Yeni doblo yolcu bölümü Airbag

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Merhaba,

Dün fark ettim, benim aracın yolcu bölümündeki airbag olan yer topitoda hafif bombe yapmış bu herkeste var mı? Yoksa benim araçta bir sıkıntı mı var? Yardımcı olabilir misiniz?

7m68bm.jpg

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
İçinizi karartmış gibi olmayayımda:
yeni dobloda nasıl bilmiyorum orası ama eğer airbag olan yer yumuşak değilse ve dışarı doğru bombe yaptıysa hava yastığı patlak demektir.

Neye dayanarak söylüyorum: yakınım volvo s40 aldı öyle kullandı araç servise girdi ve airbag kendi içinde hafiften patlayıp devre dışı kalmış. Bunu test etmek için o bölgeye bastırın içeri göçmüyorsa muhtemelen patlamıştır. (patlamasına rağmen dışarı çıkmıyor) bu bir arızadır yada kazalı araçların o bölgesini onarıyorlar patlak airbag i takıp araç bilgisayara bağlantığında problemsiz görünüyor) O bölgenin diğer bölgelere nazaran biraz daha yumuşak olması gerek.

Ama yeni doblo kullanıcıları o bölge sizdede dışa doğru mu cevap yazarlarsa tam olarak anlaşılır.

İnşallah yazdığım gibi bi durum yoktur

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Abi icini karartma tum d3lerde oyle bizimkini aldigimizda bende takilmistim sonra sifirina baktim servise sordum normal hatta ekspertiz yaptirirken de sormustum tum d3lerde oyle airbag patlak olsa uyari verir bence ki zaten.airbag cok buyuk basincla patliyor on cami bile catlatiyor

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Teşekkürler arkadaşlar bilgiler için, sağ ol Oğuz kardeş yüreğime su serptin, başkalarında var mı diye arattım meğerse team doblo zaten bu konuyu çözmüşler, daha önce bir arkadaş benim gibi tutuşmuş sonrasında servis senin dediğin gibi hepsinde var demiş.

Team doblo aileme çok teşekkür ederim.

https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=2959

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bi sorun olmamasına sevindim boşuna evhamlandırdım sizi sanırım :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
D3te airbag tam o bolgeden patliyor

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
patlamasına patlarda daha önce neler gördük neler,

benim enişte hyundai starex almıştı airbag patlamış kazalı araç ama yeni torpido takıp airbag devrelerinide lehimleyip geri oturmuşlar araç airbag arızasıda vermiyordu. Sonradan anladık. Aynı şekilde kuzen volvo s40 aldı aynı olay onun aracındada çıktı. Adamlar torpidoyu değişiyor patlak airbag ide bi elektronikçide sağlam gösteriyor bilgisayara herşey yolunda, böyle insanlar var.
Sebep belli sağlam airbag çok pahalı böyle yarı yarıya tamir ediyolar.

Ben özellikle doblo ararken hep dikkat ediyordum buna. Kiminin patlaktı dediğim işlem yapılmıştı sahibi bile itiraf etti biz olayı çakınca.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Evet sahtekar cok memlekette

mfaydin

Daimi Üye
Benim araçta da aynı. O kısım hafif bombeli. Yalnız arkadaşlar hava yastığının bekleme süresi olduğunu sanıyorum. Hiç patlamadan dayanma süreleri 13-14 yıl galiba. Bunu Hyundai'nin Sağ yolcu kapısında okumuştum. Belki yanlış okumuş olabilirim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Hava yastiginin omru 10 yil diye biliyorum ama tabi yinede gorevini yapar ama arabanin hicbir yerinde yazmiyor

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Böyle sahtekarlık yapan adamları ıslak odunla döveceksin hemde eşeği çeşmenin yanına bağlayarak.

Arkadaş can güvenliği için olan araç ekipmanlarında sahtekarlık yapmak cinayetten başka bir şey değil.

patlamasına patlarda daha önce neler gördük neler,

benim enişte hyundai starex almıştı airbag patlamış kazalı araç ama yeni torpido takıp airbag devrelerinide lehimleyip geri oturmuşlar araç airbag arızasıda vermiyordu. Sonradan anladık. Aynı şekilde kuzen volvo s40 aldı aynı olay onun aracındada çıktı. Adamlar torpidoyu değişiyor patlak airbag ide bi elektronikçide sağlam gösteriyor bilgisayara herşey yolunda, böyle insanlar var.
Sebep belli sağlam airbag çok pahalı böyle yarı yarıya tamir ediyolar.

