direkiyonu çevirirken gelen ses

selcuk_

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba. aracım yavaş seyir halinedeyken direksiyonu sağ ya da sola çevirince aracın altından sesler geliyor. sanki bir yerlere sürtünüyor gibi ve direksiyondan da tıkırtılar falan hissediliyor. herhangi bir kaza ya da sert bir durum falan olmadı. arızası ve tahmini masraf sizce nedir? yardımınız için şimdiden teşekkürler.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
lastikler kışlık mı?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
2012 d1 yok.araç bilgilerinizi doğru girerseniz daha faydalı olabilir.aracınız en yeni kasa ise tipi d3 olacak.amortisör bilyesinden de olabilir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aracınız d2 ise onda hiç duymadım ama muhtemelen amortisör takozlarından olabilir

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar merhaba. aracım yavaş seyir halinedeyken direksiyonu sağ ya da sola çevirince aracın altından sesler geliyor. sanki bir yerlere sürtünüyor gibi ve direksiyondan da tıkırtılar falan hissediliyor. herhangi bir kaza ya da sert bir durum falan olmadı. arızası ve tahmini masraf sizce nedir? yardımınız için şimdiden teşekkürler.

vay anasını!la söylenti değilmiş.D2 nin de ön takımı bozulabiliyormuş.D2 ön takım arızası...hayret!!!

aga büyük ihtimalle ya askı rotudur ya amortisör takozu ve rulmanıdır.ama gerçekten sebebini bi araştırman lazım.zira şu şikayetle siteye gelen ilk üye olabilirsin.

ya bide şu yazım klavuzunu kaybedin Allah aşkına.hasta etti arkadaş kırmızı kırmızı çıkıp duruyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi belki alttan bi vurma olmuştur gerçekten d1 ve d2 de ön takım ilk defa

başımıza taş yağacak:D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

ilginç...aslında ben denedim.alttan vurunca da bozulmuyor.yol yapım çalışması olan bir yerde gece rotili taşa sürttüm.sabah olunca kanalda kontrol ettim.neredeyse çizilmedi bile.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

ilginç...aslında ben denedim.alttan vurunca da bozulmuyor.yol yapım çalışması olan bir yerde gece rotili taşa sürttüm.sabah olunca kanalda kontrol ettim.neredeyse çizilmedi bile.

sağlam diye buna denir işte

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi ben fiatta ön takım arızası duymadım

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
2012 d1 yok.araç bilgilerinizi doğru girerseniz daha faydalı olabilir.aracınız en yeni kasa ise tipi d3 olacak.amortisör bilyesinden de olabilir.
düzelttim:)

teşekkürler.*tup*

tevser

Azimli Üye
Benim doblo 2006. benzer sorunu yaşadım belki aynı aynı sorun.3-4 ay önce servise gittim sağ bilya dağılmış değişimi yapıldı. park yerinde manevra yaparken direksiyon kayma oluyordu..nasıl diyeyim..ayağınızın altın muz gibi bir cisme basınca fırt diye kayma olurya buna benzer direksiyonda öyle bir his oluyordu.90 km/saat gibi yüksek hızla gidince uğultu geliyordu. Servisdeki görevli Doblolarda büyük bilya olduğunu söyledi nasıl kırdığım sordu.Beytepe incek tarafında çok bozuk yol vardı çukurlu orda olmuştur diye tahmin ediyorum.

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
arkadaşlar aynı dertten ben de 1 haftadır muzdaribim. 2006 Doblo 1.3. gerçekten doblonun tek sağlam kısmı ön takımları. benim de direksiyonu özellikle sola çevirince sanki iki sert plastik sıkı şekilde birbirine sürtünce çıkan ses gibi bi ses çıkarıyor. Bayburtta baktırdım 2 tane "ustaya" sadece sesi dinledi pompadandır bişey olmaz bin dedi. diğeri de alttan bi su tut düzelir abi sorun yok dedi. yarın servise gidiyorum nasipse. inşallah bana tuzluya patlamaz :(

Peki bu ses pompadan veya direksiyon kutusundan olabilirmi arkadaşlar. tam düzken sola çevirince ve bidaha toplayınca fazla geliyor ama sağ tarafa yaparken çok az oluyor bu sıkıntı. direksiyonda tıkırtı birazcık var ama daha önceden de vardı. tahminleriniz nedir arkadaşlar.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence dobloların her tarafı sağlam ben hiç arıza yaşamadım d1 ve d2 de kullandık

direksiyon kutusunun hidroliğini kontrol edin eğer azlmışsa ses yapabilir d1 ve d2 de direksiyon kutusunun keçesi zamanla tozdan kirden bozuluyor ve yağ kaçırıyor bu yağı yağ sürücü tarafı halıya yada arabanın altına veriyor eğer içine veerip hemen fark ederseniz temizleniyor ama yayılırsa çok kötü oluyor d1 de içine verdi d2de dışına ALLAH tan d1 de hemen farkettim zaten tek yaşadığım sorunda o oldu 150tlye hallettiler d1de 90binkm civarında d2 de 130bin km civarlarında olmuştu

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
d1 i 140,000 de sattım hiçbirini yaşamadım.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
balatanız dandikse frene basılıyken direksiyonu döndürünce ses geliyorsa normaldir. Benim balatalar dandik direksiyonu çevirince esneme yapıp ses geliyor sizde de o olabilir belki.

Fatih55

Yeni Üye
Adı
Fatih
Merhaba arkadaşlar doblo cargo 2008 model 1.3 multijet actuel modeli aracim dreksiyon cevirirken gacurgucur ses yapiyor yeni başladı sebebi ne olabilir hidroligi kontrol ettim max la min arasinda

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Hoşgeldiniz keyifli forumlar dileriz.sağ veya sol üst amortisör takoz rulmanlarından yapar