Karbon temizleme(Carbon clean)

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
aylar önce aracın 40 bin km bakımını yaptırdım. yaptırdığım kişi fiat yetkili servisinde çalışan bakım ustası dışarıda dükkanda akşamdan akşama iş yapıyor. bakımı yaparken yarın servise geleyimde carbon clear yaptıram dedim usta sakın gelme dedi. niye diye sorduğumda hepsi para tuzağı sen yakıtı nerden alıyorsun dedi shell ve opet dedim ama yüzde doksan shell den alırım dedim. o zaman hiç gelme dedi yakıtı iyi yerden alıyorsan gerek yok dedi bunlar servislerin para tuzağı peki ya katkı dedim onu da sakın kullanma dedi bu motor mazotla çalışıyor dedi mazotla çalışan bir şeye farklı değişik maddeler konurmu hiç deince vazgeçtim ve gitmedim araç 50 bin km oldu ustamada çok güvenirim

Harby-hayalet4564

Azimli Üye
Adı
Emrah
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İnşaat
Modeli
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
@UğurBalci
Abi bildiğim kadarıyla fiatın opetle anlaşması var yani servisin söylediği kadarıyla aracın garanti kapsamında kalması için fiat opeti tavsiye ediyor. Shelden almak problem olmaz mı ?

Adem BAŞARMAK

Yeni Üye
Adı
Adem BAŞARMAK
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Bordo kırmızı
@kolega20
[automerge]1539679414[/automerge]
Nedir bu enjektör koruyucu temizleyici olan katkılar marka si varmı nerede satılır Sakarya da

FearlesTR

Yeni Üye
Doblo
Adı
Muhammet Emin ÇELİK
Kan Grubu
0 +
Meslek
Güvenlik
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Granit Gri
Würth alman ürünü var herkes onu tavsiye ediyor lakin marka var enjektör temizleyici hiç kullanmadım bende kullanmayı düşünüyorum kullanan varsa bilgi alabiliriz

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Würth alman ürünü var herkes onu tavsiye ediyor lakin marka var enjektör temizleyici hiç kullanmadım bende kullanmayı düşünüyorum kullanan varsa bilgi alabiliriz
Würth enjektör temizleyici kullandım ama kullanmadan önce şöyle bir durum var.

İstasyondan yakıt almadan önce bir şişeyi döküp üstüne yakıtı fulleyeceksin ondan sonra motoru çalıştıracaksın. Ardından uzun yola çıkıp bitireceksin. Böyle yapmayacaksanız kullanmayın. Enjektörleri söküp temizletin daha iyi. Bazıları az yakıta katıyor şişesini enjeltörleri eline alıyor. Makbul karışım oranı şişede yazar würth için 60 litre Mazota bir şişe olması lazım.

burakd

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak Döker
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@UğurBalci
Abi bildiğim kadarıyla fiatın opetle anlaşması var yani servisin söylediği kadarıyla aracın garanti kapsamında kalması için fiat opeti tavsiye ediyor. Shelden almak problem olmaz mı ?
Acaba sadece bana mi oyle geliyor bilmem ama ne zaman opetten alsam mazot cabucak bitiyor ama shell den alinca cok daha uzun gidiyor. Hergun ayni yolu gidip gelmekteyim ama kesinlikle aralarinda daglar kadar fark var.