Partikul filtresi temizliği 1.6 multijet

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Dün arac muayeneye gitti egzoz muayenesınde 5-6 denemeden sonra geçebilmiş,araç eve geldiğinde biraz gaz verdiğimde beyaz duman attığını gordum.Kitapçığında okuduğum kadarıyla partikul filtre temizliği sırasında duman atabiliyomuş boyle bir sorunla karşılaşan oldumu gosterge panelinde de herhangi bir ışık yanmadı.

I

ihsan3535

Misafir
Benim araç her hafta temizlik yapar Aracın 2013 model sonrası e5 motorsa aracının partiküllü olduğundan eminsen doğru arasıra kendi temizlik yapar o parça...temizlik yapamadığı zaman ışığı yakar....km kaç binde?

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
2011 model aracim kontagi actigimda kontrol amacli partikul filtre isigi yanip sonmuyor arac 90000 binde.Yuksrk devirde mavimsi dumanada benziyo 90 binde motor gidebilirmi.

Seloo

Daimi Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektronik teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Ateş kırmızı
D4 lerde mesela partikül temizleme başladığı zaman sıcaklık düşük olsada fanı son devir açıyor . Servisle görüştüm videosunu çektim gönderdim. Bulamadılar bişey. Araştırdım kısa mesafe çok kullanılan euro5 motorlarda partikül filtresi çabuk dolmaya başlıyormuş.3. Vites 3000 devir sürekli gidebileceğin biyerde 5 dk felan gidersen düzeliyor araç. Bunun amacıda şuymuş yakıt arttırıp ısıyı yükseltiyor. Dpf nin içi tam olmasada temizleniyor. Fakat beyaz dumanı hiç duymadım.

I

ihsan3535

Misafir
@sinka251 euro 4 motor aracında partikül yok muhtemelen yakıt sistemindeki herhangi bir arızadan dolayı duman atıyor olabilir örnek enjektör,egr

Seloo

Daimi Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektronik teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Ateş kırmızı
Eksoz gazında çürük yumurta gibi koku varmı?

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Tam oyle kokmuyorda dizelin kokusunu iyi bilirim farkli bi koku bu.Gecen motor isigi yandi sondu pc baglattim egr valfi ariza vermis ondanmidir acaba.Ani gaza yuklenmelerde siyah duman atiyo sonra kesiyo dumani, beyazimsi mavimsi dumana donuyo sabit yuksek devirde,belli belirsiz bir duman.

Son düzenleme:

ahmet-42

Daimi Üye
Adı
AHMET
Kan Grubu
A RH +
Meslek
MEMUR
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
BEYAZ
egr valf dizellerde varmı yada nerde acaba

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
I

ihsan3535

Misafir
@sinka251
Tabi egr yapar heleki daha öncesinde sulu mazot denkgelmişse daha fazla atar başıma gelmişti 8 yıl önce

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Würth partikül temizleme sıvını depoya atıyorsunuz.Aracı bilgisayara bağlayıp partikül rejenerasyonun başlatıyorsunuz cihaz partikül temizlenene kadar kendisi motor devrini ayarlıyor. Gerekirse tekrarlanıyor. Partikül dolarsa tamiride yeniside pahalı.

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Benimde araç sabah ilk çalışmada beyaz buhar -duman atıyor ve 1-2 dk.sonra kesiyor.
Dışarıda bir süre kaldığında yine azıcık atıyor.
Pc.bağlatım gaz aktivütör arıza çıktı buda partikül arızası olduğunu söyledi servis.

Ve bana 2500-3000. Devirde 45 dk.gitmek gerek dedi, açmazsa tekrar et olmadı getir temizlik yapalım dedi.
Benim öğrenmemek istediğim beyaz duman atıkça temizleniyor demek mi oluyor anlamış değilim.
Bilgisi olan arkadaşlar net olarak bilgilendirirse memnun olurum.
Araç.1.6. 2012 mylife.90 binde.selamlar.

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@sinka251
Egr siyah duman atmaz.siz hava akış metre değerini ölçtürün değer duşuk çıkarsa ya temizletin veya olmadı değiştirin.
Egr konusuda sokmedende temizlik yaptım .
Temizleme spreyi yedirip gaza yavaş yavaş 2000 devir 4000kadar yukselerek temizlik sağlanır .
Olmadı arıza verdiyse değiştirin.
Ayrıca benim araç e4.u.2.çıkışlı yani 6.ay sonrası özerinde partikül var görünüyor ama pc.bağlı hiç bir işlem yapılamıyor ustanın dediği fabrikadan veya servis iptal etmiş olabir.
Mylife2012 model 8000 km.bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa sevinirim.teşekkürler.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@ufukeser konu 2015 senesine ait, yeni bit konuda sorununuzu dile getirirseniz yardımlaşma daha aktif olacaktır, iyi forumlar.

Ahmet5353

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
2 ayönce benim aractada oldu tampa yukari cikiyrdum 5le birden gazi kesti duman atma yok snra vites dusurdm snra duzeldi ustami aradm partukul den ola blir dedi yanina giderkn 1 2 defa etti sanayi vardigmda ustam bakti partikul tam tikanmamis baslangicta dedi bana bir konuda oneri verdi ytemizlttir yada iptal etti araba rahatlar dedi ve bnde iptal ettim devre disi birakildi suan arabada hc bir sıkintim olmadi işikta yakmiyr partukul tam dikali oldgnda araba otomatik olarak gazi kesiyrmus aracm 2014 safeline 52 bnde euro5 dir saglam ustaya gostermk iyidir sevisler adam akilli bakmiyrlar.

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
@Ahmet5353
Nerede iptal ettirdiniz ve kaça mal oluyor?

Ahmet5353

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Abdullah313
Maslak oto sanayide has-gor usta yapti aracmda tek partukul yani egr kisacasi yapilmadi aracmda üç işlem yapildi egr iptali yazilim atildi paşaoglu yazilimi ve hiz modulu aktiflesti suan araç yerinde durmuyr diyim en dgrusu

Ahmet5353

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
T
@Ahmet5353
Toplamda hepsi üç islem fiyati 1.200 tuttu

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
@Ahmet5353
Teşekkür ederim bilgiler için. Bu rakam beni aşıyor.

Ahmet5353

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Abdullah313
Hangi islem yaptircksaniz ona gore fiyat verirler bn 3 işlem yptrdm o fiyt bir partikul temizletmk 1bnliradan asagi dgldr