Lastik Hava Basıncı D4 Doblo

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
bugün itibariyle 7lt.nin altına düşürdüm yakıtı.Dahada düşürmek hedefim
Bende baktım 9 litrelere inmişim havaların ısınması etkiliyor bayağı. Muhtemelen biraz daha sıcaklar gelince 8’i görürüm çok sıcakta klimayı açacağım için tekrar yükselecektir.

Mehmetm61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2015
bendede 1.3 ecojet var lastilcimde bana 38 psi basmamı söyledi 4 lastiğede

cengizbulut

Azimli Üye
Doblo
Adı
cengiz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Bende baktım 9 litrelere inmişim havaların ısınması etkiliyor bayağı. Muhtemelen biraz daha sıcaklar gelince 8’i görürüm çok sıcakta klimayı açacağım için tekrar yükselecektir.
haklısınız geçen hafta hava soğumuştu biraz.8,5 lt yazıyordu.şu an 8.6lt,dahada düşeceğini tahmin ediyorum

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
bendede 1.3 ecojet var lastilcimde bana 38 psi basmamı söyledi 4 lastiğede
Kapının önündeki etikette ne yazıyorsa onu basın yalnız orada lastik boyutuda yazar lastikleriniz etiketteki gibiyse basın. Farklı lastik ebadında farklı hava ister.

Onurdublo37

Azimli Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
2011 doblo premio 1.6 aracima butun yorumlari okuduktan sonra 1 ile 3 kisi arasi yolculuk ve 50-80kg surekli yük amfi bas ivir zivirla beraber butun lastikleri 38 psi vurmaya karar verdim! 1 psinin cok fazla farkettiricegini sanmiyorum su anda 100 km sehirici ortalama tuketimim 6.8 litre

cengizbulut

Azimli Üye
Doblo
Adı
cengiz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
2011 doblo premio 1.6 aracima butun yorumlari okuduktan sonra 1 ile 3 kisi arasi yolculuk ve 50-80kg surekli yük amfi bas ivir zivirla beraber butun lastikleri 38 psi vurmaya karar verdim! 1 psinin cok fazla farkettiricegini sanmiyorum su anda 100 km sehirici ortalama tuketimim 6.8 litre
2.7 BAR=39 HAVAYA DENK GELİYOR.FABRİKA VERİLERİ.LASTİKCİLERE ve benzin istasyonlarındaki hava basınca itibar etmeyin derim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
2.7 BAR=39 HAVAYA DENK GELİYOR.FABRİKA VERİLERİ.LASTİKCİLERE ve benzin istasyonlarındaki hava basınca itibar etmeyin derim
Bizde lastikçiler ancak 33 hava biliyor.klavuza bakan yok.

cengizbulut

Azimli Üye
Doblo
Adı
cengiz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
20,binlik bakıma servis 1000,tl istedi,Pazarlık etsem 800 tl.ye yaptırabilirm en fazla.Dışarda 5,30 catrol yağ,filtreler,işçililk hariç 470 tl tutuyor.Kararsız kaldım,

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
20,binlik bakıma servis 1000,tl istedi,Pazarlık etsem 800 tl.ye yaptırabilirm en fazla.Dışarda 5,30 catrol yağ,filtreler,işçililk hariç 470 tl tutuyor.Kararsız kaldım,
Gittiğiniz servis garanti konusunda iyi hizmet veriyorsa değer vermiyorsa değmez. Benim gittiğim iki serviste bir işe yaramadığı için bir kere bakıma soktum ondan sonra kendim bakımını yapmaya başladım. İstedikleri 1000 liraya koyacakları parçalar en ucuz ve dandik olanları ben yaklaşık 600 liraya avrupa ürerimli sağlam parçalar kullandım.

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
32 psi D2 de milestone da kullanıyorum ben

cengizbulut

Azimli Üye
Doblo
Adı
cengiz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Gittiğiniz servis garanti konusunda iyi hizmet veriyorsa değer vermiyorsa değmez. Benim gittiğim iki serviste bir işe yaramadığı için bir kere bakıma soktum ondan sonra kendim bakımını yapmaya başladım. İstedikleri 1000 liraya koyacakları parçalar en ucuz ve dandik olanları ben yaklaşık 600 liraya avrupa ürerimli sağlam parçalar

cengizbulut

Azimli Üye
Doblo
Adı
cengiz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
opar
diye yağ kullanıyorlar,Önceleri selenia yağ kullanıyorlardı,kaliteli bi yağdı,Benim alacaklarım 1,sınıf parçalar,2017 model garanti bitmek üzere zaten

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
opar
diye yağ kullanıyorlar,Önceleri selenia yağ kullanıyorlardı,kaliteli bi yağdı,Benim alacaklarım 1,sınıf parçalar,2017 model garanti bitmek üzere zaten
Aman opar kullanmayın hocam ilk bakıma soktuğumda aptal servis 5w40 koymuş çok sürmeden farkedip kendim 5w30 yağla değiştirdim.

