Güncel bakım fiyatları

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Selamün aleyküm arkadaşlar. D4 kasa Doblo 1.6 Multijet, yağ filtre ve sıvı bakımlarına 1200₺ ödedik. (Castrol 5W30)
✓ Dayco triger seti 900₺
✓ Valeo devir daim 450₺
✓ Dayco krank kasnak mili + v kayışı gergi rulmanları temizleyici sprey 3 lt kırmızı antifirz
2000₺
✓ işçilik 700₺
Sırada baskı balata + Volant kiti var. O da 8500+1500 işçilik totalde 10000₺ gibi bir rakama çıkacak. Debriyajdan gelen sesin maliyeti 10000₺ imiş. Hayırlısı diyoruz.

Güncel durumlar bunlar. Yakın zamanda bu işleri yapacak olanların bilgisine.

Son düzenleme:

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Selamün aleyküm arkadaşlar. Bugün debriyajdan gelen ses, volandan geliyormuş. Volantın saplamalarının başları traşlanmış resmen. Bir önceki yazımda 8500₺ dediğim opar, ama onunda içinden Valeo çıkıyor bilginize. Valeo marka kit aldık. (Baskı balata Volant rulman seti) 6500₺
İşçilik 1500 debriyaj takozu 300, şanzıman yağı 250₺ toplamda 8550₺ gibi bir rakam ödedik. Artık ağır hafif bütün bakımları bitti. Sadece uygun bir zamanda egr valfine baktiracagm. Temizlenmesi gerekirse artık.

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Selamlar kardeşim bende de 2016 1.6 Doblo var.ozellikle sabah calistirinca veya motor soğukken rolantide devraja basmadin mi sanki bı demir sesi gibi ses yapmaya başladı devraja bastım mi gidiyor lakin diğer durumda devam taş kırar gibi.volant demislerdi değiştirecem lakin parça alabilecegimiz güvenilir bir adres varmı.bildigin onerebilecegin.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Selamlar kardeşim bende de 2016 1.6 Doblo var.ozellikle sabah calistirinca veya motor soğukken rolantide devraja basmadin mi sanki bı demir sesi gibi ses yapmaya başladı devraja bastım mi gidiyor lakin diğer durumda devam taş kırar gibi.volant demislerdi değiştirecem lakin parça alabilecegimiz güvenilir bir adres varmı.bildigin onerebilecegin.
Ustam normalde ses gelmez, gidişinde problem yoktur. Yalnız dediğin gibi rölanti de, debriyaja bas ses gelir, çek ses gelir. Eğer öyle bir durum ise muhtemelen volan seninde. Benim 61000kmde idi, yeni almıştım daha ama saflığımıza denk geldi. Denizli sanayisinin içinde araca baktırmadık bu ses ne ? Halbuki Exper söyledi, "-Abi debriyajda hafif ses var" diye. Bazen tutuluyor işte insan. Maalesef kullanıcı hatası.. onun için bu tür parçaları göz göre göre almak daha mantıklı. Yok mu sanayide parçacı. Valeo baskı balata volan seti olacak.. Ben Antalya'daym

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Abi ayrıca bu ses motor soğuk sıcak farketmiyor. Bas-çek ses gelir. Normalde basma ses yapmıyor.

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Valla Ankara tayfun Otodan aldım valeo volanlı debraj seti Rize'de 9500 falan dan bahsediyorlardı oda volan sadece set değil 6750 ye aldım. Bide 75 80 şanzıman yaği önerdi.almisken bakım için flitrelerle birlikte yağda aldım.7950*1000 TL'ye de işçilik bakalım Allah kısmet ederse bı problem çıkmaz ise yağ bakımıyla birlikte 9000 bine cikacaz gibi.servis şanzıman keceleride kaçırıyor gibi demişti. Onlarida değiştirecek.hayirlisi ile pazartesi.bi bakalım neolacak.

