2012 Doblo Safeline Ön Farın İçi Neden Buharlanır Islanır

Mehmet14531453

Yeni Üye
Doblo
Tepki
2
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Arkadaşlar 2012 doblom araç 98 binde önden hiç kazası yok arabamın öndeki tek farı sürekli buharlaşıyor interneten araştırıyorum araba kaza etmiştir çatlak vardır diyor ama iyice baktım çatlak yok nereden hava alıyordur başına gelen varmı varsa bu sorunu nasıl çüzdünüz birde bu soruna sanayide hangi kısım bakar kaportamı elektrik ustasımı ilginiz için şimdiden teşekkürler

my93

Aktif Üye
Fiorino
Tepki
37
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Arkadaşlar 2012 doblom araç 98 binde önden hiç kazası yok arabamın öndeki tek farı sürekli buharlaşıyor interneten araştırıyorum araba kaza etmiştir çatlak vardır diyor ama iyice baktım çatlak yok nereden hava alıyordur başına gelen varmı varsa bu sorunu nasıl çüzdünüz birde bu soruna sanayide hangi kısım bakar kaportamı elektrik ustasımı ilginiz için şimdiden teşekkürler
Farın arka kısmında kapak gibi plastik var kontrol edermisin yırtık falan olabilir belki kapak düşmüş bile olabilir onu bi kontrol edip resim paylaşırsan daha mantıksal yaklasabiliriz belki göremediğin bi kismi resimden d olsa görebiliriz.

Mehmet14531453

Yeni Üye
Doblo
Tepki
2
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Farın arka kısmında kapak gibi plastik var kontrol edermisin yırtık falan olabilir belki kapak düşmüş bile olabilir onu bi kontrol edip resim paylaşırsan daha mantıksal yaklasabiliriz belki göremediğin bi kismi resimden d olsa görebiliriz.
Kapağı cıkardım zaten internetten baktım kapağı çıkarın dedi buğu gittinmi takın gidiyor takıyorum ama bir süre sonra yine aynı oluyor ama sanki kapağın fitilleri varya kenarlarında onlar sanki eskimiş sinmiş gibi onlardan olabilirmi kapak fitilleri özelliğini kaybetmiş olabilrmi

my93

Aktif Üye
Fiorino
Tepki
37
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Buğulanmayan farın kapağını diğerine takıp deneyebilirsiniz diğeride buğulanırsa bir adet kapak alıp durumu çözebilirsiniz fitillerinden kaynakli olduğundan emin olmak için böyle diyorum çünkü başka sebepten olabilir ufacık bir taş çatlağı bile olabilir gözünüzden kaçan

saltinto

Aktif Üye
Doblo
Tepki
44
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
vaktiyle şirket aracıma şehir içinde max 20km giderken köpek çarpmıştı ! Yol kenarındaki esnaf köpeği savuşturmak için üzerine su attı. Hayvancıkta refleks ile gelip bana vurmuştu. Ben tampona sıcak su tutarak düzelttim, fakat fotoğraftaki farın yaz kış içinde sürekli su buharı vardı.
Diyeceğim o ki siz vurmamışsınızdır, fakat park sırasında biri dokunmuştur. Far kasası ile far camı arasından su almaya başlıyor bir şekilde. Far tamiri, modifiyesi yapan yerler var, buralara danışabilirsiniz.

www.jpg