P0011 Kam Mili Pozisyon Hatası

grafikirmizi

Azimli Üye
Merhaba Arkadaşlar 2004 Model Doblo Bir Aracım Var 1.4 8V Aracımda P0011 Kodlu Bir Arıza Var
Bunun İçin Yaklaşık 4 Aydır Uğraşıyoruz Ama Arızayı Bir Türlü Gideremedik Kam Mili ve Eksentrik Dişlisi Değişti Yağ Pompası Değişti Silindir Kapağı Değişti Motor Üstündeki Müşür Değişti ve İlgili Tüm Sensörler Değişti Sonra Beyinden Olabileceğini Düşündük Ama Oda Değilmiş Ne Yapacağımı Bilemiyorum Konuyla İlgili Bilgisi Olan arkdaşlardan Yardım Bekliyorum Bu Ara Bu Arıza Triger Setini Değiştirdikten Sonra Başladı ve Arıza Işığı Sadece Sabit Hızla 3000 Devirde Giderken Yanıyor İlginize Şimdiden Teşekkürler...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
öncelikle geçmiş olsun

aracınız 2007 model galiba 2004 emişsizniz 2004 tede 1.4 yoktu yanlış bi cevap gelmesin diye yazdım

krank milinin pozisyon ve darbe sensörü var bu sensörler değişti mi yani büyük ihtimal ile yapan ustanın aklına gelmiştir ama benim ilk aklma gelen bu iki sensör forumdaki ustalarımızda yardımcı olacaktır

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
* P0011 "A" Eksantrik Pozisyon - Zamanlama Over-Gelişmiş veya Sistem Performansı (Bank 1)

subap ayarı ve triger sentesi ayarı bakılacak.ayrıca avans ve ateşleme ayarlarının kontrolüde gerekebilir.ateşleme-zamanlama ayarıda bu sıkıtıları yapar.

benim favorim triger sente ayarının kaçık olması.

grafikirmizi

Azimli Üye
öncelikle geçmiş olsun

aracınız 2007 model galiba 2004 emişsizniz 2004 tede 1.4 yoktu yanlış bi cevap gelmesin diye yazdım

krank milinin pozisyon ve darbe sensörü var bu sensörler değişti mi yani büyük ihtimal ile yapan ustanın aklına gelmiştir ama benim ilk aklma gelen bu iki sensör forumdaki ustalarımızda yardımcı olacaktır

Evet Doğru Araç 2007 Model Yanlış Yazmışım Ama dediğim Gibi Bütün Sensörler değişti Eletrik Tesisatı Komple elden Geçti Ama Nafile Atladığımız Bişeyler Var Ama ne ? İlginiz İçin Teşekkürler

grafikirmizi

Azimli Üye
* P0011 "A" Eksantrik Pozisyon - Zamanlama Over-Gelişmiş veya Sistem Performansı (Bank 1)

subap ayarı ve triger sentesi ayarı bakılacak.ayrıca avans ve ateşleme ayarlarının kontrolüde gerekebilir.ateşleme-zamanlama ayarıda bu sıkıtıları yapar.

benim favorim triger sente ayarının kaçık olması.

Silindir Kapağı Değişti Yani dolayısıyla Suboplarda, Sentye Ayarına Hiç Bakılmadıysa 10 kere bakıldı serviste orjinal aparatla tekrar tekrar yapıldı . İlginiz İçin Teşekkürler.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
motor beyninde ne gibi işlem yapıldı beyni değiştirdiler mi bu arıza elektiriksel bi arızada olabilir

grafikirmizi

Azimli Üye
motor beyninde ne gibi işlem yapıldı beyni değiştirdiler mi bu arıza elektiriksel bi arızada olabilir

Motor beyni İçin Araç Ispartaya Gitti Orada Değişti ama Aynı Problem Devam Ettiği İçin Eskisini Geri Taktılar

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Bekliyorum Bu Ara Bu Arıza Triger Setini Değiştirdikten Sonra Başladı ve Arıza Işığı Sadece Sabit Hızla 3000 Devirde Giderken Yanıyor İlginize Şimdiden Teşekkürler...

ustanızı değiştirin ve sente ayarına tekrar baktırın.

neden sente ayarı?

1-arızanın triger seti değiştikten sonra başlaması.

2-sente ayarının tüm ateşleme düzenini etkilemesi.

4-subap ve ateşleme zamanlamayı triger sente ayarına göre ekzantrik milinin yapması

5-küçük sente kaçaklarının alt devirlerde belirgin sorun çıkarmaması.

kardeş ustanı değiştir.adam gibi usta,adam gibi sente ayarı yapsın.sentenin bir tek diş kaçık olması,sana motoru bile değiştirtir.hele hele benzinli arabada!

grafikirmizi

Azimli Üye
Bekliyorum Bu Ara Bu Arıza Triger Setini Değiştirdikten Sonra Başladı ve Arıza Işığı Sadece Sabit Hızla 3000 Devirde Giderken Yanıyor İlginize Şimdiden Teşekkürler...

ustanızı değiştirin ve sente ayarına tekrar baktırın.

neden sente ayarı?