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Bende servise göstermiştim bana bı farklı gelen bı ses var diye.volan demişti ama
pahalı çok ses yapmıyorsa takılma fazla rahatsız edene kadar ettimi değiştirirsin demişti valla bindik baya ama inşallah başka bişey çıkmaz karşımıza.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Valla Ankara tayfun Otodan aldım valeo volanlı debraj seti Rize'de 9500 falan dan bahsediyorlardı oda volan sadece set değil 6750 ye aldım. Bide 75 80 şanzıman yaği önerdi.almisken bakım için flitrelerle birlikte yağda aldım.7950*1000 TL'ye de işçilik bakalım Allah kısmet ederse bı problem çıkmaz ise yağ bakımıyla birlikte 9000 bine cikacaz gibi.servis şanzıman keceleride kaçırıyor gibi demişti. Onlarida değiştirecek.hayirlisi ile pazartesi.bi bakalım neolacak.
Kaç binde araç ustam

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Araç 108 binde başka bilmediğim biseye bakım yaptırmak lazım mi acaba girmisken çıkaralım aradan.varsa bildiğin bişey paylaşabilirsin.👍

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Araç 108 binde başka bilmediğim biseye bakım yaptırmak lazım mi acaba girmisken çıkaralım aradan.varsa bildiğin bişey paylaşabilirsin.👍
Abi ağır bakım dedikleri,
baskı balata volan,
triger & devirdaim.
Trige ve devirdaim hiç değişmedi ise haberin yok ise, değişmesinde fayda var. Başka da kurcalatacağın bir yer yok. Ben aracı aldım, her aldığım aracı kesinlikle triger devir daim değiştiririm. Onu değiştirdik, baktık ses var, baskı balata volanda değişti. Yağ su değişimi de oldu :) hiçbir şey kalmadı. Ha son olarak şanzıman indikten sonra şanzıman takozuna bir bak abi, değişmesi gerekiyorsa kesinlikle değiştir abi

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Sağol dostum teşekkür. onlarada bı bakatirayim gitmişken bu masrafin üstüne. Biraz bekleyebiliriz. Onları tabi ustada gördükten sonra eğer degiselim derse yapacak pek bişey yok.😁😁

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Bugün değiştirdik debraj seti ile volani yağ ve filitre bakımı da tamam. Tirger kayısı ile devirdaim kaldı. Yanlız sanki vides geçişlerinde özellik le 1 ve ikinci videse sanki biraz zor geçiyor gibi acaba bı problem mi var.bilgisi olanan varmıdır.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Ne tesadüf ama demi ustam. Benimde aynısı oldu. Herşey değişti. 1. Vitese araç tamamen durmadan geçmiyor

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Aynen bende şimdi onu diyecektim. Tam durmadan 1 videse geçmiyor 2 de sanki zorlanıyor gibi ama dururken problem yok.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Ne dersen aynısı bende de var ustam. Şu var, ben problem yapmadım. Gerekirse durup öyle takıyorum 1.'e. çözersen haber ediver :)

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Aynen yâr nnbinsoracam ustaya bakalım nediyecek. Senin bı önerin varmi devirdaim ve kayış için.

my93

Aktif Üye
Fiorino
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Ne tesadüf ama demi ustam. Benimde aynısı oldu. Herşey değişti. 1. Vitese araç tamamen durmadan geçmiyor
benzer durum bende de var ama söyle zorlayarak geciyor zor bela debraj setini bende degistirecem hatta vitesteyken kol sağ sola sallaniyor her viteste ve en babasi giderken devir önemli değil vitesten debraja basmadan ayriliyor🤣

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
benzer durum bende de var ama söyle zorlayarak geciyor zor bela debraj setini bende degistirecem hatta vitesteyken kol sağ sola sallaniyor her viteste ve en babasi giderken devir önemli değil vitesten debraja basmadan ayriliyor🤣
Ustam biz debraj setini değiştirdikyen sonra oldu bunlar ondan problem ediyoruz.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Aynen yâr nnbinsoracam ustaya bakalım nediyecek. Senin bı önerin varmi devirdaim ve kayış için.
Devirdaim hiç değiştirme demişlerdi. 61000kmde diye. Aracı yeni aldım diye değiştirdim ben. Valeo aldım abi. Üstündeki orjinaldi fpt marka Lancia. Onu da eve koydum. Üzerinde valeo var. 4-5 ay oldu. Sıkıntım yok. Triger kayışı ise daycon aldım. Sorduğum herkes daycon dedi. Onu aldım..internetteki meşhur İsmail usta bile daycon demişti.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Aynen bende şimdi onu diyecektim. Tam durmadan 1 videse geçmiyor 2 de sanki zorlanıyor gibi ama dururken problem yok.
Normalde şıkır şıkır geçmesini bekledim ben. Dediğin gibi 2 ve 3'te de kemik sesi geliyor Sanki. 4-5-6 sıkıntı yok. Acaba diyorum vites kolunun içinde mi bir durum var.. bazıları vites kolunu söküp oralarda bir yeri yağla demişti. Ama üzerine düşmedim. Fakat sanmıyorum alt takımlardan olduğunu. Yeni değiştik çünkü