Rekor Ortalama Tüketimim

Nizam

Aktif Üye
Modeli
Renk
Gri
Akşamki yakaladığım ortalama tüketim

VpDzZP.jpg

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Masallah

ama erhan anlik ortalama tuketim onemli degil araban 1.4 benzinli 1.3 mjetten az yakmasi imkansiz ben o ekranda 2.0lt de gordum dik bir yokusta sifirla viteste in asagi ortalama, dahi 2 litre gosterir ornegin araban 100tllik benzin ile kac km gidiyor bence bu onemli

Nizam

Aktif Üye
Modeli
Renk
Gri
O şekilde hiç ölçmedik ama bizde genellikle 6 ile 7 lt arası değişkenlik gösteriyor şuan 6.2 gösteriyor.

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
bendede hıc okadar dusmedı benım d-1 de 4.9 max uzun yolda gordum ama hıc o kadar dusmemıstı. yenı kasayı soyleyemıyorum bıle :( gercekten oyleyse yakıtın maasallah dıyelım... :D

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
En düşük 5 l gördüm oda anlık tüketimde

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
gercekten 4.9u gordum. ortalama tukem uzun yolda ankaraya gıtmıstım donuste bursa ızmıt vs ortalaması 4.9 zaten ıstanbula gırdıgı anda 5.8e fırladı....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
D1 doblo ile uzun yolda 4.5litreleri gordum ama uzun yolda ortalama 5.5litre yakiyordu d3te 4.8 lireleri gordum oda ortalama 5.5 6 litre yakiyor seghirici trafige bagli 6.5 7.5 arasi yakiyor tabi trafikte 4 saat dur kalk 20kmlik yolu 4 sate gidince kesinlikle 10 litrelerden asagi yakmaz hicbir araba

gecen cuma gaziosmanpasadan eminonune 4 saatte vardik ve otaparkta yerolmadigi icin geri donduk o trafikte genel ortalama 7.5 litre idi trafige girmeden onnce 6.5 ti ama oyle trafiktee surekli git 10litre rahatyakar araba bu bence butunh arabalar icin gecerli

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
aynen sana katılıyorum ısyerım fatıhte benım sureklı trafıkteyız saat saat ıstanbul trafıgını takıp edıyorum ve ıyı bılıyorum d-3 evde yatıyor 1.3 ama d-1 full calısıyor dedıgın rakamları her ıkısıde yakıyor trafıkte..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Abi o trafikte hicbir araba az yakmaz arabanin yapacagi bisey yok surekli dur kalk

d3 neden yatiyor gerci hafta ici bizimkide yatiyor palio yakmadigi icin palioyu kullaniyoruz palio sehir ici 4.8 5.0 litre yakiyor gerci oladar trafikte palioda 6.5 7 litre yakar ama hicbirsey degil palio gercekten cok az yakiyor sehir disi da 3.9litre yakiyor

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
maasallah aman az yaksın benım d-3 cok yaktıgı ıcın bırde km sı az kalsın dıye:) zaten aksama kadar nerdeyse dukanda oturuyorum saga sola kosturan d-1 doblo aksam onunla eve gıdıp sabah onunla gelıyorum d-3 u elemana verırsem canına okur onun.... bırde km sı 25 bınde daha satmayı dusundum bır ara ama kararsızım.... hayırlısı chıp yaptırırsam hem beygır hemde yakıt fark edıyormus. bırde onu denerım alıstım bastıgında gıden arabaya sımdı d-3 gıtmıyor gıbı gelıyor serdar baktı arabaya gıdıyor dıyor ama bana gore gıtmıyor eskı arabam 1.3 opel combo ıdı cekıs yakıt ataklık muthıs bır arabaydı bazen satmasaydım dıyorum :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
D3 combi mi cargo mu

tabi 1.9jtd den sonra gitmiyor gibi gelmesi normal

geremy

Onursal Kurucu
dizel araçların tüketimi motor hacimleri aynı olsa bile daha düşüktür ve mazot litre fiyatıda buna eklenince ekonomik olduğu görülür.ama ekranda görülen ortalama 4 lt bana inandırıcı gelmedi.yalan demiyorum yanlış ölçüm diyorum.
1.4 benzinli bendede var. yapılabilecek en maksimum seviyede ekonomi yaptığım halde uzun düz yolda 5,5-6 lt altına inmedi.
sebebler
1-araç yerden yüksek ve altına çok hava giriyor.
2-hava direnci yüksek
3-ağırlığa göre motor hacmi
4-vites oranları kısa

