacak olsamda yine doğru bildiğim gibi bakımını zamanından bir miktar önce ve orjinal parçalarla yapmaya devam edeceğim inşaALLAH.Yaptırmayan yaptırmaz.Tercih meselesi.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Konumuz d3 20.000 bakımı servis servis kuralları gereği ve fabrika iş emri gereği tutupta 1.6 aracı uygun görülen bakım zamanından önce yapamaz fabrikanın emrettiği 20.000km bir
1.3 ler için 10.000km bir yapmak zorunda
yoksa iş emrine uymadığı hususunda gerekli hukuki cezayı çekecektir uymayan servis.
yoksa herkes ister 5.000km bir yağ koymayı.Dikkatli ve düzenli kullanımlar yağıda zinciride kayışıda bozmaz bunlarda benim görüşümdür saygılarımla iyi geceler.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Bencede yani bunu defalarca yazmanıza gerek yok her kullanıcı bakım periyotlarına uyar kafasına göre her ay yağ değiştirmez bakımları dışarıdada yapılsa fabrika klavuzunda yazanlar uygulanır,sizin görüşünüz balata daha bitmeden her 2.000 kmde balata değiştirmeye benziyor,parası çok olanın zevkine göre para saçmasından başka bir şey degil

Zaten 400-500 bin km taksiciler hariç bir aracı kullananların sayısı azdır kaldıki bir araç çok iyide kullanılsa parçaların bir ömrü vardır

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Ayrıca zaten her marka araçta aynıdır ya km doldurursun yada 1 yılı yani sen yılda 10 bin km yapıyorsan yıl dolduğu için yağını değiştirmeni önerirler çünkü yağın özelliği biter

Ama tabi senede çok az km yapıp bakım yaptırmayan çok insan var 2 yılda bir bakım yapanlarda var onlar bile sorun yaşamıyor çokta kafaya takmayın

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli