Doblo'ların bilinmeyen özellikleri

ERCAN

Daimi Üye
bunyas288 tarafından yazılan metin:
Geçenlerde uzaktan kumanda ile aracı kitledim ama bagaj kapısını kitlemedi bir kaç defa yeniden denedim bazen kitledi bazen kitlemedi anahtarı takıp denediğimde ise kitliyodu*helpless* hemen servise gittim durumu anlattım. Servis elemanı hiç bir şey demeden yağlayıcı spreyi alıp kilit mekanizmasını dıştan ve içten yağladı sonra saat gibi çalışmaya başladı .*bugs* Fazla tozlanınca yapabiliyormuş bilgilerinize ;)

geçen hafta manisaya gittiğimde aynı olay başıma geldi..sanayide kaportacı bi arkadaş aynı işlemi uyguladı..kilit motoruda zayıflamış dedi.

Black Hawk

Saygın Üye
Benim de başıma geldi. Aracı ilk aldığımda bagaj kumandadan kilitlenmiyordu. anahtarla ise zor kilitleniyordu. Yaptırmak için sanayiye gittim usta biraz yağladı spreyledi temizlendi artık çalışır ama ara sıra kilidin içine anahtar sok aç kapa yap sürekli merkezi kullanma dedi. Anahtarsız kullanmaktan ve o bölge çok kirlendiğinden yapıyor dedi.

geremy

Onursal Kurucu
bagajdaki merkezi kilit motoru sanırım brodway ile aynı.20-30 tl civarı.

bunyas288

Daimi Üye
Bugün başıma gelen olayı anlatayım sizlere.. aracı evin önüne park edip söndürdüm.Çocuklar arkadan inip eve çıktılar bende bagajdan eşyaları aldım bagajı kapayıp uzaktan kumanda ile kitlemeye bastım araba kitlenip tekrar açıldı.Elimdeki eşyalardan dolayı 2 defa tuşa bastığımı zannedip eşyaları bırakıp tekrar kitledim. Yine aynı oldu ne oldu diye bakarken sol arka kapının yarım kapandığını farkettim.Tam kapayınca kapılar kitlendi..

geremy

Onursal Kurucu
evet kapılardan biri açık kalırsa böyle oluyor.kilitmeye devam edersen merkezi kilit devre dışı kalıyor.

ERCAN

Daimi Üye
doblomu aldığım 2005 yılında başımıza gelen ilginç bir olayı paylaşmak isterim..arbayı alalı 3,,4 gün olmuştu...yakıt almak için bir benzinlikte popaya yanaştık..arkada oturan arkadaşlar yakıt alınırken arka sol kapıyı açıp arabadan inmek istediler..kapı açılır gibi oldu ..açılmadı..allah kapı bozuldu diye düşündük bir anda...üzüldük..sonra pompacı arkadaş yok abi..bu kapıda... pompa tabancası takılıyken kapıyı kilitleyen bir tırnak var diyerek durumu izah etti..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
hım bak ben bunu bilmiyordum. Güzel paylaşım teşekkürler.Deneyecem artık soktunuz aklıma :D

Kenan KAYA

Azimli Üye
Arkadaşlar sonuçlanmış örneklere ihtiyacım var !
yaklaşık bir haftadır aracım kendi kendine stop ediyor ve gaz verip alıyor. Ayağım gaz pedalında hafif basılı olunca stop etmiyor ama tamamen rolenti seviyesine düşünce araba stop ediyor arıza ikaz lambası yanıyor. Ancak bunu sürekli yapmıyor,bazen saatlerce yapmıyor akşam olunca başlıyor bazen de sabahın ilk saatlerinde.
Bunun sebebi ne olabilir düşüncelerinizi ya da yaşadığınız örnekleri paylaşırsanız çok memnun kalırım. Fiat servisinde bilgisayarda hata taraması yaptılar elektroniik hiçbir hatanın olmadığını söylediler ve pompada sorun olduğunu aracınız 3 gün bırakmalısınız gibi saçma bir cevap verdiler.

geremy

Onursal Kurucu
ERCAN tarafından yazılan metin:
doblomu aldığım 2005 yılında başımıza gelen ilginç bir olayı paylaşmak isterim..arbayı alalı 3,,4 gün olmuştu...yakıt almak için bir benzinlikte popaya yanaştık..arkada oturan arkadaşlar yakıt alınırken arka sol kapıyı açıp arabadan inmek istediler..kapı açılır gibi oldu ..açılmadı..allah kapı bozuldu diye düşündük bir anda...üzüldük..sonra pompacı arkadaş yok abi..bu kapıda... pompa tabancası takılıyken kapıyı kilitleyen bir tırnak var diyerek durumu izah etti..

