Baskı balata değişiminde volant

Bazgan07

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar merhaba baskı balata için ustaya gittim volant değişimi olucak mı diye sordum bozuk değilse değiştirmeyiz gerek yok dedi başka bi ustaya gittim fiyat için o da baskı balata ve volant beraber değişmesi gerekir dedi sizce ilk ustanın dediği gibi volant bozuk değilse değiştirmemek bi sıkıntıya yol açar mı? Model 2013 1.6 motor

Son düzenleme:

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhaba baskı balata için ustaya gittim volant değişimi olucak mı diye sordum bozuk değilse değiştirmeyiz gerek yok dedi başka bi ustaya gittim fiyat için o da baskı balata ve volant beraber değişmesi gerekir dedi sizce ilk ustanın dediği gibi volant bozuk değilse değiştirmemek bi sıkıntıya yol açar mı? Model 2013 1.6 motor
bozuk değilse neden değişim istesin kaldı ki volant taşlanırsa kurtarılabilir...O da fazla maliyetten kurtarır..

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
1.6 motorlar hareketli volanttır baskı balatayla değişimi yerinde olur çok gördük baskı balata değişip kısa sürede volan ses yaptığında açtıran yada kitlediğinde açtıran 2. bir işçilik gerekecek genelde bu parçalar set halinde satılır bunu için 1.6 ve 1.9 ların debriyaj değişimleri biraz külfetli oluyor

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Selamlar
18 ay önce aldığım 2016 1.6 motor aracımda, alır almaz debriyaj baskı balata problemi vardı. Çok araştırdım. Maalesef baskı balata ve volant birlikte değişiyor, daha sonra yeniden açtırmak için uğraşmayın derim. Masraftan kaçmayın. 2022 ağustosta 10.000₺ verdim işçilik dahil.

Bazgan07

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Baskı balata bilya volant 13.500tl işçilik 3.500tl şuan volantı da değiştirdim arkadaşlar

Cannusta

Aktif Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar bende 1.9 kullanan birisi olarak 1.9 ve 1.6 kullanıcıları için söylüyorum aracı yoğun trafite ticari amaç için kullanıyorsanız haraketli volant yerine sabit volant taktırıp 1.3 baskı balatası ile kullanabilirsiniz. Burada önemli olan husus orijinal kaliteli baskı balata kullanmazsanız titreşim yapabilir. Önerim valeo set kullanmanız.

Cannusta

Aktif Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Basklı balata bittiği zaman hem daha ucuza işinizi halledersiniz haraketli volant gibi her basklı balatada volantı değiştirmek zorunda kalmazsınız.

1.3lerin baskısı daha kalın daha uzun kilometre kullanırsınız hemde.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Basklı balata bittiği zaman hem daha ucuza işinizi halledersiniz haraketli volant gibi her basklı balatada volantı değiştirmek zorunda kalmazsınız.

İlk defa duyuyorum. Ustalarda böyle birşey demedi değiştirirken. Neyse ya senede 12000-15000 anca yapıyoruz zaten. Birşey olmaz :))

Cannusta

Aktif Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
İlk defa duyuyorum. Ustalarda böyle birşey demedi değiştirirken. Neyse ya senede 12000-15000 anca yapıyoruz zaten. Birşey olmaz :))
Çoğu usta böyle şeylerden bir haber sadece doblo da değil çoğu hareketli volantlı aracı sabit volanta çeviriyorlar.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej

Tecrübe eden arkadaşlar oldu burada sabit volan işinden randıman alamayanlar oldu onun için o işe pek girmiyorlar

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

1.3 kullanıcı dostudur.Çok km yapmayan için idealdir.Çünkü triger zincirlidir yılın dolması diye birşey söz konusu değil 20 yıl sonra 80 bin km'de olsanızda değişime gerek yoktur. 2014 yılında 0 km aldım şu anda 53 binde 1.6 ile arasında az bier fiyat farkı vardı uzun vadede daha ekonomik olması nedeniyle 1.3 aldım memnunum.Çok km yapmayan binek olarak kullanan için en ideali 1.3 ler.Performans isteyen her ne kadar karşıda olsam ecufast ile 110 hp ye çıkarak 1.6 105 likten daha güçlü hale de getirilir ama bence gerek yok buna da.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

Uzun vadede problem çıkarabilir çünkü motor ve şanzıman tamamen farklı araçlar baskı balata araca göre imal ediliyor.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
1.3 kullanıcı dostudur.Çok km yapmayan için idealdir.Çünkü triger zincirlidir yılın dolması diye birşey söz konusu değil 20 yıl sonra 80 bin km'de olsanızda değişime gerek yoktur. 2014 yılında 0 km aldım şu anda 53 binde 1.6 ile arasında az bier fiyat farkı vardı uzun vadede daha ekonomik olması nedeniyle 1.3 aldım memnunum.Çok km yapmayan binek olarak kullanan için en ideali 1.3 ler.Performans isteyen her ne kadar karşıda olsam ecufast ile 110 hp ye çıkarak 1.6 105 likten daha güçlü hale de getirilir ama bence gerek yok buna da.
Ecufast ile 1.6'dan daha güçlü hale getirmek.. bilemedik artık :))

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Ecufast ile 1.6'dan daha güçlü hale getirmek.. bilemedik artık :))
Tavsiye etmiyorum yaptırmadım ama güç isteyen için bir seçenektir. ilk seri 1.6 lar 105 hp dir ecufastle 1.3 90 lıklar 110 hp ye yükseliyor.1.3 performansı binek olarak kullandığım ve yük taşımadığım için bana yetiyor. 1.3 almamın en temel nedeni bakım ve kullanım maliyetinin daha uygun olması,yük taşımamam ve çok km yapmamamdır.

Maske41

Azimli Üye
Doblo
Adı
Levent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
selamün arkadaşlar 2010 1.6 primeo 191 binde,aracım baskı balata değişimi için Kocaeli Gebze ilçesinde tavsiye edebileceğiniz usta varmı,fiyat 20,25 bin arası istiyorlar normalmi

Cannusta

Aktif Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
20 bini geçmesi fazla biraz. Demek ki tüm set değişecek volant dahil.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
selamün arkadaşlar 2010 1.6 primeo 191 binde,aracım baskı balata değişimi için Kocaeli Gebze ilçesinde tavsiye edebileceğiniz usta varmı,fiyat 20,25 bin arası istiyorlar normalmi
Maalesef fiyat normal. 18 ay önce 10.000₺ vermiştim. Baskı balata volant işçilik..

Cannusta

Aktif Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
2023 Temmuzda 1.9 jtd 11 bin tuttu tüm set volant işçilik dahil.