Neden koyduklarını sorduğumda yağ yakmasın diyeymiş dediler Sıcakmış burası yazın yağ yakarmış.

İstanbuldayım ülkemizin güney kesimlere hiç gitmedim bile hep kuzey kesimlerde seyahat ederim 5500 km’deki motor yağ mı yakar ? İşte ondan sonra o servisin defterini kapadım diğerine de arka kapı kolundan gelen ses ve arka amatisörlerden kaçan yağ için gittim terleme o birşey olmaz dediler sildiler tekrar yağlandı tekrar gittim aynısını dediler. Arka kapı kolu içinde kapıyı mı kanırttın gibi birşey demişlerdi tam hatırlayamadım ama trim sesi için suçu bana atmaya çalıştılar arabanın ne kadar temiz olduğunu gördükleri halde kapıyı açıp kapatırken dikkat ederim ettiririm kenarlarına bastırmam basana kızarım birde suçlu ben oldum. Vidaları gevşekti sıktım düzeldi. Bu kadarcık birşey için suçlu oldum serviste.

Garajda yatan aslan parçasına suç atıyorlar :acpsnr:

363023CC-F78B-4C8A-9AA4-1D1A9CDA683A.jpeg

36957631-6F31-4A64-8D82-BAAB7B53C0E6.jpeg

cengizbulut

Azimli Üye
Doblo
Adı
cengiz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Bugün doblonun 20000,lik bakımını yaptırdım.Servis opar diye yağ kullanıyor.Takacağı diğer parçalarada güvenemediğimden dışarda yaptırdım.SElenia 5,30 yağ Orjinal filtreler,işçilik dahil 350 tl verdim,Servis 1030 tl fiat vermişti

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Bugün doblonun 20000,lik bakımını yaptırdım.Servis opar diye yağ kullanıyor.Takacağı diğer parçalarada güvenemediğimden dışarda yaptırdım.SElenia 5,30 yağ Orjinal filtreler,işçilik dahil 350 tl verdim,Servis 1030 tl fiat vermişti
En iyisini yapmışsınız. Galeriler özellikle bu kötü dönemde kaybettikleri satış kazançlarını servislerden çıkarmanın peşinde. Hem kötü parça kullanıyorlar hemde iyi para alıyorlar.

Ben bütün bakım parçalarını avrupa üretimli satın aldım 600 liraya yakın tuttudar servis 1250 lira istedi yıllık bakıma. Kullandıkları da opar hep. Opae, mann’dan bosch’dan motul’den daha kaliteli üretim yapıyorda bizim mi haberimiz yok :rolleyes:

cengizbulut

Azimli Üye
Doblo
Adı
cengiz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
En iyisini yapmışsınız. Galeriler özellikle bu kötü dönemde kaybettikleri satış kazançlarını servislerden çıkarmanın peşinde. Hem kötü parça kullanıyorlar hemde iyi para alıyorlar.

Ben bütün bakım parçalarını avrupa üretimli satın aldım 600 liraya yakın tuttudar servis 1250 lira istedi yıllık bakıma. Kullandıkları da opar hep. Opae, mann’dan bosch’dan motul’den daha kaliteli üretim yapıyorda bizim mi haberimiz yok :rolleyes:
Almanyada yeğenim motor ustası.OPAR yağı hiç duymadım,SELENİA yağı bende burada kullanıyorum.Kaliteli yağ demişti

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Almanyada yeğenim motor ustası.OPAR yağı hiç duymadım,SELENİA yağı bende burada kullanıyorum.Kaliteli yağ demişti
Opar diye bir yağ yokki hocam bir üreticiden alıp marka basıyorlar kutunun üstüne o kadar bimde satın ürünler gibi düşünün.

cengizbulut

Azimli Üye
Doblo
Adı
cengiz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017

cengizbulut

Azimli Üye
Doblo
Adı
cengiz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
benim doblo son zamanlarda rölanti sesi yükselir gibi oldu.Devir saati aynı ayar olmasına rağmen.20binlik bakımı yeni yapılmasına rağmen.Normalmidir.Sizde durum nedir acep

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
benim doblo son zamanlarda rölanti sesi yükselir gibi oldu.Devir saati aynı ayar olmasına rağmen.20binlik bakımı yeni yapılmasına rağmen.Normalmidir.Sizde durum nedir acep
Koyulan yağdan dolayı olabilir obd okuyucunuz varsa motor devrini değer olarak görebilirsiniz klima açık değilken dpf temizliği yapmıyorken bendeki 105’lik 1.6 870 devir civarında olması lazım. Eğer sizinkide böyleyse koyulan motor yağı veya aldığınız yakıttan ses yapıyordur.