Hususi Kamyonet Dobloya Kış Lastiği Zorunlu Mu?

Bosunami şimdi lastiğe para verdik taktik biz🙂))

@mesut170
Abi İstanbul da ceza yazıyorlar

@Sezgin Tok

Sana yazarlarsa sen beni söyle o zaman yazmazlar

@mesut170
abi alemsin yav ben her türlü alıyorum kış lastiğinide yazıyorlar onun için dedim

@mesut170
Aynen abim zorunlu değil

Birkaç gündür bu konu aklımı kurcalıyor. Bazı yerlerde hususi kamyonet için gerekli olmadığını belirtsede yönetmelikte öyle bir duruma rastlamadım yada gözden kaçırdım. Yönetmelikte şöyle yazıyor:

b) Ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın şehirlerarası karayollarında seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerde her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur.

@erkan74
Dostum aslında boşuna para vermedin. nedeni ise önce güvenlik kendinin ve karşı tarafının güvenliği için

@MaÇKaLı67:
🙂🙂🙂

@Wavelet
bizimkiler direk kamyonet değil. panelvan. ve ticari olanlara zorunlu.

Sacmalikda orda zaten lastikde ruhsatda hususi yaziyo diye zorunlu değil ama radar da ve köprü geçişlerinde kamyonet muamelesi görüyo değişik bir yonetmelik

@onuroran
n1 panelvan. hızlar kamyonetten daha iyi.biraz düzeltildi en azından.

Binek kış lastıği alıcam 205 55 16 aracım 1.3 2014 d3 sıkıntı olur mu kullanan var mı beyler?

Back