Aracım kendi kendine gaz veriyor

Kerim Bayazit

Azimli Üye
Adı
Kerim
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Mobilya
Modeli
Araç Yılı
2001
Renk
Çelik gri
1 9 d doblom kendi kendine gaz veriyor bazen motor arıza ışığı yanınca veriyor bazen yanmadan veriyor bazen beş saniye felan takılı kalıyor ara gazı vermiş gibi elektrik tesisatina baktirdim sorun çıkmadı ecu ya baktirdim sorun yok dediler pompada normal çalışıyor sorun çözülemedi butur olay başına gelen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

Turboda yağ kaçağı olabilir mi?

Turbosuz düz aracim

Mazot pompası olabilir. Benim aracımda aynını yapıyordu. Daha sonraları arıza ışığı yanınca stop etmeye başladı. Pompa sorunlu çıktı.
Bilgisayara bağlandığında pompa rotor arızası veriyordu. Kodu tam hatırlamıyorum ama.
Maliyeti de 2500 tl civarlarında demişlerdi o zaman için. ( Pompa değişimi, tamiri değil).

@Kerim Bayazit
geçmiş olsun.pompanın üzerinde sensör var.büyük ihtimal ondan. Ankaradasınız avantajlısınız.delphi ya da bosch servisleri bakıyor.

Sağolun arkadaşlar sorunun nedeni pompa gibi duruyor şuan için

Geçmiş olsun.

Sensör vardır motoru yıkadıysan onun içine su kaçınca yapıyor yada şase yapmıştır

bu soruna çare bulabildiizmi acaba benimde 2002 doblom var ve bu sorunu yaşıyorum.

@ysfcakir
mazot pompası üzerindeki sensörden büyük ihtimalle.

Arkadaşlar sağolun yardımlarınız için

bu soruna çare bulabildiizmi acaba benimde 2002 doblom var ve bu sorunu yaşıyorum.
Bende doblo 2004 1.9 sx var bendede oluyor bu olayı cözdüm mazottan yapıyor bu araçlar cok mazot seçiyor petrol ofisinden alınca kafam gayet rahat

Back