plaka lambası sorunu

EsinTi6819

Daimi Üye
Arkadaslar plaka lambasını led ısık yapıyım dedim solu degistirdk sonra sağı da takınca sol lamba yanıp yanıp sönmeye başladı sağdaki hiç yanmayı parkları kapattıgım halde yanıp yanıp söndü bu sefer tam tersi ilk sağı taktık sonra solu yine olmadı olmayıncada eskileri taktım geri bunu degistirebilen varmı basına gelen veya neden oldugunu bilen

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kısa devre falan mı yaptı

EsinTi6819

Daimi Üye
hiç bi sıkıntıda olmadı 2 tane led actık paketinden belki arızalıdır umuduyla hic biride olmadı smdi orjinaliyle duruyo

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
led in elektrik gereksinimiyle orjinal halinin elektrik gereksinimi farklıdır belki. ondan yapıyo olabilir.

replay

Daimi Üye
hiç bi sıkıntıda olmadı 2 tane led actık paketinden belki arızalıdır umuduyla hic biride olmadı smdi orjinaliyle duruyo

Bi ara başka bir arkadaşımdada olmuştu.
Ben halletmiştim onuda ampul fark eder veya soket gevşemiştir. Veya soketten hariç bir yere daha değiyordur. İstanbuldaysan yardımcı olurum

DoBLo_cU

Daimi Üye
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Arkadaş D3 plaka lambası modeli nedir,kullanma klavuzunda net bir bilgi bulamadım.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Arkadaş D3 plaka lambası modeli nedir,kullanma klavuzunda net bir bilgi bulamadım.
Standart lamba, ben yeni değiştirdim, bi sorun yok.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Standart lamba, ben yeni değiştirdim, bi sorun yok.

Parklarda kullanılan T10 dipsiz ampülmü ?
Alırken üstüne bakmadım , çıkarttım oto elektrikcisine verdim yanığı, o da aynısından verdi,
T10 dipsize benziyor, sanırım o.

Mico16

Daimi Üye
Arkadaslar plaka lambasını led ısık yapıyım dedim solu degistirdk sonra sağı da takınca sol lamba yanıp yanıp sönmeye başladı sağdaki hiç yanmayı parkları kapattıgım halde yanıp yanıp söndü bu sefer tam tersi ilk sağı taktık sonra solu yine olmadı olmayıncada eskileri taktım geri bunu degistirebilen varmı basına gelen veya neden oldugunu bilen

siz ledi takarken park lambaları açık konumda olmasın. Bende geçenlerde takmayı denedim park lambaları açık konumda iken,taktığımda sizinki gibi yanıp sönmeye başladı. Bende ledleri söktüm,park lambalarını kapalı konuma aldım. Ledleri taktım. Sağ taraftaki ledi ters takmışım,tekrar parkları kapattım ledin yönünü çevirip taktım. Parkları yaktığımda ledler güzel yandı. Ama arıza lambası uyarı verdiği için sökmek zorunda kaldım.

Kerim

Daimi Üye
Plastik uçlu ampul plaka lambalarında sorun yaratıyor.İyot uçlu ampul takmak gerekiyor.Ben iyot uçlu taktım ama yinede arıza ışığı yaktı.Direnç bağlamak lazımç

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
orjinal kullanmak lazım :):):)

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
ben plaka lambalarına şerit led çekecektim dipsiz ampulün ledlerini çıkardım şerit ledin kablolarını dipsiz ampulün demirlerinin yerinden çıkardım oraya koydum taktım yandı 2. sefer taktım sigortası attı

Mercan

Aktif Üye
Adı
Bilal
Arkadaşlar bu konuyla son zamanda benim kadar uğraşan yoktur heralde,, d3 kasa doblomun geri vites ampulune kadar led yaptım çok güzel oldu ancak ne yaptımsa plakaya arıza yaktırmayan led ampul uyduramadık, araya direnç takınca arıza yakmıyor ancak oda çok ısınıyor plastiği eritçek derecede en son bu hafta sonu photonun kendi yerine gittim orda birkaç ampul denedim, yeni bir ampul çıkarmış gerçekten arıza yakmadı ama üzerine bağladıkları direnç ampul yuvasını eritiyordu nerdeyse o derece ısınıyor, bakalım beklemedeyiz yeni ürünleri.. Bu arada taktığınız led ampul yanıp yanıp sönüyosa, veya siz parkları kapattıktan sonra hala az az ışık veriyorsa o ampul çok dandik bir ampuldür, kaliteli ledlerde asla böyle şeyler olmuyor,, hatta artı eksi yönü bile farketmiyor kendisi ayarlıyor.