yıkamada dikkat edilecek hususlar.

Dark Knight

Fenomen Üye
Maalesef benim kendi yıkama şansım yok. Mecburen yıkamaya götürüyorum, şöyle kendim araç yıkamayı özledim valla :(

korkmaztaha

Saygın Üye
bizde haftada 1 kere benzinliklerde olana bıcı bıcı makinleriyle yıkatıyoruz babama diyorum arabaya zararı var çızıyo flan ama dinlemiyo

geremy

Onursal Kurucu
korkmaztaha tarafından yazılan metin:
bizde haftada 1 kere benzinliklerde olana bıcı bıcı makinleriyle yıkatıyoruz babama diyorum arabaya zararı var çızıyo flan ama dinlemiyo

yazık etmeyin aracınıza

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
geremy tarafından yazılan metin:

yazık etmeyin aracınıza
bencede yazık etmeyin doblonuza :( hemde 2011 model..

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

Kardeşim sakın ha o makinalar yeniyken neysede ...hergün yüzlerce araç yıkıyor onlar sonrada arabaların ağzına sıçıyorlar....

hkkzgz

Azimli Üye
fırcasız köpüklü yıkamanın faydası sadece araç tozluyken oluyor camuru sökmüyor araç çamurluyken sünger fırca ne sürersen sür ciziyor heleki arac koyu renkse aynen harita ilk önce tazzikli su ile yıkamak kaba kiri dökmek sart sonra pelus bezle cok bastırmadan ovalarsanız cok cizilmiyor benim araç siyah iş yerinde yıkama makinası var haftada 2 kere yıkanıyor camur olmayınca sorun yok ama orta camlarla aynalardan sızan sular sil sil bitmiyor nasıl seydir anlamadım
farlara gelince yapacak bişiy yok polikarbonat malzeme günesten matlasıyor sertlesiyor silincede ciziliyor doblo d1 lerin farlarının cogunun içi görünmüyor bile temizleme parlatmada gecici oluyor...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
tazikli fırçasız yıkamamın sebebi budur işte...kum tanesi çiziği!

arabaya ne yaparsan yap tabancayla yıkamazsan o kum tanecikleri arabayı terketmiyor.ama basınca tabancayı cillop gibi oluyor.kurula gitsin!

korkmaztaha

Saygın Üye
bende diyorum ama dinlemiyo birde bizim buralarda adam akıll yıkamacı yok hepsı fırça kullanıyo onlara götürsek yine aynı çizilcek diyo :|:(

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bende diyorum ama dinlemiyo birde bizim buralarda adam akıll yıkamacı yok hepsı fırça kullanıyo onlara götürsek yine aynı çizilcek diyo :|:(

kendin yıka...doldur bi kovaya suyu,köpürt,al eline süngeri bol köpükle yavaşça yıka.pırlı pırıl oluyor.

Doblo53

Saygın Üye
Adı
Ekmel Yormaz
Modeli
Renk
GRİ
ben sünger bile kullanmıyorum,çunku arasına kum çamur felan kalır ne kadar yıkasanızda durulama yapsanızda en iyi eldiven hem rahat hem cizmiyor...

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Bu konuyu gördüğüm iyi oldu.

ben Motoru yıkatmak istiyorum ve alt koruma kalter de çok pis ama korkuyorum yıkamacıya vermeye beynine veya başka önemli yerlerine su geçirirler diye.

Kendim temizlemeye kalktım ama olacak gibi değil elimde girmiyor zaten derinlere var mı önerisi olan ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ekmel bende kesinlikle firca ve sunger kullanmiyorum dobloma makarna tipi ve kusu postu eldiven aldim ama bence makarna tipi daha iyi arasinda camur tutmuyor kolay temizleniyor her yikamadan sonra hizli cila ile silerim ve her ay boya koruma yapiyorum

Aytac motoru ben kendim yikiyorumama duzenli her temizlikte sildigim icin kirlenmiyor

motoru yikaman icin ilk once yag ve kir sokucu ile kirleri yumusalt ve imkan varsa tazlikli su ile yika beynine ve sigorta kutusuna dikkat et

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Ekmel bende kesinlikle firca ve sunger kullanmiyorum dobloma makarna tipi ve kusu postu eldiven aldim ama bence makarna tipi daha iyi arasinda camur tutmuyor kolay temizleniyor her yikamadan sonra hizli cila ile silerim ve her ay boya koruma yapiyorum

Aytac motoru ben kendim yikiyorumama duzenli her temizlikte sildigim icin kirlenmiyor

motoru yikaman icin ilk once yag ve kir sokucu ile kirleri yumusalt ve imkan varsa tazlikli su ile yika beynine ve sigorta kutusuna dikkat et

Keşke İzmir'de olsan Oğuz beraber yapardık :)

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Aslinda her ile bir oguz lazim Aytaç...:D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
:D

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Mehmet Ali abiye katiliyorum. Her ile lazim bir oğuz :)

Doblo53

Saygın Üye
Adı
Ekmel Yormaz
Modeli
Renk
GRİ
suda kireç almıcak kireçli su arabayı mahvediyor büyük sehirlerde suların çoğu kireçli malesef ...

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
suda kireç almıcak kireçli su arabayı mahvediyor büyük sehirlerde suların çoğu kireçli malesef ...

Ekmel bizim buralarda yikamacilarda kuyu suyu kullaniyor benzincidekilerde zaten kuyu suyu kuyu suyunda cok kirec var hemen kurulamak llazim yoksa iz kaliyor ve zor temizleniyor biz buralarda mecburuz aeraba cok camurlu ise ilk once bi su tutturuyorum oyle kendim yikiyorum o yuzden ben boya korumayi her ay atiyorum bu sartlarda heleki yikamacilarin katil kopuklerine en iyi boya korumada olsa bi kac seferde akip gider ben zaten cogunlukla kendim yikiyorum yikmaciya yikatmaya kiyamiyorum cunku kuralina gore yikmiyorlar