Doblo Adblue

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Welo
  • Başlangıç Tarihi Başlangıç Tarihi

Welo

Yeni Üye
Doblo
Adı
İbrahim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Ben yeni Doblo Panorama otomobil ruhsatlı aldım adblue uyarısı verdi araç 4 binde daha servisi aradım git opete doldur dedi acaba bu sorun verir mi araca garanti yada yakıta nasıl etki eder 10 lt aldım ne kadar süre sonra tekrar doldurmak lazım tşk

Sorun olmaz. Kullanıma göre değişir. Ben 9 bin küsürde aldım benden önce aldılar mı bilmiyorum.

AdBlue pahalı değil kullanin bence.

bende D4 2016 var ona da koymamız gerekli mi acaba ?

Hepinize teşekkür ediyorum biraz araştırdım da zaten adblue farklı birşeymiş

Ben yeni Doblo Panorama otomobil ruhsatlı aldım adblue uyarısı verdi araç 4 binde daha servisi aradım git opete doldur dedi acaba bu sorun verir mi araca garanti yada yakıta nasıl etki eder 10 lt aldım ne kadar süre sonra tekrar doldurmak lazım tşk
Doldurmasanda oluyo 1000lt yakıta 40 lt harcanıyo benim aracımda öyle

Petrol istasyonlarındada sorabilirsin zaten

Bende 2021 var 1.6 120 beygir panelvar resimdeki ben petrolcüye sordum bittigibde koymasan bile oluyo dedi ama koymak istersende 1000lt de 40 lt gittigini söyledi ben onun yalancısıyım henüz 1 ay bike olmadı aracı alalı

Bende 2021 var 1.6 120 beygir panelvar resimdeki ben petrolcüye sordum bittigibde koymasan bile oluyo dedi ama koymak istersende 1000lt de 40 lt gittigini söyledi ben onun yalancısıyım henüz 1 ay bike olmadı aracı alalı
Öyle bir şey yok hocam. Bitmeden dolum gerekli iken uyarı veriyor. Son noktada araç çalışmıyor stop ettikten sonra. 6000 km de aldım aracı 9000 de uyarı verdi doldurdum 6 lt aldı. 12 bine yaklaştı km daha uyarı vermedi.

Öyle bir şey yok hocam. Bitmeden dolum gerekli iken uyarı veriyor. Son noktada araç çalışmıyor stop ettikten sonra. 6000 km de aldım aracı 9000 de uyarı verdi doldurdum 6 lt aldı. 12 bine yaklaştı km daha uyarı vermedi.
Dogrudur abim nediye bilirimki 2006 dan beri doblo kullanıyoz ilk defa edbullu var

Adblue yeni dizellerin hepsinde zorunlu artık. Geçen yıl zorunlu oldu diye biliyorum adblue sistemi olmayan dizel araçlar sıfır olarak satılamıyorlar.

2018 ve sonrasında çıkan bütün dizel araçlarda artık adblue var. Beyinden iptal ettirmediğiniz taktirde araçda adblue yoksa, mazotunuz full olsa dahi araç hiçbir şekilde çalışmıyor.

Back