Motordan Gelen Çıtır Sesi

ersinadisli

Azimli Üye
Adı
Ersin
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2011
En son servise bıraktığımda (bir kaç gün önce) usta,motor üst tertibatinda elektrik soketinde temassızlık olduğunu,bundan önce her müdahale ettiklerinde farketmeden bu soketi söküp taktıklarından dolayı sorunun ortadan kalktığını ve aynı temassızlık probleminin yine ortaya çıktığını,bu durumu farkettiklerini ve bu sefer bu sokette ki temassızlığa kalıcı bir çözüm bulduklarını söyleyip aracı teslim etti. Fakat bu sabah aynı arıza aynı ses aynı tekleme yine meydana geldi. Şimdi birazdan servise yine bırakıcam bakalım bu sefer ne diyecekler. Bende oluşan bu arıza başladıktan sonra bir ya da iki gün içinde araç çalışmaz hale geliyor. Marş basıyor ama motor almıyor. Sentelerle ilgili kontrolü ilk gittiğimde yapmıştı usta.İlk şüphesi oydu. Onda da bir sıkıntı olmadığını söyledi. 2 ya da 3 günde bir servise gidiyorum, motoru söküp takıyorlar, her seferinde başka bir şeye müdahale ediyorlar sorun hallolmuş gibi duruyor ama bir kaç gün sonra tekrar ortaya çıkıyor. Yıldım artık, fiattan soğudum.

ersinadisli

Azimli Üye
Adı
Ersin
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2011
Önce ki mesajda gönderdiğim video benim aracıma ait.Videoda zaman zaman duyulan çıtırtı veya tıkırtılar beni canımdan bezdiren arıza

Kgunes

Saygın Üye
Adı
K@dir
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şeytanın Muhasebecisi
Modeli
Araç Yılı
2003
Renk
Gri
keşke bu videoyu motorunu göstererek yapsaydın buradan bakınca söylememiş olsan boşta olan bir parçanın sallanması gibi bir ses derdim.

ersinadisli

Azimli Üye
Adı
Ersin
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2011
@Kgunes
Evet doğru, o an böyle bir imkan yoktu.

tuncer4343

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Aynı dertten muzdaribim ve ayni seyleri yaptim. Bujiler kablolari bobinler kraank sensoru degisti. şu an 1100 tl gitti ve halen bulamadık. Sorunu nasıl cozdugunuzu soylermisiniz? Şimdiden teşekkürler