Kiraladığım arabayla Trafik kazası geçirdim.Bir bakabilirmisiniz

holigans1910

Yeni Üye
Arkadaşımla araç kiraladık bayburtta üniversite ögrencileriyiz.Adam bana sözleşmeyi imzalattı.Arkadaşıma iste seneti imzalattı.Vefat eden arkadaşımada mekanı cennet olsun kardeşimin...Onuda kefil olarak gösterdi.Ve Arabayı benim yerime vefat eden arkadaşım kullanırken oldu kaza.Bu araba şirketin değilmiş benim adama birşet ödemem gerekirmi sadece sözleşmede imzam var . Doblocu abilerim kardeşlerim bir yardımcı olun bana

geremy

Onursal Kurucu
geçmiş olsun.vefat eden arkadaşa allah rahmet eylesin.
en kısa sürede bir sigortacı veya avukattan bilgi almaya çalışın.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.arkadaşınıza Allah rahnet eylesin.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşımla araç kiraladık bayburtta üniversite ögrencileriyiz.Adam bana sözleşmeyi imzalattı.Arkadaşıma iste seneti imzalattı.Vefat eden arkadaşımada mekanı cennet olsun kardeşimin...Onuda kefil olarak gösterdi.Ve Arabayı benim yerime vefat eden arkadaşım kullanırken oldu kaza.Bu araba şirketin değilmiş benim adama birşet ödemem gerekirmi sadece sözleşmede imzam var . Doblocu abilerim kardeşlerim bir yardımcı olun bana

iyi bir avukatla görüş ama bence mahkemeye giderse bişey çıkmaz.ama dandirik avukatla görüşme,kandırıp hem paranı alıp hem seni tazminata mahkum ettirmesin.

Qarizma232

Aktif Üye
öncelikle geçmiş olsun vefat eden arkadaşınıza Allah rahmet eylesin sözleşme önemli olan arkadaşımın başına gelmişti her hangi bir ücret ödemediler diye biliyorum ancak bir avukat ile görüşmeniz de yarar var.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Arkadasiniza ALLAH rahmet eylesin mekani cennet olsun bencede iyibir avukat ile gorusun benim bildigi kiralik arabayi kim kiraladi ise onun disinda biri kullaninca sorun oluyor en iyisi avukkattan bilgi almak

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Gecmis olsun Arkadasiniza ALLAH rahmet eylesin mekani cennet olsun bencede iyibir avukat ile gorusun benim bildigi kiralik arabayi kim kiraladi ise onun disinda biri kullaninca sorun oluyor en iyisi avukkattan bilgi almak

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
geçmiş olsun. önce imzalamış olduğun sözleşmeyi iyice oku. araç hakkında detaylı bilgi varmı senin hakların nelerdir. ruhsat aracı kiralayan kişinin üzerinemi adamın aracı kiralama ve rent a car işi yapma yetkisi ruhsatı varmı. anlattıklarına bakılırsa yok diye tahmin ediyorum. bu durumda araçla ilgili herhangibir hak talep edebileceğini sanmıyorum (kanuni olarak) ama senet olayına gelince senedi imzalayan kişi o senedin sorumluluğundadır. senette direk rakam yazıyordur. tutupta aracın başına birşey gelirse aracın değeri kadar ödeme alınacaktır diye bir ibare olmaz. yani senet ödenmek zorunda. bir şekilde senedi alıp imha etmek gerekir.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
geçmiş olsun. önce imzalamış olduğun sözleşmeyi iyice oku. araç hakkında detaylı bilgi varmı senin hakların nelerdir. ruhsat aracı kiralayan kişinin üzerinemi adamın aracı kiralama ve rent a car işi yapma yetkisi ruhsatı varmı. anlattıklarına bakılırsa yok diye tahmin ediyorum. bu durumda araçla ilgili herhangibir hak talep edebileceğini sanmıyorum (kanuni olarak) ama senet olayına gelince senedi imzalayan kişi o senedin sorumluluğundadır. senette direk rakam yazıyordur. tutupta aracın başına birşey gelirse aracın değeri kadar ödeme alınacaktır diye bir ibare olmaz. yani senet ödenmek zorunda. bir şekilde senedi alıp imha etmek gerekir.

raptor bunu beğendi!

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz

raptor bunu beğendi!

eywallah *tup*

holigans1910

Yeni Üye
sözleşmede herleyi kiracıya bindirmiş yani bana her türlü hak talebi benden yazıyor arac rent a carın degılmıs yanlız o bılgı geldi sozlesmede arac için herhangi bir durumda kıracıdan senet alınır yada kredı kartıyla bu sekılde bır ıbare var ama senedi benden degıl arkadasımdan aldı

hardcrss

Onursal Üye
geçmiş olsun.

merdiven altı diye tabir edilen, mafya kılıklı, boş kağıda imza attıran kişilerden araç kiralamayı artık bırakmalıyız. bu araçlar sizin altınızdayken arıza yapsa(sizden kaynaklanmasa dahi) bir sürü para talep ederler, hak iddaa edemezsiniz.

imkan varsa avis gibi kurumsal firmalardan araç kiralayın.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Avis budget te fiyatlar piyasaya gore yuksek degil ve arabalar surekli yenileniyor