Doblo 1.3 90 mı 1.6 105 mi?

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Benim aracım 2015 d4 1.3 doblo,ben memnunum çekişi kötü degil bende almadan önce supheliydim 1.3 sonucta dedim dobloya küçük gelir ama memnunum tabi 1.6 nin yerini tutmaz ama 1.3 de gözünüzü çok korkutmasın bence

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Kullanım amacına göre tercih yapmak daha mantıklı.Bende 2014 Doblo urban var çok memnunum.Kışın şehir içi yazın uzun yol kullanıyorum.Cok memnunum.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Hasan_Karan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
IT Operasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2016
Renk
Gri
Benim olmasa da 1.6 motoru deneyimledim. D4 kasa için gerçekten çok seri ama yokuş tırmanışlarda tork farkından 1.3 o torku hissettiriyor.
Sıralayacak olursam sırasıyla;
- Işıklarda zıptı çıktıları geçeyim gideyim dersen 1.6 105'lik
- Az yaksın dersen her halukarda 1.6 az yakıyor ve 1.3'e o kasa bence ağır geliyor,
- Ben 1.3'te yazılım desteğiyle 105 hp civarı oldum, 1.6'yla aynı yokuşta tırmanışta açık ara fark alıyorum. Courier'le denediğimde 100'lükle rampada geçerken düzlükte uzuyor, aynı şeyi 1.6'da da mutlaka yaşarsın,
- Kuzenimin tavsiyesiyle 1.3 aldım(Baskı balata masrafı 1.6'da daha çokmuş henüz değiştirmedim.) Keşke dinlemeyip 1.6 alsaydım.
- 1.3'te de 1.6'da da uzun yolda yakıt tüketimi arasında 130 km/h hızla 2,5-3 litre fark ediyor. 1.3 4binlerde gezerken 1.6 2,5 devirlerde geziyor ve 6. viteste yürüyor.
- Kuzenimi keşke dinlemeseydim diye dert yanıyorum sürekli ama genciz aranıyoruz hız istiyoruz dersen 1.6 yine tavsiyemdir.
- Babama verdiğinde konforlu 1.3 motorun yettiğini söylüyor.
- Kasa, iç donanım vs. vs. hepsi aynı zaten. Performans, uzun vade de yakıt tasarrufu, serilik istiyorsan 1.6, Yokuşlarda hayvan gibi tırmanış, ucuz bakım masrafları istiyorsan 1.3 (Çok masraf çıkarmadı. 6 yıldır 0 km'den beri kullanıyorum ön takım, rot başı keçesi, baskı ve zincir bakımı yapacağım sadece)

Umarım faydam olur.