kullanma klavuzunda yakıt alırken bu kapıyı kullanmayın yazıyor.ama kapının açılmadığını bilmiyordum ilk fırsatta deniyecem.

kokplot

Onursal Üye
yenilerde kitapçıklarında yazmayan bazı özellik varmışB). hangi kapıyı açarsan sadece o kapının bölümünün ışıkları yanıyor. hıza duyarlı tüm kapılar otomatik kilitleniyor ve bu istenirse devreden çıkarılıyor ( 20 km hızdan dan sonra), açılan dört cam da el kol sıkışmalarına karşı otomatikman cam kapamayı iptal edip bir miktar geri alıp duruyor, KÜL TABLASI olayı *tup*okadar küçülmüş ki bulmak zor oluyor arkada oturanlar içinse zaten yok , yalnız bi şeyi anlayamadım normal park ışıklarını kaldırmışlar neden acaba?*hmm*

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
kokplot eskilerde perk ışıkları kontak anahtarı geri cevirfimi yanıyor. belki yenileride ögledir.

kokplot

Onursal Üye
park lambaları aydınlatması normal araçlarda ki gibi değil*helpless*. sadece gündüz aydınlatma diye bir sistem var oda farların içine ayrıca bir ampul yerleştirilmiş, yol bilgisayarından ON konumuna getirdiğinde yanıyor ve başka hiç bir aydınlatma ışığı onunla beraber yanmıyor. ne arka aydınlatmalar nede araç içindeki gösterge lambaları. ama faları veya sisleri açtığında otomatikmen devreden çıkıyor; sis leri açtığında parkların yapması gereken görevi sisler yapıyor, arka ve iç aydınlatmalar sislerle beraber yanıyor. bu anlatım çok uzun oldu kusura bakmayın :D

kokplot

Onursal Üye
bir zamanlar tempralarda bulunan sistem hiç bir arbada bulunmuyordu. 1993 yılında araç dışı sıcaklığını ölçen kaç tane araç biliyorsunuz. dijital gösterge, uçak kokpiti gibi kokpit, çok geniş ve otomobillere göre yüksek iç mekan vs..vs... aradan 17 yıl filan geçti galiba. hala onun gibi araba çıkarmaya cesaretli hiç bir marka yok. sadece fıat. cesaret budur.:) çook hayallerimi süsledi bir klimalı tempra 2000 motor, ama neriye alıyon deli gibi pahalıydı. anca hayal ederdik.*yes*

geremy

Onursal Kurucu
kokplot tarafından yazılan metin:
park lambaları aydınlatması normal araçlarda ki gibi değil*helpless*. sadece gündüz aydınlatma diye bir sistem var oda farların içine ayrıca bir ampul yerleştirilmiş, yol bilgisayarından ON konumuna getirdiğinde yanıyor ve başka hiç bir aydınlatma ışığı onunla beraber yanmıyor. ne arka aydınlatmalar nede araç içindeki gösterge lambaları. ama faları veya sisleri açtığında otomatikmen devreden çıkıyor; sis leri açtığında parkların yapması gereken görevi sisler yapıyor, arka ve iç aydınlatmalar sislerle beraber yanıyor. bu anlatım çok uzun oldu kusura bakmayın :D

pek anlayamadım*hmm*

kokplot

Onursal Üye
New Doblo larda yağmurlu havavalarda sileceğin açık ise, geri vitese taktığınız anda arka silecekte çalışıyor. *rofl*

iyi bi özellik :)

geremy

Onursal Kurucu
kokplot tarafından yazılan metin:
New Doblo larda yağmurlu havavalarda sileceğin açık ise, geri vitese taktığınız anda arka silecekte çalışıyor. *rofl*

bu tür özellikleri aklına geldikçe yazarsan bilgi sahibi oluruz teşekkürler.

diamond

Saygın Üye
benim önceki aracım ford connect tede vardı yağmur sensörü az bi damla damlasın hemen çalışıyordu sileceklerin ömrünü kısatıyordu

geremy

Onursal Kurucu
diamond tarafından yazılan metin:
benim önceki aracım ford connect tede vardı yağmur sensörü az bi damla damlasın hemen çalışıyordu sileceklerin ömrünü kısatıyordu

ben connetin sileceklerini bir defa kullandım kullanacağıma pişman oldum durmaz durdumu çalışmaz arka kendi kafasına göre çalışır.
10 dakka çözemedim.şimdi binsem hiç ellemem valla.hiç anlaşılır yapmamışlar.:(