Park Lambası Arıza Acil Yardım !

513

Aktif Üye
Bugün aracı kullanırken birden bire park lambası arıza demeye başladı park lambası yanıyor fakat ampulün biri dışarda kalmıs biride içerde bunun hangisi dogru diğerinide içeri veya dısarı aldırayım

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
içeri veya dışarı diye tabir ettiğiniz şeyi tam olarak anlamadım ama park lambası direk yerine oturuyoru zaten. yerinden çıkmış olabilir. arkasından sertçe bastırınca kısa farların alt kısmındaki yerine geçiyor. dışarda olan bişey yok

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizim dolmuşunda uzun farlar yanmıyor neden acaba ?

513

Aktif Üye
ya iç dış derken park lambası yuvasına kaçmıs lamba yanıyor fakat arıza var diyor

Dark Knight

Fenomen Üye
682 tarafından yazılan metin:
ya iç dış derken park lambası yuvasına kaçmıs lamba yanıyor fakat arıza var diyor

Muhtemelen bir temassızlık var diycem ama lamba yanıyor diyorsunuz, geriye tek mantıklı açıklama da yuvada olmadığı için arıza olarak algılıyor demek ki.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:

Muhtemelen bir temassızlık var diycem ama lamba yanıyor diyorsunuz, geriye tek mantıklı açıklama da yuvada olmadığı için arıza olarak algılıyor demek ki.

Valla bende yardımcı olayım dedim ama soru bir garip sorulmuş anlamadım ....Lmba yanıyorsa uyarı vermez ...Kısacassı detaylı anlatmamış anlamadım.....

513

Aktif Üye
Şimdi abi soruyu söyle sorayım park lambası yanıyor fakat araç park lambası arıza diyor bu durum park lambasını yakınca gidiyor arıza ışıgıda sönüyor(orjinal ampülü ve ampül yuvasında değil acaba bu yüzdenmi ? )

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Şimdi abi soruyu söyle sorayım park lambası yanıyor fakat araç park lambası arıza diyor bu durum park lambasını yakınca gidiyor arıza ışıgıda sönüyor(orjinal ampülü ve ampül yuvasında değil acaba bu yüzdenmi ? )

Ahmedim park lambası hem yanıyor hemde yanınca gidiyor nasıl ya hepten muamma oldu iyimi..........

cnkshn

Saygın Üye
ben plakalık lambalarını beyaz ampülle değişmiştim ve arıza vermişti. plaka lambalarını kontrol edin diyordu.

1- lambaları duylarından çıkartıp tekrar takıp deneyin.
2- bi takım plakalık lambası alıp yenileri ile değişin.

geremy

Onursal Kurucu
değiştirilen ampüller aynı amper olmassa uyarı veriyor.

fthdjdoblo

Daimi Üye
Adı
fatih
Modeli
Renk
gümüş gri
park lambalarını aynı watt değerindeki lambayla değiştir...

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Valla bende yardımcı olayım dedim ama soru bir garip sorulmuş anlamadım ....Lmba yanıyorsa uyarı vermez ...Kısacassı detaylı anlatmamış anlamadım.....

Aslında soru basit de soruluş tarzı böyle olunca biz de anlıyamadık iç dış olayı falan. Aslında arkadaşların dediği gibi yapılacak işlem basit. 4 park lambasını da tamamen yenilemek. Yine de arıza veriyorsa o zaman yuvalardan birinde problem vardır.

513

Aktif Üye
baki abi demek istediğim su 4 park lambasıda sağlam ama araç park lambası arıza diyor ??? ama ön sağ park lambası yuvasından cıkmıs çalısıyor ama yuvasında deil acaba bu yüzdenmi arıza var diyorum ?

Narkozy44

Yeni Üye
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Biri içerde biri dışarda derken ampulün yuvaya aynı seviyede oturtturamamıstır büyük ihtimalle bende aynı sorunu yasiyom.

Mrt41

Yeni Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Lee ampulleri kabul etmiyor parklar d3 var bende t20 led ampul aldım yakmıyor. Akımı orjinal ampul gibi çekmediği için az çektiği için algılamıyor. Araçla ilgili problem yok yani. Orjinal sarı ampulleri tak sorun kalmaz.

m_sancakli

Azimli Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Plaka lara led baglamayi dusuyorsaniz canbus led deneyin yine ariza lambasi yanarsa busefer modül takmanız gerekir