1-arızanın triger seti değiştikten sonra başlaması.

2-sente ayarının tüm ateşleme düzenini etkilemesi.

4-subap ve ateşleme zamanlamayı triger sente ayarına göre ekzantrik milinin yapması

5-küçük sente kaçaklarının alt devirlerde belirgin sorun çıkarmaması.

kardeş ustanı değiştir.adam gibi usta,adam gibi sente ayarı yapsın.sentenin bir tek diş kaçık olması,sana motoru bile değiştirtir.hele hele benzinli arabada!

3-4 farklı ustaya götürdüm sonra servise gitti ve serviste bana söylenen aracın yağ basıncında sorun olduğu ama bi türlü çözülemedi

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
sorununuzla ilgileniyoruz.araştırmamız bitince detaylı bir mesaj yazacağız.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
biraz araştırdım...

entegre sistemde kullanılan parçalar

ECU
krank mili konum sensörü.
eksantrik mili konum sensörü
vuruntu sensörü
gaz kelebek konum sensörü
hava debimetresi
su sıcaklık sensörü

entegre sistemlerde bildiğim kadarıyla ayrı bir bobin yok.bobin ecu'nun içersinide.

ecu püskürtme ve ataşlemeyi doğrudan kendisi yönlendiriyor.tabi bu bizim için iyi bişey.zira ecu'nun sağlam olduğunu biliyoruz.

ecu gittii.

sente ayarının serviste orijinal aparatıyla yapıldığını biliyoruz...

sente ayarı gitti.

su sıcaklık sensörü...konuyla alakası yok!

su sıcaklık sensörü gitti.

hava debimetresi:bu hatayı vermez.kendine has arıza kodu var!

hava debimetresi gitti.

arızanın triger seti değiştikten sonra başladığını söylediniz.bu durumda gaz kelebeğine herhangi bir müdahalenin olmaması gerekir.demekki olayın gaz kelebeği konum sensörü ile alakası yok

gaz kelebeği konum sensörü gitti.

geriye kaldı üç seçenek.

1-krank konum sensörü (kendisi yada rotoru arızalı olabilir.)

2-ekzantrik mili konum sensörü.

3-vuruntu sensörü

yarın bu sensörleri kontrol ettirin.

grafikirmizi

Azimli Üye
biraz araştırdım...

entegre sistemde kullanılan parçalar

ECU
krank mili konum sensörü.
eksantrik mili konum sensörü
vuruntu sensörü
gaz kelebek konum sensörü
hava debimetresi
su sıcaklık sensörü

entegre sistemlerde bildiğim kadarıyla ayrı bir bobin yok.bobin ecu'nun içersinide.

ecu püskürtme ve ataşlemeyi doğrudan kendisi yönlendiriyor.tabi bu bizim için iyi bişey.zira ecu'nun sağlam olduğunu biliyoruz.

ecu gittii.

sente ayarının serviste orijinal aparatıyla yapıldığını biliyoruz...

sente ayarı gitti.

su sıcaklık sensörü...konuyla alakası yok!

su sıcaklık sensörü gitti.

hava debimetresi:bu hatayı vermez.kendine has arıza kodu var!

hava debimetresi gitti.

arızanın triger seti değiştikten sonra başladığını söylediniz.bu durumda gaz kelebeğine herhangi bir müdahalenin olmaması gerekir.demekki olayın gaz kelebeği konum sensörü ile alakası yok

gaz kelebeği konum sensörü gitti.

geriye kaldı üç seçenek.

1-krank konum sensörü (kendisi yada rotoru arızalı olabilir.)

2-ekzantrik mili konum sensörü.

3-vuruntu sensörü

yarın bu sensörleri kontrol ettirin.

Ustam Uğraşiarın İçin Çok Teşekkür Ederim Bu söylediğin Sensörlerden Sadece Vuruntu Sensörüne Bakılmadı Bide Araç Bu Arızayı Vermeden 4-5 Ay Önce Gaz Kelebeği Değişti Yolda Giderken Bayılıyordu Şimdi Sen Söyleyince Ondanda Şüphelendim

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
%80 sıkıntı vuruntu sensörüdür o zaman

vuruntu sensörü normal durumlarda ateşlemeyi 4-5 dereceye kadar etkiliyor.arızası durumunda ecu 15 derece ateşleme saptırıyor.

hemen kontrol ettirin.

grafikirmizi

Azimli Üye
%80 sıkıntı vuruntu sensörüdür o zaman

vuruntu sensörü normal durumlarda ateşlemeyi 4-5 dereceye kadar etkiliyor.arızası durumunda ecu 15 derece ateşleme saptırıyor.

hemen kontrol ettirin.

Yarın İlk İşim Ona Baktırmak Olacak Teşekkür Ederim

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ben teşekkür ederim.konuyla ilgili bilgilendirirseniz hem ben sevinirim hem tekrar yardımcı olmaya çalışırım.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
fazla elektronikte başa bela.en kısa sürede çözülür inşaallah.

grafikirmizi

Azimli Üye
Bunu Motordan Yapma Olasılığı Varmı ? Çünkü Servisten Yağ Basıncıyla Alakalı Olduğu Söylendi...