Bilgi Premio plus ile ilgili bir kaç soru

yasin42

Azimli Üye
Adı
Yasin Demirel
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Arkadaşlar mrb. 2 ay önce D2 den D4 e geçtim. Aracım 2015 1.6 m.jet premio plus. Merak ettiğim bir kaç husus var onları sizinle paylaşıyım.
- Otomatik katlanan aynaları butondan mı kapatıp açmamız gerekiyor. Anahtardan açamazmıyız veya kontağı taktığımızda kendi açılmazmı?
-Direksiyondaki butonlar düzgün çalışmıyor ve butonların etrafındaki gri çerçeve daha önceki sahibi tarafından çizilmiş birazda renk atması var. O bölgeyi gri çerçeve ile birliktemi değiştirirler yada butonlarımı tamir ederler? (Not:Aracın garantisi devam ediyor. Garanti kapsamında yaparlar diye düşünüyorum)
-Aracımdaki kapı çıtaları ve içerisindeki bazı bölgeler (vites etrafı ve direksiyon) gri renkte, trafikte bazı dobloların kapı çıtaları siyah piano black olduğunu görüyorum. Bu iki araçta özellik farkı varmı yoksa sadece renk farkımı var merak ettim :)
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
1 için modül var takınca kilidi açıp kapattığında aynalar da açılıp kapaniyor.

3 icin premio black ve premio grey diye renk farkı var.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
youtubede arkadaşımız paylaşmıştı

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
doblonuz hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin

aynaları sol taraftaki butondan katlayacaksınız isterseniz anahtardan kapamak için modül satılıyor
direksiyon tuşlarını garanti var ise servise danışın d4 lerde içleri tozlandığı için karıştırma yapıyor eğer kırık dökük yok ise garantiden değişir tuş etrafndaki kapaklar tuşlardan ayrı olarak satılıyor onlar dış etken olduğu için muhtemelen garantiye girmez onları kendiniz değiştirebilirsiniz yada boyayabilir siniz
premio black parlak siyah çıtalı
premio grey gri kapı çıtalı olanlar renk haricinde fark yok

yasin42

Azimli Üye
Adı
Yasin Demirel
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu ayna olayının modül dışında başka çözümü yokmu? Vw grubu araçlarda yazılımla her şey yapabiliyorlar. Bu araçlara yazılım atılamıyormu. Ayrıca arabaya elektrikli katlanır ayna koyupta bunu her seferinde elimizle butonu çevirerek aynayı kapatıp açmamız büyük eksiklik bence

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@yasin42
Evet bu aracın çok eksiği var PSA grubu yeni ticari araçlarını tanıttı. Binek suv'lara benzetmişler araçları otomobil teknolojilerinin çoğunu ticari araçlarına koymuşlar. Eger doblonun yeni kasası yine teknoloji bakimindan eksik kalirsa satıp Citroen Berlingo Mutispace almayı düşünüyorum.

Dosyalar

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    38,9 KB · Okunma: 14

yasin42

Azimli Üye
Adı
Yasin Demirel
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
@dr20mouse
Açık konuşmak gerekirse, 0 km den beri kendim kullanmama rağmen d2 den memnun değildim araçta konfor yoktu. Yeniden doblo almak değildi niyetim. Bu araç temiz dek geldi konfor açısından da beni tatmin etti. Benim asıl niyetim tourneo courier almaktı. İkisininde artıları eksileri var. Neyse artık...

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@yasin42
Teknoloji açısından çok eksiği var ayrıca vergisiz fabrika çıkış fiyatı egea sw loungeden daha pahalı premio doblonun. Seneye Citroen Berlingo çıkınca 1.5 bluehdi 130 beygir dizel modelinden düşünüyorum artık. Belki 2020 de hepsinin modellerini yenilemesini de bekleyebilirim. Aracı ticari amaçla değil aile aracı olarak kullanıyorum. Aile aracı olarak günümüz araçlarına göre çok eksiği var.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
öncelikle şunu söyliyeyim tourneo courier ile dobloyu kesinlikle aynı kefeye koymayın doblonun rakibi connect

ayna olayında bence bu şekilde daha mntıklı diğer türlü arabayı her açıp kitlediğinizde aynalar açılıp kapanacak bence bu şekilde sürekli açılıp kapanması gereksiz ve daha çabuk arıza yapacaktır

doblonun donanım olarak eksikleri var rakiplerinde daha fazla donanım var fakat fiyat performans olarak düşünrsek doblo daha avantajlı ki güvenlik donanımlarının hepsi var ayrıca dobloda olup rakiplerinde olmayanlarda var mesela far yıkama ve bence en önemli özellği arka süspansiyonu bi link tam bağımsız olması

psa nın yeni ticarileri gerçekten çok güzel görünüyor yeni berlingo tasarımı tam crosover olmuş kalsik bi yapısı var

dobloda 2020 yılında bştan sona değişecek bakalım nasıl olacak

Son düzenleme:

yasin42

Azimli Üye
Adı
Yasin Demirel
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
@doblo vip premio
Doblo ile courier i kıyaslamıyorum, aklımda courier vardı. Courierin fiorino ile aynı sınıfta olduğunu biliyorum.
Ayna olayında size katılmıyorum çünkü; ayna kontaktan açılıp kapanabilseydi bu özelliği kapatıp açma seçeneği mutlaka olurdu. Aynanın bu şekilde bozulması daha olası bir durum çünkü aynayı açık bıraktığınızda dışardan herhangi biri aynayı manuel olarak kapatmak için mudahale ederse ayna motoru daha çabuk bozulur bence.
Yokuş kalkış desteğide çok dik yokuşlarda çalışıyor daha hassas olmalıydı bence
Sürücü tarafı cam açma kapama butonlarını çok öne koymuşlar
Şimdilik aklıma başka bişey gelmiyor