MAP SENSÖRÜ TEMİZLİĞİ

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Map sensörü emme monifoldunda bulunur havanın basıncını ölçmek için kullanılır

temizliği ile ilgili konular eklenecek

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar fiat gurubu olduğu için hazırdaki alfa 159 1.9 jtd map sensör temizliği videosunu paylaşıyorum.işlem ayrıntılı şekilde gösterilmiş.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dK_dyNauHnw[/youtube]

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beyler bu işlemi yapacak olanlar zinhar balata spreyi kullanmayacaktır!

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
video için teşekkürler abi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
teşekkürler.bizim araçların neresinde ki bu sensör.ve kaç km de temizlenmeli.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Mehmet abi emme monifoldunun üzerinde bulunuyor 40 50 bin kmde kurumlanma oluyor temizlenmesinin faydası oluyormuş yakıt tüketiminde çekişte faydası oluyormuş ve bazen motor arıza lambası yanma nedenı bu sensör olabiliyor ani yüklenmelerde gaz kesip motor arıza lambasının yanmasına neden olabiliyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Mehmet abi emme monifoldunun üzerinde bulunuyor 40 50 bin kmde kurumlanma oluyor temizlenmesinin faydası oluyormuş yakıt tüketiminde çekişte faydası oluyormuş ve bazen motor arıza lambası yanma nedenı bu sensör olabiliyor ani yüklenmelerde gaz kesip motor arıza lambasının yanmasına neden olabiliyor

oğuz sen temizlettin mi?benim km 38,000 i geçti.40,000 de temizletirim olmazsa.fotosunu atabilirmisin buraya.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
40 bin kmde serviste temizlemişlerdi ama bi problem yok ise kurcalatmaya gerek yok bizim motor arıza lambası yanmıştı servis o yüzden temizledi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
teşekkürler.bizim araçların neresinde ki bu sensör.ve kaç km de temizlenmeli.

aynı yerde.yukarıdaki aracın motoru 1.9 jtd.bizim motorların aynısı.

teşekkürler raptor.bu parçanın temizlenmesi gerektiğini nasıl anlayacaz peki.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Mehmet Abi çekiş düşüklüğü siyah duman atma gibi belirtileri varmış ayrıca bu sebepten dolayı motor arıza lambası yakıp yığılma yapabiliyormuş

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Mehmet Abi çekiş düşüklüğü siyah duman atma gibi belirtileri varmış ayrıca bu sebepten dolayı motor arıza lambası yakıp yığılma yapabiliyormuş

sağolasın oğuz.bizim traktörün kollar kaldırmaz oldu amcam usta çağırdı bir filtre temizliği ve yağ değişimi tekrar canavar gibi olmuş.küçük parçalar ama büyük sorunlar çıkarabiliyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
evet abi çok önemli olabiliyor mesela en basiti hava filitresi çok önemli

htezyal

Aktif Üye
benim araçda şu ana kadar 2 defa yenilendi.arıza belirtisi olarak yüksekbölgelerden denize doğru inince motor arıza lambası yakıyordu.geri dönünce sönüyordu.daha sonra devamlı yanmaya başladı .değişince düzeldi

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sabah geçerken ustaya bi uğradım map sensörü kontrolü için söktü gerçekten sensör çok kurumlanmıştı iyi yani veri aktarabiliyormuş:D

servis temizledik demişti ama sökmemişler bile başka bişeyi temizlediler heralde

sensörü söküp temizleme sıvısı ile kurumları temizledi kurutup yerine taktı gerçekten çekişe faydası oldu inşallah motor arıza lambasını bu kurum yüzünden yakmıştır tekrar yakmaz linea ve puntolarda tamamen bu sensör yüzünden yakıyormuş bizdede öyledir heralde temizleme işlemi 5-6 dk kadar sürüyor ama faydası oldu tavsiye ederim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
sabah geçerken ustaya bi uğradım map sensörü kontrolü için söktü gerçekten sensör çok kurumlanmıştı iyi yani veri aktarabiliyormuş:D

servis temizledik demişti ama sökmemişler bile başka bişeyi temizlediler heralde

sensörü söküp temizleme sıvısı ile kurumları temizledi kurutup yerine taktı gerçekten çekişe faydası oldu inşallah motor arıza lambasını bu kurum yüzünden yakmıştır tekrar yakmaz linea ve puntolarda tamamen bu sensör yüzünden yakıyormuş bizdede öyledir heralde temizleme işlemi 5-6 dk kadar sürüyor ama faydası oldu tavsiye ederim

hayırlı olsun.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
teşekkürler Mehmet Abi

ama gerçekten temizlenince çekişe faydası oluyor bugun denemek için 100km yol yaptım çekiş falan herşey çok güzel

diado

Yeni Üye
Adı
Dincer
Merhabalar babamin 2007 1.4 doblo activesi var arac genelde uzun yolda ariza isigi yakip rampada cekisten dusuyor herzamnn yapmiyor bazen. Kafasina gore cenaxe icin kastamonuya giddildi gebzeden cikildi karaburke girerkenn ssikinti yamis yine suan kastamonuda srac bugun donucek. Umarim sorun cikmaz donuste aracin yag yagfitresi ve bujilleri gecen ay degisti tek denenmesi gereken map sensoru ozamn fakat foto acamadim bu sensor nerde oluyor tam. Olarak resimm varsa buluruum fakat diger turllu motordan pek anlamam birde balata spreyii kulkanmayin yazilmmis temizlik icin ne tercij edilmelii acaba saygilar tesekkkurer

diado

Yeni Üye
Adı
Dincer
Arac yoldan geldi ariza devam ediyor isikta yanmakta gece oldugu icin pek ilgilenemedim map sensorunu temizledim hic kurum yoktu ama yagki gibiydi isik sonmedi simdilik enjeksiyon sistemi arizasi isigi yaniyor hala