Doblo Maxi Combi bagaj ölçüleri

Kesb-i

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emrullah
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba. İnternette o kadar araştırdım ancak bir türlü bilgi bulamadım. Müşteri hizmetleri dahi bilmiyor. Bu nasıl mümkün olur anlam veremedim. Buradan hem sormuş olayım, hem de alacak olanlara bilgi olsun dedim. Son kasa maxi aracı olan varsa mümkün olduğunca detaylı şekilde bagaj ölçülerini paylaşabilir mi?
Örneğin zeminde, 30 cm yükseklikte ve 50cm yükseklikte bagaj ölçülerini en boy ve yükseklik olarak, koltuklar yatıkken zeminde ve koltuğun tepesinden olmak üzere, yine son olarak koltuk ileri katlandığında zeminden ve katlı koltuğun tepesinden ölçüleri mümkünse resimli bir şekilde paylaşırsa memnun olurum. Aracı alınca kendim zaten paylaşacağım inşallah. Şimdiden teşekkürler.

Ek: Bulabildiğim tek ölçü bu. Promaster city wagon teknik broşüründen çıkardım. Sanırım zeminden ölçüler bunlar. Örneğin 130cm eninde bir kanepe alsam bagaja koyabiliyor muyum belli değil.

Dosyalar

• Doblo combi maxi.jpg
    Doblo combi maxi.jpg
    164 KB · Okunma: 11
Son düzenleme:

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Facebook grubumuzda olması gerekiyo bu ölçüler ordan bakın bi isterseniz

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Araç bilgi kılavuzu vardır resmi sitede. Maxi sekmesine girin aşağı doğru inin. Orada iç dış boyutlar ıvır zıvır herşey yazar

Kesb-i

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emrullah
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Araç bilgi kılavuzu vardır resmi sitede. Maxi sekmesine girin aşağı doğru inin. Orada iç dış boyutlar ıvır zıvır herşey yazar
Malesef bi sürü kullanma klavuzu indirdim hiçbirinde yok. Fiat müşteri hizmetlerine ulaştım onlar da bulamadı. Ticari bir aracın bagaj ölçüleri yok garip bir şekilde.

Kesb-i

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emrullah
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Facebook grubumuzda olması gerekiyo bu ölçüler ordan bakın bi isterseniz
Dediğim gibi bulamadığım için buraya yazdım. Pek çok forumda da sorulmuş ama kimse cevap vermemiş. Facebook hesabım olmadığı için de görünmüyor olabilir bilemiyorum ama aradım bulamadım.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Afedersiniz. Umarım bulunur. Ben genelde araçlara bakarken oralarda iç dış boyutlar denk gelirdi. Olmaması çok ilginç.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Normal bineklerde bunu yazmazlar sadece bagaj litreyi yazarlar aracın aks mesafeleri uzunluk gibi ölçüleri olur istediğiniz cargo cinsinde yazılabiliyor yük taşıma amaçlı olduğu için.Standart Maxi normal kasadan 50cm daha uzun 5cm daha yüksek genişlik aynı.Bagaj içi çamurluklar arası 151cm çamurluksuz 171cm yükseklik 130cm uzunluk koltuk kapalı 182cm açık 305cm

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Dediğim gibi bulamadığım için buraya yazdım. Pek çok forumda da sorulmuş ama kimse cevap vermemiş. Facebook hesabım olmadığı için de görünmüyor olabilir bilemiyorum ama aradım bulamadım.
Yokmu bayide hiç Maxi eline metre al ölç yoldan çevir bi Maxi ölç kimse bişey demez hem işin hızlı çözülür

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Linke tıklayıp bak arkadaş paylaşmış

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Kesb-i

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emrullah
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Malesef o bilgi hatalı. Zira eni 110 değil. Nerden biliyorum, bu araçlar euro palet (120x80) sığacak şekilde, mümkünse 2 tane sığacak şekilde üretilirler ve 120cm ve az üzerinde olmalılar. Zaten enini zor da olsa amerikan versiyonundan buldum 122 küsür, neredeyse 123 görünüyor. Biraz üstte yazan cengaver bey de hatalı yazmış. İki davlumbaz çıkıntısı arası da 151 cm değil, bagaj girişiyle nerdeyse aynı olmalı.
Bayide birkaç kere gittim maxi koltuklu bulunmuyor. Bir kere denk geldim satıldı diye kilitlemişler rica ettim açmadılar. Zaten 2 buçuk aydır sıradayım araç bekliyorum. Haftaya teslim alacağım inşallah. Ama hiçbir teknik dokümanda bu bilginin olmaması ve paylaşılmamış olması beni çok şaşırttı. Binekte evet litre verilmesi yetebilir ancak bu araç hem iş hem kullanım için üretilmiş bir araç. Kar kış bastırmazsa memlekete gidip teslim alınca kendim paylaşırım inşallah. En azından kendi forumunda olsunki arayan buradan bari ulaşsın istemiştim. Belki benim gibi aynı zamanda gezi ve kamp amaçlı kullanacak olanlar araç tercihi esnasında bu ölçülerden yararlanırlar.

Dosyalar

• Doblo Maxi bagaj.jpg
    Doblo Maxi bagaj.jpg
    167,4 KB · Okunma: 15
Son düzenleme:

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Katalogda yazanları yazdım fabrikanin yalancisiyim

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bu ölçüler neden isteniyor ki Maxi olan arkadaşlar yardımcı olurlar ama herhalde onlarda oralı degil

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Malesef o bilgi hatalı. Zira eni 110 değil. Nerden biliyorum, bu araçlar euro palet (120x80) sığacak şekilde, mümkünse 2 tane sığacak şekilde üretilirler ve 120cm ve az üzerinde olmalılar. Zaten enini zor da olsa amerikan versiyonundan buldum 122 küsür, neredeyse 123 görünüyor. Biraz üstte yazan cengaver bey de hatalı yazmış. İki davlumbaz çıkıntısı arası da 151 cm değil, bagaj girişiyle nerdeyse aynı olmalı.
Bayide birkaç kere gittim maxi koltuklu bulunmuyor. Bir kere denk geldim satıldı diye kilitlemişler rica ettim açmadılar. Zaten 2 buçuk aydır sıradayım araç bekliyorum. Haftaya teslim alacağım inşallah. Ama hiçbir teknik dokümanda bu bilginin olmaması ve paylaşılmamış olması beni çok şaşırttı. Binekte evet litre verilmesi yetebilir ancak bu araç hem iş hem kullanım için üretilmiş bir araç. Kar kış bastırmazsa memlekete gidip teslim alınca kendim paylaşırım inşallah. En azından kendi forumunda olsunki arayan buradan bari ulaşsın istemiştim. Belki benim gibi aynı zamanda gezi ve kamp amaçlı kullanacak olanlar araç tercihi esnasında bu ölçülerden yararlanırlar.
Ankaradaysan yardımcı Olurum

S.R.YILDIRIM

Aktif Üye
Doblo
Adı
Sezai Rahmi YILDIRIM
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Emekli Teknik Öğretmen
Aracınız
Doblo