Park Lambası Arıza Acil Yardım !

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan 513
  • Başlangıç Tarihi Başlangıç Tarihi

513

Aktif Üye
Bugün aracı kullanırken birden bire park lambası arıza demeye başladı park lambası yanıyor fakat ampulün biri dışarda kalmıs biride içerde bunun hangisi dogru diğerinide içeri veya dısarı aldırayım

içeri veya dışarı diye tabir ettiğiniz şeyi tam olarak anlamadım ama park lambası direk yerine oturuyoru zaten. yerinden çıkmış olabilir. arkasından sertçe bastırınca kısa farların alt kısmındaki yerine geçiyor. dışarda olan bişey yok

bizim dolmuşunda uzun farlar yanmıyor neden acaba ?

ya iç dış derken park lambası yuvasına kaçmıs lamba yanıyor fakat arıza var diyor

682 tarafından yazılan metin:
ya iç dış derken park lambası yuvasına kaçmıs lamba yanıyor fakat arıza var diyor

Muhtemelen bir temassızlık var diycem ama lamba yanıyor diyorsunuz, geriye tek mantıklı açıklama da yuvada olmadığı için arıza olarak algılıyor demek ki.

istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:

Muhtemelen bir temassızlık var diycem ama lamba yanıyor diyorsunuz, geriye tek mantıklı açıklama da yuvada olmadığı için arıza olarak algılıyor demek ki.

Valla bende yardımcı olayım dedim ama soru bir garip sorulmuş anlamadım ....Lmba yanıyorsa uyarı vermez ...Kısacassı detaylı anlatmamış anlamadım.....

Şimdi abi soruyu söyle sorayım park lambası yanıyor fakat araç park lambası arıza diyor bu durum park lambasını yakınca gidiyor arıza ışıgıda sönüyor(orjinal ampülü ve ampül yuvasında değil acaba bu yüzdenmi ? )

Şimdi abi soruyu söyle sorayım park lambası yanıyor fakat araç park lambası arıza diyor bu durum park lambasını yakınca gidiyor arıza ışıgıda sönüyor(orjinal ampülü ve ampül yuvasında değil acaba bu yüzdenmi ? )

Ahmedim park lambası hem yanıyor hemde yanınca gidiyor nasıl ya hepten muamma oldu iyimi..........

ben plakalık lambalarını beyaz ampülle değişmiştim ve arıza vermişti. plaka lambalarını kontrol edin diyordu.

1- lambaları duylarından çıkartıp tekrar takıp deneyin.
2- bi takım plakalık lambası alıp yenileri ile değişin.

değiştirilen ampüller aynı amper olmassa uyarı veriyor.

park lambalarını aynı watt değerindeki lambayla değiştir...

bakiergul tarafından yazılan metin:
Valla bende yardımcı olayım dedim ama soru bir garip sorulmuş anlamadım ....Lmba yanıyorsa uyarı vermez ...Kısacassı detaylı anlatmamış anlamadım.....

Aslında soru basit de soruluş tarzı böyle olunca biz de anlıyamadık iç dış olayı falan. Aslında arkadaşların dediği gibi yapılacak işlem basit. 4 park lambasını da tamamen yenilemek. Yine de arıza veriyorsa o zaman yuvalardan birinde problem vardır.

baki abi demek istediğim su 4 park lambasıda sağlam ama araç park lambası arıza diyor ??? ama ön sağ park lambası yuvasından cıkmıs çalısıyor ama yuvasında deil acaba bu yüzdenmi arıza var diyorum ?

Biri içerde biri dışarda derken ampulün yuvaya aynı seviyede oturtturamamıstır büyük ihtimalle bende aynı sorunu yasiyom.

Lee ampulleri kabul etmiyor parklar d3 var bende t20 led ampul aldım yakmıyor. Akımı orjinal ampul gibi çekmediği için az çektiği için algılamıyor. Araçla ilgili problem yok yani. Orjinal sarı ampulleri tak sorun kalmaz.

Plaka lara led baglamayi dusuyorsaniz canbus led deneyin yine ariza lambasi yanarsa busefer modül takmanız gerekir

Back