Enjeksiyon

Tolga1090

Azimli Üye
İstanbulda usta önerebilecekler var mı ? Benim arabada başıma iş açmadan bi gösteriyim istiyorum. İlk çalıştırmada çıtır çıtır ses geliyor. Araba ısınıyor 30-40 km gittiğim halde gaza basınca yine çıtır çıtır ses yapıyor,ayağımı gazdan çekiyorum duracak kadar yavaşlıyor,klima açıyorum yine yavaşlıyor 9 litrenin altına inmiyor 7-7.5 litre yakan araba basıyorum gitmiyor sanırım arabayı değiştiricem hiç aldığım zamanlar ki gibi değil ön takım,arka takım herşey serviste değişiyor yine yaranamıyoruz 9 litre yakıcaksa 1.6 tsi sw passat alırım o da aynı yükü taşır,aynı işi yapar konforu lüksüde cabası olur. Ekonomik olsun diye dizel alıyoruz ne arızası bitiyor ne derdi

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
@doblo3
egr nin arıza veriyor sürekli
sensör konumu arzalı hata mevcut diye multiecuscan proğramında açık görülüyor siliyorum yine geliyor
söktük temizledik fazla kurumda yoktu ama nafile
yakıta gelince evet kısa mesafe kulanıyorum mecburen araç bir diş ısınmıyor hatta
enjektörler proğramda oda görülüyor 1 enjektör 1,05 dönüş diğerleri ise -0,35civarı
tamircilere sordum iç takım arızalı diyorlar orik falan dediler ama bi enjektör tamiri yapılan daha gidemedik.
forumda konu açamıyorum onun hakkında bilgin varmı birde cevap geldiğinde mail gelmiyormu

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Egr de mekanik valf bölümü ve üst kısmında motor kısmı var sadece alt kısımı temizlemek bir işe yaramıyor.Asıl motor bölümü sökülmeli kurum oraya da sızıyor ve sıkışmaya neden olduğu için hata kodu aldırıyor..Sürekli tekrarlayan kod bu yüzden muhtemelen.
Enjektöre gelirsek oring değişimi kaçak olduğunda yapılır.Geri dönüşlerde anormallik püskürtme uçlarında tortu işareti.Ultrasonic temizlikle giderilebilir.Rölantide anormal titreme hissetmiyosanız dokunmayın derim.Würthün enjektör katkısını alıp yarım yada daha az depoya ilave edip aracı müsait bir yolda devirli(3000 dd ve üzeri) kullanın farkedecek mi bakın.
Kısa mesafe soğuk motor kullanımı egr ,emme manifoldu ,dpf ve enjektörün hiç sevmediği bir durumdur akılda tutulmalı..Aşırı kurum oluşur malumunuz

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Aracın km si 100.000 leri aşmadıysa carbon clean yaptırmak faydalı olacaktır.

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
@doblo3
egr komple söktün zaten yani arızalı olduğuna eminim zaten yenisi almıcam yazılımla iptal 650 tl dediler onuda yaptırmıcam
direnç falan koyup iptal edenler var yabancı sitelerde ama aldatmaca bence ama maf sensöründen madifiye kit var labilirsen onu alırım
ya aslında benimde aklıma geliyor uçları tortu falan acaba söksem uçlarını tinere yatırsam ya da ultrasonik temizleyici alsam diyorum .
katkı lıgıu molly aldım 2 gün oh be kurtulduk dedim ama yine sallantı oldu daha sonra
evet biraz uzun yol yapıp birazda arabayı 4000 d dk yaoarsan sonralarında arabada bariz düzelmeler oluyor
carbon clean daha önceki aracımda yaptırmıştım katalizörü söküp temizlemek daha iyi bence benim görüşüm
enjektörü sökerim tinere yatırsam uçlarda aşınmaya neden olurmu sence?

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Hiç tinerle temizlik duymadım o kadar basit olsaydı ultrasonic cihazlara gerek kalmazdı.Söküldüğünde her enjektör aynı yerine takılmalı aksi durumda kodlama ister onu biliyorum.Ne kadar el becerisi olsada enjektör erbabına bırakılmalı

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
1.6 MULTİJETİMİN SON DURUMU

IMG_20180223_160553.jpg Screenshot_2018-02-23-23-18-10.png

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Enjektöre enjektörle teşhis konulmuş ,diplerde kaçak görünüyor ama fazla olmamışsa ölçüm yerinde olmuş.Çözüm için bişey yapılmadıysa würth yada berner enjektör katkısını çeyrek depoya koyup sıkıştırın bakalım fark belirgin olacak mı?Belki ucuz çözüm olur ultrasonik temizlik öncesi

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
Birde würt denicem bakalım
ama neden böyle oluyor daha önceki araç fıorıno 340000 km sattık hiç sıkıntı olmamıştı