Hararet göstergesi

ensdagli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
1.3 euro 5 aracımın kronik problemi olan termostatını 2 hafta önce değiştirttim. Hafta sonu uzun yolda iken hararet göstergesindeki orta çizginin çok hafif üzerinde sabit durduğunu fark ettim yani tam üzerinde değilde biraz üstünde duruyor. Sizce bu neden olur termostat değişimi ile alakalı olabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Uzak yolda yapıyorsa sistemde farklı yerlerde de sorunlar olabilir sızıntı tıkanıklık gibi normalde dediğiniz şekilde hararet olması için bayağı bir sıkıştırmanız rampa çıkmanız gerekir ve fan açar dediğiniz yerde 92-93 derecelerde olur fan açıyor mu? Termostat orjinal mi yüksek derece termostat olabilir

ensdagli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Mahle marka termostat orjinal italyan marka taktırdım. Daha geçen hafta salı günü teslim aldım. Hararet sabit orda duruyor zaten motor sıcakken suyuna baktım aynı ve antifrizde yenilendi.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Olduğu yerde duruyorsa düşmüyor yada çıkmıyorsa çokta sıkıntı yapmaya gerek yok.Şundan dedim bazen yayladan yukarı çıkarken sıcak havada araçta yükte olduğunda biraz zorladığımda çizginin 2mm kadar üstüne çıkıyordu deneme maksatlı yapıyordum bu araçlar kolay hararet etmez zaten, fan açıyordu istop etmeden 1dk rolanti de çalıştırıyordum normale dönüyordu fanla birlikte, ondan dedim fan açıyor mu diye açmıyorsa demek ki sınırı zorlamıyor

ensdagli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Olduğu yerde duruyorsa düşmüyor yada çıkmıyorsa çokta sıkıntı yapmaya gerek yok.Şundan dedim bazen yayladan yukarı çıkarken sıcak havada araçta yükte olduğunda biraz zorladığımda çizginin 2mm kadar üstüne çıkıyordu deneme maksatlı yapıyordum bu araçlar kolay hararet etmez zaten, fan açıyordu istop etmeden 1dk rolanti de çalıştırıyordum normale dönüyordu fanla birlikte, ondan dedim fan açıyor mu diye açmıyorsa demek ki sınırı zorlamıyor
Anladım teşekkür ederim

ensdagli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Anladım teşekkür ederim.