EcuFast Performans Farkı...

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
@oktay_1975
Anladım hocam ben de almayı düşünüyorum bu tip bir cihaz onun için performansı nasıl etkiliyor merak etmiştim...

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
birtane anahtarı var pedala takılan cıhazdan geliyor.
kumanda amaçlı kullanılıyor.
ışık yanmazken normal tepkiyi veriyor.
yeşil yanınca sanırım %45 hızlandırıyor tepkiyi.
kırmızı yanınca da sanırım % 90 hızlandırıyor tekiyi
tabi rakamları ben yaklaşık olarak attım. grafiklerine bakmıştım bi ara.
saygılar.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
ecufast ın Avrupa yakasındaki adresi esenyurt otoport içinde (torium yanı)

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
zaten sprint booster 500 tl cıvarı fiyatı var bildiğim kadarı ile.

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@gökhangün

şunu söylemekte fayda var yazılım arabanın anatomisini değiştirmiyo yani beklentinizi çok fazla yükselterek sonra hayal kırıklığına uğramayın.fakat 1. viteste aynı gaz oranında kalkışlardaki atılımlar(patinaj görülür) yokuşlardaki bayılmada gecikme ve en önemlisi turbonun şarjını erken yaptırdığı için 1700-2000 devirden sonra ivmelenmedeki artış ilk göze çarpan belirtiler olucaktır.

gökhangün

Daimi Üye
Adı
Gökhan
Meslek
Öğrenci
Modeli
Renk
siyah
sonuçta araca bir serilik kazandırıyor frenler bunu kaldırabilir mi madem bi iş yapıcam frenler yetersizse ona da bi çözüm bulayım

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@gökhangün
Önlere brembo disk ve balata takımı fren gücünü artırır. Ben d3 e düşünüyordum aracım 0 olduğu için garanti dışı kalıyor.

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
Gece gece bak sen hale....
Diyelim ki yaptiracaz avrupa yakası için
Avcilar daki ecufast a gittik.
Kimle konuşacağız
Varmı belirli kişi isim.
Şeytan gece geziyor. Vampir olmuş.
Selamlar

ersenyilmaz18

Azimli Üye
Adı
ersen
Bendede kasinti var ama su 75 lik ile 95 lik arasindaki turbo,baski balata enjektor fren sistemi egzos sistemigibi farkliliklarda canimi sıkmıyor degil. Bu isle ilgili firmalar sorun yok diyor ama gelgelelim fabrikalar neden bu kadar fark koyuyor mekanik anlamda yani diyorki arkadas ben sana 75 e gore baski balata koydum 90 lik yaparsan bunu cbk sıyırirsin,ben sana sabit geometri turbo koydum daha guc istersen degisken olmali yoksa turboyu eline alirsin disklerin kucuk guc istersen diskleri buyut yoksa duramassinmi diyor ben buni anliyorum bu farklardan haksizmiyim peki...

ersenyilmaz18

Azimli Üye
Adı
ersen
Bi de ne deniyor aracin icindeki aakli gucu cikariyoruz eeeee benim arac 1.3 75bg saglikli sekilde 90 95 bg olur fazlasi zararlidir. peki diger arac 1.3 90 bg buda saklikli 110 115 oluyo bu da saglikli. Ayni motoru yazilimla 90 yaptiklarina gore 2. Araca yapilan islem taamen risk oluyor demek bu zira 2 side 1248 cc lik motr sonucta yani 90 liga yazilim olmamasi gerekir yada 75 likte saglikli olarak 110 115 bg cikmasi gerekir (tamamen mantik yurutuyorum anlamaya calisiyorum kimseyi elestirmeye, kimseye tavsiye de bulunmaya calismiyorum)

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@ersenyilmaz18
Ersen arkadaşım amaç fazla güç verip hız yapmak degil amaç aynı gazla daha az yakıt tüketmek zaten son sınırlarda kullanırsan tabiki motorun çabuk yıpranır bu normal şartlardada böyle şimdi gelelim 75 ile 90 lık farkına bu araçlara 75 lik piston koyduk derken aslında 90 lık silindirler vardır ama bunu 75 le sınırlıyorlar fazladan gücü saklı tutuyorlarki bunun hem yıpranmayı azaltsın hemde ticari gerekliligi var 90 lık silindirlerde aynı şekilde 110 ama 90 ını kullanıyorsun ama sınırlarda kullanacaksan firenlerinde elden geçmesi sürüş güvenligi için gerekli sakin kullanım için frenlere dokunmasanda olur tabi bu işlemden sonra gaza gelmem diyen en azından ilk başlarda zor bulunur ben ufak bir sorundan kaynaklı yaptırmadım ama tavsiye ederim heleki uzun yol yapıyorsan baya faydasını görürsün

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
ben yazılım olayını anlatırken hep şöyle anlatırım :

şimdi bir firma asansör üretecek 4 kişilik . kabin karşıt ağırlık yolcu sayısını hesaplar . buna hesaplara göre 1 adet halat ile işini görür.
sonra gider TSE ye belge alacak , TSE derki ya sen işini sağlam'a al 2 halat koy bende sana belgeni vereyim. halat sayısı 2 olur.
devam eder üretici. VDE alacağım gider başvurur. VDE der ki kardeş bizde insan hayatı önemli sen bu 2 halatı 4 yap garanti olsun verelim belgeyi.
yaparlar , alırlar belgeyi. halat oldu 4
gider başka belge almaya halat sayısı artar.
bir halat aslında iş görür ama olasılık lar düşünülünce işi sağlama almak için mevcut asansörlerimizde en az 5 halat vardır.

şimdi yazılım da böyle aslında her motor 150 - 200 Hp güç üretir . ama oturup hesaplar yapılnca %20 şunun için , % 20 bunun için kısılınca 90 - 100 Hp ye kadar düşer.
benim yazılım yaptırmaya niyetim var . ne amaçlı zor durumda ayağımın altında olsun ihtiyaç zamanı gelince belki geriye dönüş olmayacak.
yoksa yolda bas - git makas için değil.
saygılar sevgiler.