D3 Sol Önden Lak Luk Ses Gelmesi

APAK1907

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Fırın opr.
Modeli
Renk
Beyaz
ön fren papuçlarına baktırın papuçları yuvasında tutan tırnaklar zamanla gevşiyor siz yolda giderken ve çukurlara girip çıkınca balatalardan lakırtı sesi yapıyor problemi ön takımda sanıyorsunuz bu sesten dolayı kontrol etmekte fayda var daha önce benimde başıma geldi balataları tutan tırnakları elimle sıkılaştırdım ses gitti eğerki aks kafalarında veya ön takımınızda problem yoksa balatalara ve kaliper miline bakın derim
Soylediklerinizi bi köşeye not aldım. Teşekkürler

APAK1907

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Fırın opr.
Modeli
Renk
Beyaz
Bugün aracımı ustaya götürdüm. Ara takozlarını söküp yenisi ile yan yana koyunca boyunun ne kadar kisaldığını ve çapının ne kadar genişlediğini gördük. Bununla birlikte ses gelen taraftaki takozun önceki usta tarafindan ters takıldığını da tespit ettik. Takozlar yenisi ile değiştirilince tüm ses kesildi. Sadece benim şikayetci olduğum ses degil ufak tefek sesler bile gitti. On takimindan ses gelen arkadaşlar z rot ile birlikte mutlaka bu ara takozları da degistirsin. Ses konusunda mutlak çözüm olacaktır

APAK1907

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Fırın opr.
Modeli
Renk
Beyaz
Parça bu şekilde

Dosyalar

• IMG_20210327_144832.jpg
    IMG_20210327_144832.jpg
    1,3 MB · Okunma: 29

APAK1907

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Fırın opr.
Modeli
Renk
Beyaz
Ve bu şekilde eski yeni farkı

APAK1907

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Fırın opr.
Modeli
Renk
Beyaz
Ve bu şekilde eski yeni farkı

Dosyalar

• IMG_20210327_144737.jpg
    IMG_20210327_144737.jpg
    1.020,8 KB · Okunma: 25
  • IMG_20210327_144737.jpg
    IMG_20210327_144737.jpg
    1.020,8 KB · Okunma: 26

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Hayırlı olsun

olcay34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Olcay
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kalite kontrol(makine)
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Çöl grisi
Forumda boyle bilgilere cok ihtiyaç oluyor ılgili arkadaslara kendi adıma teşekkür ederim aynı sorunu bende yaşamaktaydım arkadasimizin paylaşımı bizlere güzel bir bilgi ve yararlı bir deneyim oldu En kısa zamanda bende halledecegim

APAK1907

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Fırın opr.
Modeli
Renk
Beyaz
Forumda boyle bilgilere cok ihtiyaç oluyor ılgili arkadaslara kendi adıma teşekkür ederim aynı sorunu bende yaşamaktaydım arkadasimizin paylaşımı bizlere güzel bir bilgi ve yararlı bir deneyim oldu En kısa zamanda bende halledecegim
Yeni takozları takarken ,takma yönüne dikkat edin. Yönde cok önemli

saltinto

Aktif Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Yeni takozları takarken ,takma yönüne dikkat edin. Yönde cok önemli
Bu bahsi geçen takozlar ön amortisör için değilmi? fotoğraftaki parçalar genellikle arka amortisor olarak arayınca çıkıyor. Ön amortisör takozu başka bir şey çıkmakta Google Aramasında

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Sorun kesinlikle aks'larda ayni problemi yasadim donuslerde sorun yoktu on takimi komple yaptirdim degismedi akslar degisti sorun kalmadi biraz maliyetli ama kesin cozum

APAK1907

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Fırın opr.
Modeli
Renk
Beyaz
Bu bahsi geçen takozlar ön amortisör için değilmi? fotoğraftaki parçalar genellikle arka amortisor olarak arayınca çıkıyor. Ön amortisör takozu başka bir şey çıkmakta Google Aramasında
Evet ön amortisör için. Amortisör miline takılıyor.Ben ön takımda tablalara kadar değiştirdim çözüm olmadı. Bu kauçuk parçayı doğru yönde yenisi ile değiştirince ses falan kalmadı. Kauçuk parçanın birinin yanlış takılması aynı zamanda zamanla boyunun kısalması , yoldaki çukurlarda sese sebep oluyor