Güncel bakım fiyatları

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Normalde şıkır şıkır geçmesini bekledim ben. Dediğin gibi 2 ve 3'te de kemik sesi geliyor Sanki. 4-5-6 sıkıntı yok. Acaba diyorum vites kolunun içinde mi bir durum var.. bazıları vites kolunu söküp oralarda bir yeri yağla demişti. Ama üzerine düşmedim. Fakat sanmıyorum alt takımlardan olduğunu. Yeni değiştik çünkü
Şimdi bende biraz araştırdım da hidrolik ten yapabilir diyorlar.basincli kapatılması lazım mis.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Şimdi bende biraz araştırdım da hidrolik ten yapabilir diyorlar.basincli kapatılması lazım mis.
Valla abi ilk defa duydum. Benim vaktim olmuyor, sen halledersen haber beklerim 👍

my93

Aktif Üye
Fiorino
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Normalde şıkır şıkır geçmesini bekledim ben. Dediğin gibi 2 ve 3'te de kemik sesi geliyor Sanki. 4-5-6 sıkıntı yok. Acaba diyorum vites kolunun içinde mi bir durum var.. bazıları vites kolunu söküp oralarda bir yeri yağla demişti. Ama üzerine düşmedim. Fakat sanmıyorum alt takımlardan olduğunu. Yeni değiştik çünkü
dişlide sorun olmasin abi ya da şanziman yagimi farkli geldi ki

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
dişlide sorun olmasin abi ya da şanziman yagimi farkli geldi ki
Bilmiyorum ama gidişinde orda burda sıkıntı yok. Ses yok. Bakıcaz artık. Şanzıman yağı neyse onu koyduk.

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Akşam tekrar baktım yok ya kullanmam böyle uyuz oldum şıkır şıkır geçmesi lazimken.resmen vides değiştirirken arabayı ikna ediyoruz.

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Bugün sordum üst merkezden yapabilir dedi..büyük ihtimal yada yeni degistirdigimiz alt merkez arızalı olabilir. Gibi bişey söyledi.yani üst kerkezi de değiştirmek gerekiyormuş.

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Bilmiyorum ama gidişinde orda burda sıkıntı yok. Ses yok. Bakıcaz artık. Şanzıman yağı neyse onu koyduk.
Bugün üst merkezi de değiştirdim.baya bı rahatladı ama halen istediğim kıvama gelmedi.biraz kullanacam.bakalim bı değişiklik olacak.mi.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Bugün üst merkezi de değiştirdim.baya bı rahatladı ama halen istediğim kıvama gelmedi.biraz kullanacam.bakalim bı değişiklik olacak.mi.
Üst merkez ne kadara mal oldu ?

topal

Azimli Üye
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
1200 TL ye mal oldu ama bilmiyorum halen istediğim gibi değil yani.halen 1 e geçerken problem.ama iki birazdaha iyi

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
1200 TL ye mal oldu ama bilmiyorum halen istediğim gibi değil yani.halen 1 e geçerken problem.ama iki birazdaha iyi
Selamün aleyküm 1000₺ artık valla. Bu nedir arkadaş ya. Zamanla alışır belki

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Selamün aleyküm arkadaşlar. 2016 1.6 Euro5 Doblómuza Bugün 10Bin bakımı yaptık. Her ne kadar 10000 olmasa da :)) seneyi doldurduk.
3.2lt x 2 selenia perform WR 5w30 (1.5 lt eve koydum)
Opar mazot filtresi
Opar yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
İşçilik dahil toplam 4000₺ ödeme yaptık.
Bilginize. Hissettiğim tek şey araç serileşti.Psikolojik falan değil. Herkese hayırlı günler.

Dosyalar

• IMG_20231230_094503.jpg
    IMG_20231230_094503.jpg
    986,2 KB · Okunma: 6

Cannusta

Aktif Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Bu fiat doblo larda debriyaj baskı balata hep sorunlu bende 1.9 jtd var ona da basklı balata volant dayanmıyor değiştirsen üst merkez kronik o sorun çıkartıyor 50 bin km de baskı balata değiştiriyorum valeo set alıyorum hep oynar göbek volant tek başına 9 10 bin tl olmuş. Motor efsane baskı balata beş para etmez.

yeni modellere bakıyorsun vitesler geçmiyor eskisinde kronik sorunlar var anlamadım gitti.

Son düzenleme:

Cannusta

Aktif Üye
Doblo
Adı
Can
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aynı zamanda ford transit kullanıyorum 210bini geçti hala orijinal fabrikanın taktığı baskı balata volant var üzerinde yapan yapıyor demekki.