Su eksiltmesi ve Sızıntı önleyici katkılar

aliveli5

Yeni Üye
Adı
Halil İbrahim
Modeli
D3 aracımda aldığımdan beri mevcut bir su eksiltmesi problemi var , her hangi bir kaçak görüntüsü yok damlatma ve ya bir iz bulamadım. Çözüm için kaçak önleyici sıvı ve ya toz katkılardan kullansam işe yarar mı ? Tavsiye edebileceğiniz bir katkı var mı ? .

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
pek tavsiye etmiyor ustalar.dikkatli incelemek lazım mutlaka kaçırdığı bir yer vardır.ben aldım alalı daha su eklemedim.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Bencede cok iyi birşey degil genelde termostat yada devirdaim den kacırıyor ben bir kere kullandım termostatın yeri kötü yerdeydi baskı balatada bitmek üzere idi bakım zamanı gelene kadar 3 ay kullandım su akıntısı geçti ama su kanallarına zarar verebilir heleki önümüz kış zaten antifirizle beraber kullanamazsın

cergul

Azimli Üye
Adı
Tuna
Modeli
Renk
Metalik Gri
Aracım su eksiltiyor 2 haftada bir yarım litre su ekliyorum. Sızıntı önleyici aldım. Modacar faydalı olmadı. Usta soğutma bidonu dedi. Yedek soğutma suyu bidonunu yeniledim. Usta radyatörden dedi. Radyatörü yeniledim. Fakat problem devam ediyor. Bir tek devirdaim değişmedi. 2 senedir bu problem sürüyor. Konuya çok vakıf olmadığımdan, uzun km'ler yapmadığımdan conta yaktı ifadesine olumlu yaklaşmadım. Sizlerin değerlendirmesi nedir? Conta yenileme maliyetli bir işlem midir?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence devirdağim pompasını cil olarak kontrol ettirin

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Conta da sıkıntı ancak arac hararet yaparsa oluşur sizin sıkıntınız devirdaim de yada termostat girişinde cürüme olmuş olabilir zaten belli eder kendini kireçlenme gibi beyazlık varsa kaçak vardır ama anlamadıgım şu su sızıntısını görmeden usta nasıl ve niye onca parçayı degiştirdi

cergul

Azimli Üye
Adı
Tuna
Modeli
Renk
Metalik Gri
cevaplar için teşekkür ediyorum. O zaman adımları şöyle atmak sağlıklı olacak sanırım. Devirdaim değişikliği. Radyatör su borularının yenilenmesi. Ardından izleme yapıp ona göre son seçeneğe (conta konusuna) yönelmek

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@cergul
Hemen degiştirmeyin izleyin sızıntı varsa degiştirin

Eren58034

Daimi Üye
Adı
Eren
@aliveli5
Katkılar bozuk parçalatı düZeltmez muhtemel sorun devir daim olma ihtimalı var onunda en iyi tespiti konyak kapandiktan sora aracın altına bakın 1 2 saat içerisinde damlaları yerde göreceksini birde yag kareeline bakın olmadik bi ihtimal kapak catlaksa yaga su karıştırır motor yapmak zorunda kamayın yag sevisini çalıştırmadan kontrol edin

nihatari

Yeni Üye
Adı
Nihat
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
kesinşikle toz kullanma suyun gectigi her yeri tıkıyor en iyisi sıvı olanlar ama ama en güzeli ustanın bakması