Triger Kayışı 1.6 D3

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Hayırlı akşamlar D3 2011 model doblo 89 binde daha triger değiştirmedim sanayide ustam 1100 lira masraf çıkardı araştırma yaptım triger set max 350 400 TL parça ücreti var şimdi usta işçilik 700 lira yakın mı alıyor yoksa triger setinden hariç başka bi parça daha mı değişiyo bilgisi olan varsa çok memnun olurum aydınlatın beni arkadaşlar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Nctcngz
su devirdaim pompası ve antifiriz var. servise gidin derim. en azından garantili olur.

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
@MEHMET78

Servis 1959 TL ücret istiyo değişime çok ucuk rakamlar var arada, benimde kafam karıştı haliyle bende merak ettim Teşekkür ederim cevap için sayın yöneticim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Nctcngz
ne demek.bir kaç servisten fiyat almanızda ve pazarlık yapmanızda fayda var.ben geçen sene 900 civarına yaptırmıştım yanında biraz daha işler vardı Ankara Kavaklıdere otoda.(Fiat Yetkili Servis)

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bu ağır bakıma girer kesinlikle dışarıda yaptırmayın.Triger kayış,devirdaim kayış değişmi var.Yetkili servisleri araştır.Ayrıca indirim kampanyası var yanılmıyorsam mayıs sonuna kadar.Ayrıca yetkili serviste yapılan bakımı world karta 7 taksite kadar bölüyorlar.Geçen yıl bakım yaptırdığımda %5 indirim yaptırmıştım.

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
olduğun yerde guvendiğin usta varsa yaptır geç. ne ustalar var servise kök söktürür.servisleri bu kadar büyütmeye gerek yok. garanti yoksa serviste yok nokta...

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Araştırdım birazda triger kayışı devirdayim falan değişiyomuş sizinde yazdığınız gibi sadece kayış 550TL işçilik içinde diğer dişliler falanda değiştimi 1100 lira denk geliyo sanayi ustalarım fiattan ayrılıp kendi servislerini açtılar o yüzden güvenilirler korkuttular beni yaşı baya ilerledi değiltirelim ama üstündeki kayış teflon olduğu için kopması mümkün olmaz korkma en fazla dişleri aşınır dediler bende bekliyorum bütceyi düzeltip öyle yaptırıcam yorumlarınoz için teşekkür ederüm arkadaşlar

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@bedbaht155
Sanayide ki orijinal kutulu çin malı parçalara güveniyorsan ve sorun olduğunda yarım motor yaptırmak ağır gelmez diyorsan kıyıda köşede ki tamirciye bile yaptırabilirsin.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sanayide değişimi yapılan kayışın hiçbir garantisi yok 100 km sonra koparsa bütün masrafları cebinizden yaptırırsınız.Bir arkadaş wv servisinde triger değişimi yaptırdı poloya kayış sente atladı koptu 200 bin km deydi araç.Aracın motorunu komple yeniden yaptılar 1 tl masraf ödemedi.Şimdi bu arkadaş kayış değişiminde ucuza kaçıp sanayide yaptırsaydı ne kadar parası giderdi?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Dobloo46
hapı yutardı ne olacak.bende gittim serviste yaptırdım.normal bakımlar neysede hayati işlerde işi garantiye almak daha mantıklı.

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
@Nctcngz
Triger setini değiştirirken krank kasnağınıda değiştir benim ki 140000 dağıldı yolda kaldım 3000 tl patladı.Kasnağın arkasında triger kayışı var kasaktan kopan kauçuk parçalar trigerede diş atlatmış allahta sübaplar yamulmadı bir iki diş atmış.120000km geçmiş araçlar mutlaka kasnak değişimi yapın.

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
@Dobloo46

Haklısın yetkili fiat servisinde yaptırmak mantıklı fakat ücret olarak çok ucuk ücretler alınıyor edirne gibi bir yerde tek bir fiat yetkili servisi var ve parça fiyatları çok uçuk yetkili servis komple değişime 1900 küsür ücret talep ediyor arada nerden baksanız 1000 TL fark var bunun parça ücreti farkı olduğunu düşünmüyorum bende garantisi olmasını isterim ama şartlar yetersiz belki rekabet olucak bir kaç fiat yetkili servisi olsa bukadar fiyat çıkmaz ama küçük yer fiyatlar uçuk

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
@Dobloo46
bir sorun ile karşılaştığında gece 02 demeden aradığında teline bakan, 120 km uzaktaki ilçeden il mekezine bakım için ailen ile beraber gittiğinde arabanı teslim ettikten sonra kendi aracını gezebilmen için sana verip iş bittiği halde gezmen yarım kalmasın diye sana haber vermeyen, eli çok dolu olsa dahi ''sen uzaktan geliyorsun ayarlarız'' diyen, cebinde paran olmasa dahi bakımını yapıp eksiğini giderip parasını ''ne zaman müsait olursan eft ile göndersen de olur'' diyen bir usta tamirciyi kast etmiştim...

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
@bedbaht155

Kamu Spotu gibi yazmışsın var mı öyle bir tamirci :)

NUHOĞLU

Azimli Üye
Doblo
Adı
NUHOĞLU
Kan Grubu
A RH +
Meslek
MEMUR
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
ÇÖL GRİ 261
BEN TRİGERİ AERVİSTE DEĞİŞTİRDİM 118000 DE KAYIŞ O KADAR DIŞTAN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ SAĞLAM DURMUYOR ÇIKAN PARÇALARI ALDIM KAYIŞIN İÇİNE BİR BAKTIMKİ HER DİŞ DİBİNDEN ÇATLAMIŞ EN UFAK KOMPRSYONDA KOPSA GÜMLERSİN

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
dizellerde zincir olmuyor mu. triger kayışı mı kullanılıyor

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@NevşehirliDoblocu

Kimi motor zincir kimisi kayış kullanır , ama kayış kullanımı daha yaygındır ve maliyeti zincirden düşüktür :)