Egr iptali

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Yanmis eksoz gazini disari ckmasini engeleyerek tekrar yanma odasina gonderen parca emisyon dusurmek amacli yapilan bir islem ama arabayi bogoyor resmen bu parca araba simdi rahatladi sanki sobayi farzedin yanan dumani onunu kes tekrar sobaya gonder o pis dumani olurmu olmaz yanan gqzi sana n bidaha geriye niye dondurursun be muhendis bu yuzden yanma odalari emme manifoltu enjektorler heryer bu yuzdrn kurum bagliyor ve araba tikaniyor

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Ben remaps.com.tr e yaptırdım, 140 bg yazılım + egr iptali yaptırdım.1.6 benzinli sedanları bile kalkışda geçiyorum. Düzde 150-160 km sıradanlastı. 6.cı vites 2000 devir 110 km hızda 3.6 gösteriyor. Vitesle hiç işim yok, 1500 de bile olsam dip gazlayınca araç şahlanıyor. 4000 devire çıkacağım ama lastiklere güvenemiyorum nerde durur diye.

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
ben bugün egzos emisyon aldım orijinal aracımla,adamlar makinanın dediğini yapmıyorki makine dip gaz verin diyor adam verme abi diyor 0,001 çıkıyor sonuç...belki gaz versem 1.50 yi geçip pulu vermeyecek.

yani ölçüm yapanlar önemsmiyor sadece para topluyorlar sıkıntı olmaz bu açıdan

Jdm06

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Barmen
Modeli
Renk
Yildiz Mavisi
Sadece yazılım ile iptaline ne kadar istiyorlar acaba?

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Egr faal durumdayken 1.3 de olsa 1.6 olsa 2.000 devir altı ölü. Egr iptal edince 1.vitesi kullanmıyorsun 2.vites rölantide bile çekmeye başlıyor motor. 50.000 de bir katalizör temizliği yapılırsa sıkıntı yok. Egr nin çevirmediği kurum katalizöre gidiyor oda 80 100 bin km ye kadar tıkanır. Temizletilirse sıkıntı yok.

dodoylmz

Aktif Üye
Adı
Doğukan
Kan Grubu
A RH -
Meslek
öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Çelik Gri
@Sezgin Tok
1.3 d1 aracımda 2000 altı kesinlikle ölü çok haklısın abi gaz tepkimeleri yavaş yaza doğru yaptırıcam o yuzden öncesinde iyi bir araştırma yapmak istiyorum

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@dodoylmz
Boşa araştırma araştırılacak bişey yok. İptal ettirirsen katalizör doluyor yavaş yavaş onuda temizletiyorsun başka bişey yok. Bekleme iptal ettir kurtul.