Dizel yerine Pompacı benzin koydu

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Merhaba bugun arabama mazot yerine benzin koymuşla yaklaşık 5 litre, içindede 5 litre civarı mazot vardı ibre nerdeyse dipteydi yani yarıyarıya benzin varmış bi 10 km sonra ses gelmeye başladı saya cektim kapattım kontak açıp kapatığımda depodaki pompadan sesin geldiğini gordüm sonra marş yaptım çalışmadı.İstasyona bildirdim yağrın eksper gelecekmiş incelemeye benzin fişim elimde motor gitmişmidir acaba.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Motora birsey olmamistir eksper gelip inceleme yapacaktir elinizdeki fisi kaybetmeyin istasyonlarin bu gibi durumlar icin sigortalari vardir aracinizi aigortadan yaptiracaklar buyuk ihtimal o yuzden size tavsiyem yetkili servise cektirin aracinizi herseyi orada yapilsin bu arada aracinizin kaskosu varsa yanlis yakit dolumu icin kaskoya islettiyseniz kaskonuzda belli bir miktara kadar karsilama yapabilir benim kaskomda boyke bir madde mevcut mesela

ahmetkoc

Daimi Üye
Adı
Ahmet koç
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Beyaz
Geçmiş olsun hocam. Merak etmeyin elinizde fişiniz olduğu sürece hiç bir sıkıntı çekmesiniz. İstasyonlar uğu beyinde dediği gibi bu durumlar için sigortalıdır ki zaten kendi isimlerinin temiz kalması adına da sizi madur etmezler. Tekrardan geçmiş olsun

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
Abi ne olursa olsun yakıtı aldığınız istasyon zararınızı karşılayacaktır @UğurBalci nın dediği gibi siz yetkili servis talep edin orda yapılsın kendinizi ileriye dönük garanti altına alın benimde başıma geldi ancak ben onlar benzin koyarken farkettim hemen istasyon müdürünü çağırıp servise çektirdim onlar yaptırdı

Necati Keskin

Alaşehir Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Necati keskin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Manisa damızlık birliği
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Aynısı 5 ay önce benim arkadaşımın başına geldi petrol ofisi ilk başta biraz sıkıntı yaptı ama sonrasında masrafları karşıladı
Servis te yapılmasını istemedi petrol ofisi pahalı çıktığı için sanayide bilinen usta yaptı araçta bir sıkıntı yok gayet memnun
Siz serviste yaptirabirseniz daha iyi olur görüşmeleri ona göre yaparsınız
Tekrar geçmiş olsun...
#teamdoblo
#teamdoblomanisa

ferditutas

ONURSAL YÖNETİCİ
Doblo
Adı
Ferdi
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Kurşun Gri
Aynısı geçen yıl benim başıma geldi dalgınlıkla benzin koymuş pompacı hatasini telafi etmek icin bana soyleyecegine uzerine bide dizel koymuş.araç bi 15km sonra teklemeye basladi hemen elimdeki fuse baktim benzin fişi.hemen istasyona geri geldim ve fiat servisini aradım yetkili servise çektirdim. Istasyonun sigortası aracının tüm parçalarını orjinali ile değiştirdi. Endişelenmeyin motora sıkıntı olmuyor ancak depo enjektörler vs hepsi değişecek bunuda istasyon karşılayacak.

ferditutas

ONURSAL YÖNETİCİ
Doblo
Adı
Ferdi
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Kurşun Gri
Istasyon müdürü ısrarla tanıdık var şuraya gidelim desede ikna olmayın bırakın serviste değişsin.

Cio

Azimli Üye
Adı
Erhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
@sinka251
Hocam aynısı banada olmuştu motor kitledi araba yediler bş dobloyu öyle

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Zamaninda calistigim akaryakit istasyonunda bir arkadasim son model bmw ye benzin koymustu yetkili servisde 19 bin tl sigortadan odenmisti.

@ferditutas baskanim senin basina geleni ben zamaninda dacia marka araca mazot yerine benzin koymustum adam 100 tl alacakti ben 10 tl lik benzin attim farkettim uzerine 100 tl mazot attim kimse geri donus yapmamisti herhalde o zaman sikinti olmadi aracda yoksa kesin geri donerdi ama ben mazot fisini verdim adama bi arada dobloya benzin atmistim arac sahibi mazota ne zaman zam geldi dediginde benzin koydugumu anladim onuda hic calistirmadan deposunu bosaltmistik

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Oncelikle gecmis olsun. Yanlis mazot koymak gercekten insan ustu bir zeka gerektirir. Po da calisiyorum. Ve yanlis yakit koymamak icin 3 ten fazla asama var aslinda birincisi depo ic rengi dizelde ya siyah yada kirmizidir. Bu renk benzinde yesildir. İkincisi mazot ve benzin pompasi uc kalinligi farklidir. Mesela benzinli araca mazot pompasi girmez. Ucuncusu po istasyonlari icin konusmak gerekirse eger daha once herhangibir po istasyonundan yakit aldiysaniz sistem ikinci gelisinizde eger plakaniz dogru yazildiysa mumkun degil izin vermiyor yanlis pompanin calismasina.. dort depo kapagi uzerinde yazar bes dis kapak icindeki etiket... istasyon sigortasi mevcuttur ve karsilar. Sadece biraz zamaninizi alacaklardir. Hemen yarin yaptirmazlar biraz prosedur surer firma ve istasyonuna bagli olarak.

Son düzenleme:

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Bende fark ettim, fiyat yüksek olduğunu sordum pompacıya benzin koymayasın buna dedim, yok mazot koydum dedi doğruyu soyleseydi depoyla kurtaracaktık işi.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@sinka251
neyse geçmiş olsun artık başa gelen çekiliyor

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Gecmis olsun.. Hangi parcalar degisecekmis bi bilginiz varmi motorun durumu neymis?

ahmetkoc

Daimi Üye
Adı
Ahmet koç
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Beyaz
@sinka251
Geçmiş olsun tekrardan. Umarım bir an önce kavuşursun aracına

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@UğurBalci
güzelmiş. bende var mı bilmiyorum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
@duhan13
Bugun sokup bakacaklardı ustanın dediği enjektör pompa değisecek birde sübapları kontrol edeceklermiş.

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Karsi tarafin sigortasindan eger bu tarz durumlarda gecerliyse deger kaybi talep etme sansiniz varsa edin.