Ben özellikle doblo ararken hep dikkat ediyordum buna. Kiminin patlaktı dediğim işlem yapılmıştı sahibi bile itiraf etti biz olayı çakınca.

hardcrss

Onursal Üye
Hava yastiginin omru 10 yil diye biliyorum ama tabi yinede gorevini yapar ama arabanin hicbir yerinde yazmiyor

d1 kitapçıkta 10 yıl sonrasında tam görevini yapamayabilir, düzenli olarak kontrol edilmelidir yazıyordu :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ismail bende hatirladim biyerde okumustum diiye d1de yaziyordu d3unkinide okudum ama hatirlamiyorum

İlker saygili

Azimli Üye
Adı
İlker
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Selamunaleykum benim aracimdada ayni sıkıntı var bazi fiat kullanicilari ücretsiz degistigini yazmis ama denemedim denesek bir sonuc alirmiyiz acaba

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
@İlker saygili
Aleykum selam dostum
Bendede ayni sorun var di ve ben ucretsiz degisim yaptirdim on gogusun havalandirma difizorleri teyip kismi torpido kapagi ust tarafta bulunan uc gozlu esya yeri kadran bolumleri yani sokulebilir parcalar haric on gogus komple yenisi ile garantili aracim olmamasina ragmen degisim yaptilar garanti kapsaminda.

Bunun icin yapman gerekenler
Fiat musteri hizmetlerini ariyarak sorun hakkinda sikayet actiracaksin
Daha sonra onlar size geri donus yapacak hangi servise gitmek istediginizi soracaklar sizde kendinize gitmek istediginiz servisi belirteceksiniz
Daha sonra servis sizi arayip randevu verecek
Aracinizi servise birakacaksiniz ve servis aracanizda inceleme yapacak
Ben bursada oldugum icin benim inceleme me fabrikadan bilir kisi yani ust duzey bi hoca gelmisti
Incelendikten sonra servis size yakin zaman donecek bi sure 15 gunu bulabilir
Daha sonra eger sorun varsa ki yuzde 90 sorun lu degisim icin cagiracaklar
Burasi onemli size ilk basda yuzde 80 karsilariz yuzde 20 ucret aliriz filan diyebilirler bana dediler bu durumda baski yapin yapabildiginiz kadar yuzde yuz ucretsiz degisim isteyin
Daha sonra servis fabrikadan yeni in gogus talebinde bulunacak on gogus servise geldigi zaman sizi servise davet edecekler ve araciniz en az 3 gun servisde kalacak
Bu sure zarfinda aracinizi faal olarak kullandiginizi belirtip kiralik arac ucretsiz olmam kaydiyla isteyebilirsiniz
Ben istedim sadece cezai islemler kredi karri bilgilerimi alip ucretsiz arac verdiler 3 gunlugune

Islemler bunlar

Yalbiz bu islemlerin olabilmesi icin aracinizin yasinin 10 yili gecmemesi lazim (buda imkansiz en dusuk model bizim kasalarda suan 7-8 yaslarinda oluyor)
En son okudugum yazilarda bu sorunlarin linea punto ve doblolarda cok olmasi nedeniyle fabrika artik belli bir kismini karsilama yapiyormus

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
@mustafa2002954
Benimde aynı şişlik var ama airbeklerde oynama yok onden kazasıda yok.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
@sinka251
Neler yapmanizi gerektigini yukarida ki mesajimda acikladim

İlker saygili

Azimli Üye
Adı
İlker
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Ugur bey teşekkür ederim ben istanbul beylikdüzü ndeyim bana en yakin birmot beylikdüzü var pazartesi gunu gidip gorusucem aracim 2011 premio yas 6 buyuk ihtimalle kronik bir ariza oldugunu dusunuyorum çünkü arkadasimda guiletta var onda da ayni sıkıntı olmus araci satmisti

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
@İlker saygili
Omce servise gitmenize gerek yok fiat musteri hizmeletrini arayin kayit actirin daha sonra servis sizi cagiracaktir su an gitseniz bile servis size birsey diyemez. Doblo linea punto larda kronik sorun oldugunu biliyorum aslinda daha cok linea vd puntolarda kronik doblolardada yavas yavas meydana gelmeye basladi