2017 Yaz Lastiği Seçimi Ana Konu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan doblo3535
  • Başlangıç Tarihi Başlangıç Tarihi

Yaz lastiğinden beklentiniz nedir

• Uzun ömürlü olsun

• Etiket değeri iyi olsun

• Yumuşak ve konforlu olsun

• Dayanıklı olsun kolay kolay yarılma balon v.s olmasın

• Ucuz olsun,gerisi önemli değil

• Toplam katılım
    98
@RockLee
Kardeş 40 derece diyenlere aldirma sitelerden arastirdim 32 ile 36 derece arasi olmasi lazim.5 kisilik ve 1 kisilik yukte dusunursen 34 daha ideal olur.

@dumanmurat
34 bastım zaten en ideali bu bence 40da çok ses oluyor

@RockLee
40 diyen hangi mantiga dayanarak demis anlamak mumkun degil 🙂

@RockLee
Resmini atabilir misin bakalim durusu nasil aracta

@dumanmurat
murat d3 araç için bahsediyorsan arabanın kapısına bakabilirsin.ben 40 basıyorum.

@dumanmurat
Arabanın sağ kapısında yazıyor hocam d4de 39-40 psi bardan çevirince

Abicim 205/55/16 dan bahsediyorum ben.aracin orjinallerine o kadar basilabilir

@dumanmurat
aynı jant ve fazla fark olmayan bir lastikten bahsediyoruz murat.

@MEHMET78

215/55 r16 lastiklerime 46 vuruyorum, konforlu ve düz duruyor, yanak ezilmiyor dişler yerde bende ideali budur, dişler yerde olacak yanak değil değil mi şefim 🙂

@DobLoPremio
uzun yola giderken 42 bile yaptığım oluyor.kullanma klavuzunda da yazar.uzun yola çıkılacaksa 1-2 psı fazla basılabilir diye.bizim araçlar ağır araç adamlar o yüzden teknik verilerde yüksek yazıyor.sedan araçların basacağı hava ile aynı olması mantıksız olanı.

46 lar 40 lar 42 ler valla hayretle izliyorum sizi 🙂
bana ıspatını yapabileceğiniz site veya belge var mı arkadaşlar şu lastiğe şu hava vurulur diye.Yanlış anlamayın belki benim yada sizin gibi düşünüpte yanlış bildiğimiz birşey varsa düzeltelim 🙂

@MEHMET78

Bende yola giderken 46 vuruyorum önlere arkalara 40-42 arası vuruyorum, e sonuçya bizim araçlarda ağırlık önde ve mantıklı olan bence bu şekilde yapmak, yanak değil diş diyorum 🙂

@dumanmurat
40 ın ki kapında var murat. sen 32-33 basılacak resmi delil gösterebilir misin.

@DobLoPremio
215 te lastik epey büyüyor zaten.konfor durumunu falan da sen daha iyi bilirsin.

SOĞUK LASTÝK ÞÝÞÝRME BASINCI (bar) Lastik scak iken yaplan ölçümlerde; verilen değere +0.3 bar eklenmelidir. Lastik soğuk iken basnc tekrar kontrol ediniz. Kar lastikleri şişirme basnc belirtilen değerlerden +0.2 fazla olmaldr. Sürekli 160 km/s değeri üzerinde seyahat etmeniz durumunda lastikleri tam yük basncna kadar şişiriniz.
(link)

sayfa 227.

Back