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
dizel araçların tüketimi motor hacimleri aynı olsa bile daha düşüktür ve mazot litre fiyatıda buna eklenince ekonomik olduğu görülür.ama ekranda görülen ortalama 4 lt bana inandırıcı gelmedi.yalan demiyorum yanlış ölçüm diyorum.
1.4 benzinli bendede var. yapılabilecek en maksimum seviyede ekonomi yaptığım halde uzun düz yolda 5,5-6 lt altına inmedi.
sebebler
1-araç yerden yüksek ve altına çok hava giriyor.
2-hava direnci yüksek
3-ağırlığa göre motor hacmi
4-vites oranları kısa

mustafa abi sana katılıyorum

abi zaten d3 premio iş için kullanılmaz yazık olur hele eleman kendini bilmeyen biri ise hor kullanır yazık olur

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bizde rekor tüketim denemeleri yapıyoruz.1.3 multijetle ben 4.2 ortalama yakaladım.ama bu çok hassas bir sürüş istiyor.

benzinli ile 4 olmaz mı?olur.ama motoru çok yoracağı kanaatindeyim.normal devir aralıkları ile yakalanabilecek bir tüketim olduğunu sanmıyorum.

ben 4.2 yi 1.3 multijetle 20 devirde yakaladım.çok hassas kullandım.sürücüyü çok yoran ve çok uzun mesafelerde (1000 km gibi)sürdürülebilmesi çok zor olan devirler bunlar.

1.3 kullanıcıları bilir.5.vitesin 2000 deviri yaklaşık 77km/h hız sağlar.aracın 5.viteste minimum kullanım hızının 80 olması gerekir.buda 2100-2200 devir eder.devir düşük kaldığı için araç bu hızlardan toparlanmakta zorlanır.yani belki bu hızı koruduğunuzda az yakarsınız ama hızlanmaya veya bu deviri rampada korumaya kalktığınız zaman aşırı yakıt tüketirsiniz.

kısacası evet.4 litre tüketim sağlanabilir.ancak bunu pratikte uzun yolda kullanmanız çok zordur.sabır işidir.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
benim rekorum 3.3 lt
2 sene önce yazın uzun yolda giderken yakaladım bu değeri yaklaşık 80 km ile gidiyordum. 1000 km yarım depoya gitmiştim.
Hatta gösterge falan arızalı sanmıştı yanımda oturanlar :D

Seviyorum bu arabayı kokluyor mübarek :D :D

Bu multijet motorların karakteri çok değişken. Bilmeyen 12 lt bile yaktırır ama sabırlı ve motoru iyi dinleyen gerçekten az yakar.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
bizde rekor tüketim denemeleri yapıyoruz.1.3 multijetle ben 4.2 ortalama yakaladım.ama bu çok hassas bir sürüş istiyor.

benzinli ile 4 olmaz mı?olur.ama motoru çok yoracağı kanaatindeyim.normal devir aralıkları ile yakalanabilecek bir tüketim olduğunu sanmıyorum.

ben 4.2 yi 1.3 multijetle 20 devirde yakaladım.çok hassas kullandım.sürücüyü çok yoran ve çok uzun mesafelerde (1000 km gibi)sürdürülebilmesi çok zor olan devirler bunlar.

1.3 kullanıcıları bilir.5.vitesin 2000 deviri yaklaşık 77km/h hız sağlar.aracın 5.viteste minimum kullanım hızının 80 olması gerekir.buda 2100-2200 devir eder.devir düşük kaldığı için araç bu hızlardan toparlanmakta zorlanır.yani belki bu hızı koruduğunuzda az yakarsınız ama hızlanmaya veya bu deviri rampada korumaya kalktığınız zaman aşırı yakıt tüketirsiniz.

kısacası evet.4 litre tüketim sağlanabilir.ancak bunu pratikte uzun yolda kullanmanız çok zordur.sabır işidir.

uzun yolda bazen anlık tüketimde gidiyorum 80km hızda 4.5 -5.5 civarı fln gözüküyor baya bu şekilde gidiyorum ama ortalama bir türlü düşmüyor